دانلود و نصب اینستاگرام ورژن قدیمی برای Android و iOS

6 سال پیش هم اتاقی سال اول دانشگاهم پرسید: «آیدی اینستاگرامت چیه تا فالوت کنم؟» خب من زیاد اهل فضای مجازی نبودم. چند ماه بعد فهمیدم که انگار همه اینستاگرام دارند و فقط منم که از عالم بی خبرم! این شد که تصمیم گرفتم این اپلیکیشن را نصب کنم.

البته اینستاگرامی که همه ما الان می‌شناسیم با اینستاگرام ۶ سال پیش خیلی فرق کرده. در هر نسخه جدید، باید منتظر سوپرایزی از اینستاگرام و امکانات‌ جدیدش باشیم. توی این مقاله، برای شما لینک دانلود اینستاگرام ورژن قدیمی و جدیدترین نسخه اینستاگرام را آماده کردیم. بعد از آن هم درباره روش نصب و ساختن اکانت اینستاگرام صحبت می‌کنیم.

دانلود اینستاگرام؛آخرین نسخه برای اندروید

سیستم عامل‌ اندروید در بین ایرانی‌ها طرفدارهای زیادی دارد.  اگر از برندهایی مثل سامسونگ، هوآوی، اچ تی سی، سونی و…، که سیستم عاملشان اندروید است استفاده می‌کنید، روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود مستقیم فایل نصبی اینستاگرام نسخه اندروید

دانلود آخرین نسخه اینستاگرام برای آیفون

حالا نوبت سیستم عامل‌های ios است. اگر از دستگاه‌های اپل؛ مثل آیفون یا آی‌پد استفاده می‌کنید و سیستم عامل شما ios است، ما برای شما لینک دانلود مستقیم آخرین نسخه از اینستاگرام را در زیر قرار داده‌ایم. فقط کافی‌ست که کلیک کنید:

دانلود مستقیم فایل نصبی اینستاگرام نسخه آیفون

دانلود آخرین نسخه اینستاگرام برای ویندوز فون

اگر شما جزو افرادی هستید که از گوشی‌های مدل ویندوز فون استفاده می‌کنید، ما برای شما هم لینک مستقیم دانلود اینستاگرام را آماده کردیم:

دانلود مستقیم فایل نصبی اینستاگرام نسخه ویندوزفون

دانلود اینستاگرام ورژن قدیمی

نسخه‌ای که امروز دانلود کرده‌اید با اولین نسخه‌ای که سال ۲۰۱۰ رونمایی شد؛ کاملا متفاوت است. از لوگو و شکل ظاهری اینستاگرام گرفته، تا کاربرد آن. تصویر زیر را ببینید:

 

اینستاگرام ورژن قدیمی

این عکس فضای اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ یا شاید هم ۲۰۱۱ است. با همین عکس می‌توان حدس زد که اینستاگرام از آن سال‌ها تا امروز، چقدر تغییر کرده!

بنظر شما اگر اینستاگرام، الان هم مثل روز اول بود، تا این اندازه هوادار داشت؟ من که فکر نمی‌کنم.

ما تصمیم گرفتیم لینک دانلود آخرین نسخه‌های اینستاگرام از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ را این‌جا بگذاریم و تغییرات مهمی که توی این سال‌ها برای اینستا اتفاق افتاده را مرور کنیم، تا ببینیم چی‌شد که به این‌جا رسید!

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۹

 اینستاگرام ورژن قدیمی 2019

سال ۲۰۱۹ سال آپدیت اینستاگرام از نسخه ۷۶ تا ۱۲۳ بود. سال ۲۰۱۹ چه اتفاقاتی برای اینستاگرام افتاد؟

اگر یادتان باشد تا سال ۲۰۱۸ نمی‌توانستیم IGTV را مثل عکس و ویدئوهای عادی پست کنیم. با پست نشدن IGTV، تعداد زیادی از ویدئوها دیده نمی‌شد. ولی اینستاگرام در سال ۲۰۱۹، این مشکل را هم رفع کرد.

فروشگاه‌های اینستاگرامی که امکان اضافه کردن محصولات و تگ کردن قیمت دارد هم در همین سال به اینستاگرام اضافه شد. این گزینه، مسیر فروش را برای فروشگاه‌ها خیلی راحت‌تر کرد.

متاسفانه این ویژگی، یعنی تگ کردن محصولات، اخیرا از دسترس کاربرهای ایرانی خارج شده است.

نظرسنجی و شمارش معکوس در استوری هم از قابلیتی‌ست که سال ۲۰۱۹ به اینستاگرام اضافه شد.

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۹

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۸؛ فراتر از ویدئوهای ۶۰ ثانیه‌ای

اینستاگرام ورژن قدیمی 2018

اگر یادتان باشد اوایلی که اینستاگرام بود و هیچ نبود ویدئوها ۱۵ ثانیه‌ای بودند. البته بگذریم از زمان آدم و حوا که اصلا نمی‌شد ویدئو پست کرد!!! خلاصه این‌که اینستاگرام از زمان آدم و حوا و ویدئوهای ۱۵ ثانیه‌ای و ۱ دقیقه‌ای گذشت تا در سال ۲۰۱۸ به IGTV رسید.

اگر یک کاربر معمولی باشید، می‌توانید تا ۱۰ دقیقه در IGTV ویدئو آپلود کنید، ولی اگر اکانت شما جزو اکانت‌های پرطرفدار و مورد تایید اینستاگرام باشد، می‌توانید تا ۱ ساعت ویدئو آپلود کنید.

خلاصه این‌که ۲۰۱۸ سال نسخه‌های ۲۷ تا ۷۵ اینستاگرام بود.

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۸

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۷

 اینستاگرام ورژن قدیمی2017

یکی از ویژگی‌هایی که سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام اضافه شد؛ هایلایت کردن استوری و آرشیو کردن پست‌ها بود. به روزرسانی‌های اینستاگرام در این سال مربوط به نسخه‌های ۱۰ تا ۲۶ است.

ساختن فروشگاه برای کسب و کارها و برچسب گذاری روی هر محصول هم از ویژگی‌هایی بود که سال ۲۰۱۷ اضافه شد.

قبل از سال ۲۰۱۷ اگر کسی می‌خواست چند عکس را با هم پست کند، احتمالا همه آن‌ها را در یک عکس کنار هم می‌گذاشت. اما  سال ۲۰۱۷، اینستاگرام، گزینه‌ای اضافه کرد تا کاربران بتوانند چند تا عکس و فیلم را در یک پست، پشت سر هم آپلود کنند.

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۷

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۶؛ سالی که همه چیز تغییر کرد

همه ویژگی‌هایی که ما امروز از اینستاگرام می‌شناسیم در سال ۲۰۱۶ یعنی در نسخه‌های ۷ تا ۱۰ به اینستاگرام اضافه شد.

اینستاگرام ورژن قدیمی 2016

قبل از سال ۲۰۱۶، باید از سیر تا پیاز حرف‌هایمان را در یک ویدئو ۱۵ ثانیه‌ای جمع می‌کردیم! ولی سال ۲۰۱۶ زمان ویدئوها ۱ دقیقه‌ای شد و یک نفس راحت کشیدیم!

استوری، مهم‌ترین گزینه‌ای بود که سال ۲۰۱۶ به اینستاگرام اضافه شد. پست‌هایی که فالوورها آن‌ها را می‌بینند یا اگر هم نخواستند از آن رد می‌شوند، ۲۴ ساعت بعد هم خبری از آن نیست.

امکانات دیگری هم مثل لایو، ذخیره پست‌ها، اضافه شدن استیکر به استوری، اضافه شدن امکانات جدیدی به ابزار آنالیز insights؛ موقعیت جغرافیایی کاربران و impressions در همین سال اضافه شد.

تغییر ظاهر و لوگوی اینستاگرام به لوگوی مینیمالی رنگین‌کمانی هم سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد.

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۶

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۵

 اینستاگرام ورژن قدیمی 2015

سال ۲۰۱۵ اینستاگرام امکانات تبلیغاتی خودش را افزایش داد. در این سال که نسخه‌های ۶ و ۷ به روزرسانی شد؛ ویدئوهای ۳۰ ثانیه‌ای، برای تبلیغ در دسترس تبلیغ‌کنندگان قرار گرفت. سال ۲۰۱۵ اینستاگرام رسما خودش را به عنوان اپلیکشینی معرفی کرد که در زمینه تبلیغات هم حرفی برای گفتن دارد.

ابزاری مثل بومرنگ(Boomerang) برای ساختن عکس‌های چند ثانیه‌ای هم، همین سال به اینستاگرام اضافه شد.

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۵

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۴

اینستاگرام ورژن قدیمی 2014

سال ۲۰۱۴، سالِ نسخه‌های ۵ و ۶ اینستاگرام بود. در این سال، اینستاگرام ابزارهای جدید ویرایشِ عکس را به نرم افزار خود اضافه کرد. این ابزارها باعث شد تا کاربران روشنایی، برجستگی‌ها و کنتراست عکس‌های خودشان را به هر شکلی که دوست دارند تغییر دهند.

جالب است بدانید که ابزارهای تجاری اینستاگرام (business tools) هم در همین سال به اینستاگرام اضافه شد. ابزارهای آنالیز مثل insights که واقعا انقلابی در کسب و کارهای اینستاگرامی بود.

در سال ۲۰۱۴ تعداد کاربرهای اینستاگرام به ۳۰۰ میلیون نفر رسید.

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۴

دانلود اینستاگرام ورژن ۲۰۱۳؛ ورودِ دایرکت به اینستاگرام

ورژن قدیمی اینستاگرام 2013

فکر نکنم کسی بتواند اینستاگرام را بدون دایرکت تصور کند! تعداد کسب و کارها و کاربرهای اینستاگرام، هر روز بیشتر از دیروز می‌شد. این افراد احتیاج داشتند که با هم ارتباط بیشتری داشته باشند. یعنی یک فضایی مثل چت‌روم! سال ۲۰۱۳ دایرکت عزیز به اینستاگرام اضافه شد و همه کاربرها را سوپرایز و البته خوشحال کرد.

سال ۲۰۱۳ ورژن‌های ۳ و ۴ اینستاگرام به روزرسانی شد.

اگر یادتان باشد بالاتر از زمان آدم و حوا حرف زدیم؛ یعنی موقعی که هنوز نمی‌توانستیم در اینستاگرام ویدئو پست کنیم. سال ۲۰۱۳ امکان به اشتراک گذاری ویدئوهای ۱۵ ثانیه‌ای هم به اینستاگرام اضافه شد.

یکی دیگر از قابلیت‌های اینستاگرام، که سال ۲۰۱۳ به آن اضافه شد؛ امکان تگ کردن افراد روی هر عکس بود

دانلود مستقیم اینستاگرام نسخه ۲۰۱۳

نصب اینستاگرام و ساخت اکانت در آن

نصب اینستاگرام و ساخت اکانت

برای ساختن اکانت باید نرم افزار را دانلود و نصب کنید. روی نرم افزار که کلیک کردید اولین کار شما ساختن اکانت است. در اولین مرحله باید یک نام کاربری(username) انتخاب کنید. دقت کنید که همه کاربران شما را با همین اسم می‌بینند.

به دو روش زیر می‌توانید در اینستاگرام ثبت‌نام کنید:

روش ثبت نام با ایمیل یا شماره تلفن

روشی که بیشتر افراد برای ساختن اکانت اینستاگرام انتخاب می‌کنند؛ استفاده از ایمیل یا شماره تلفن است.

بعد از وارد کردن نام کاربری(username) وارد صفحه زیر می‌شوید:

ساخت اکانت اینستاگرام

یکی از گزینه‌های ایمیل یا شماره تلفن را انتخاب کنید. در مرحله بعد، کدی برای شما پیامک یا به ایمیلتان ارسال می‌شود(بسته به گزینه‌ای که برای ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید). کد را در محل مشخص شده وارد کنید.

بعد از آن با نام کاربری و رمزعبور وارد صفحه اینستاگرام خود شوید.

ساخت اکانت با فیس بوک

یکی دیگر از روش‌های ثبت نام در اینستاگرام، از طریق فیس بوک است. اگر حساب کاربری فعال در فیسبوک دارید و می‌خواهید آن را به حساب کاربری اینستاگرام تان هم متصل کنید، گزینه

Log Into Your Facebook Account To Connect To Instagram را انتخاب کنید.

در مرحله بعد باید نام کاربری و رمز فیس بوکتان را وارد کنید.

دقت کنید که فیس بوک فیلتر است. پس برای شروع، فیلترشکن را روشن کنید.

بعد از این، اینستاگرام با پرسیدن چند سوال، حساب اینستاگرام شما را به اکانت فیس بوک وصل می‌کند.

در این قسمت، سعی کردیم به طور خلاصه، نکاتی درباره ساخت اکانت اینستاگرام به شما بگوییم. اما برای این‌که در ساخت اکانت اینستاگرام، گام به گام با شما باشیم؛ مقاله آموزش کامل ساخت اکانت در اینستاگرام را مطالعه کنید.

سخن آخر

اگر درمورد دانلود و نصب اینستاگرام به مشکل خوردید، از طریق بخش نظراتِ همین مقاله یا تماس با تیم دیدوگرام، مشکلتان را با ما مطرح کنید. ما در سریع‌ترین زمان به شما پاسخ می‌دهیم.

همچنین دیدیم که اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ تغییرات خیلی زیادی داشته؛ پس قابل پیش‌بینی‌ست که در آینده هم تغییرات خیلی زیادی داشته باشد!

به نظر شما اینستاگرام در آینده چه گزینه‌های دیگری را اضافه می‌کند؟؟ اصلا شما دوست دارید که اینستاگرام چه امکانات دیگری داشته باشد؟ خواسته‌ها و پیش‌بینی‌هایتان از آینده اینستاگرام را زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید!

 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
بازخورد و سوالات(115 دیدگاه)
 1. سلام میشه لطفا کمکم کنید..از وقتی آپدیت کردم هرکاری میکنم نمیتونم پیجم رو لوگ اوت کنم..میزنه لوگ اوت ولی خب بازم میمونه..هیچ جوری نمیتونم فقط با یه پیج تو اینستا باشم..

 2. مطلب شما مفید بود
  دوتا سوال داشتم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید
  ۱ ایا راهی داریم که از گوگل پلی برای گوشی اندروید دانلودکنیم
  ۲ ازبازار اینستاگرام رو دانلودکردم ولی منوهاش فارسیه میتونم لاتین کنم؟
  البته تغییر زبان فایده نداشت
  با تشگر

  • سلام،
   ۱٫ برای دانلود از گوگل پلی باید از منوی تنظیمات حافظه کش و دیتا برنامه گوگل پلی رو پاک کنید. بعد در حالتی که از ابزار تغییر آی‌پی استفاده می‌کنید گوگل پلی رو باز کنید تا با کشور دیگه به جز ایران اطلاعاتتون آپدیت بشه. در این صورت میتونید نصب کنید.
   ۲٫ حافظه پنهان برنامه اینستاگرام رو بعد از تغییر زبان پاک کنید.

 3. ممنون میشم راهنماییم کنید. هر نسخه ای از اینستا رو نصب میکنم دایرکت مشکل داره. پی ام یا پست میفرستن بالا نمیاد.

 4. سلام من برای اینکه اپ جدید رو داشته باشم برنامه رو پاک کردم از دوباره نصب کردم ولی همون وانیه اول تو قسمت دایرکت وویس رو میاره بد که خارج می شم از برنامه انگار ابنستا بر می گرده به ورژن قبلش گوشیم ios hastesh

 5. سلام چطور میتونم ببینم چندنفر پستم رو تگ کردن یا کلا چندنفر دیدن پستم رو؟؟؟این قابلت رو توی استوری چندنفر دیدم اگه کسی میدونه لطفا بگه

  • سلام، برای پست باید صفحه رو تجاری کنید. برای استوری هم استوری رو باز کنید و به سمت بالا بکشید بازدیدها رو نشون میده.

 6. سلام.اينستام انگليسي توي استوريم قسمت نظر سنجي نداره ابديت هم كردم ورژن جديد ك از اپ استور دانلود كردم ميتونيد راهنماييم كنيد ممنون ميشم

 7. سلام! برنامه ios انیستاگرام که اسکرین شات را اطلاع میدهد برای گوشی های اندروئید وجود ندارد؟؟

 8. سلام اگر امکان اینستاگرام ویندوز هم برای دانلود بزارید الان که گوشی خیلی قیمتش بالا رفته و نمیشه خرید بتونیم از برنامه روی کامپیوتر هم استفاده کنیم

 9. آقا واقعا ممنون. اینستا رو که حذف کرده بودم مطلقا نمیتونستم مجدد نصب کنم رو گوشی. ایضا تلگرام رو….. صرفا جهت قدردانی بود این پیام. سپاسگزارم

 10. سلام من اپ استورم باز نمیشه و از سیب اپ هم نمیشه وی پی دانلود کرد چون نداره کل برنامه هایی که بشه برای اپل برنامه دانلود کرد رو دیدم وی پی ان ندارن در حال حاظر اپ استورم باز نمیشه و نمیتونم چیزی دانلود کنم لطفا راهنمایی کنید

 11. سلام
  من گوشیم HTC desire728 ultra edition هست و اندروید ۵٫۱ داره .
  زمانی الان اخرین ورژن اینستاگرام ۶۳ هست ولی با این که من این ورژن رو از گوگل پلی یا هر سایت دیگه ای دانلود کنم باز هم همون ورژن ۶۱ رو نصب میکنه و قابلیتایی که اینستا اضافه کرده رو نمیاره . به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟

 12. من گوشم آیفون هستش و هرکاری می‌کنم متاسفانه اینستاگرام نصب نمیشه
  همش خطا میزنه .
  به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه

 13. ۴،۵روز اینستای من نه عکسا نه ویدیوها کلا لود نمیشه ،کلافه شدم دیگه ،آخرین ورژن نصبه. کارمم با اینستاس ، چیکار کنم درست شه؟ چند بارم حذف و دوباره نصب کردم ولی درست نمیشه

 14. با مطرح کردن مطالب جالب و آموزنده و اخلاقی بتوانیم فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی مان در دنیا الگو قرار بدهیم

  • سلام،
   برای استفاده از اینستاگرام داخل ویندوز لازمه که از ویندوز ۱۰ استفاده کنید. برای نصب هم حتما باید با ابزار تغییر آی‌پی وارد برنامه store ویندوز بشید و نصبش کنید.

 15. سلام من وقتی میخام پست بزارم مینویسه به دلیل حافظه کم دستگاه نمیتونید و باید از اول نصب کنید ده بار این کارو کردم ولی فایده ای نداشت میشه لطفا کمکم کنید

 16. سلام مینا هستم اینستا گرآم یه برنامه فوق العاده هست که از لحاظ راز داری ،و پیدا کردن دوستان و مه‍م تر از همه چون ما نمیتوانیم با همه افراد در همه جایه دنیا و حتی کشور خؤدمؤن ارتباط داشته باشه و نظر و سیلیقه همدیگر رو بدونیم و راجبش حتی بحث کنیم و باعث اشنا شدن و حتی ششاید یه پیوند مبارک باشه ،ما باید فقط بتؤنیم نحوه استفاده ؤ جنبه این برنامه ها از این قبیل را داشته باشیم که حداقل از کشؤرهایه دیگه کم نیاریم،من از همینجا دسة تمام دست اندر کارها و زحمت کشهایه این برنامه که بی شک شبانه رو زحمت کشیدن میبؤسم و یه خدا قوت میگویم ،

 17. سلام من نسخه جدید رو دانلود کردم ولی وقتی میخوام login بشم پیام an unknown network error has occurred میادش روی یه گوشیه دیگم نصب کردم همین پیام میاد، میدونین باید چیکار کنم

  • سلام،
   از ابزار تغییر آی‌پی استفاده کنید. یا اینکه وارد تنظیمات گوشی بشید، به قسمت برنامه‌ها مراجعه کنید. برنامه اینستاگرام رو انتخاب کنید.
   تو این مرحله به بخش حافظه برید و بعدش روی دکمه حذف حافظه پنهان یا cleare cache کلیک کنید.

 18. باسلام. ضمن تشكر از تمامی مسئولین محترم..من چندروزی كه نمیتوانم وارد اینستاگرام شود.لطفا راهنمایی فرمائید.متشكرم.

 19. سلام .من اینستارو به روز رسانی کردم ولی اصلا صفحه برام بازنمیشه دیگه خیلی افتضاح شده چیکارکنم که نسخه قبلیش بشه اون سریع بازمیشد

  • سلام،
   وارد تنظیمات گوشی بشید، به قسمت برنامه‌ها مراجعه کنید. برنامه اینستاگرام رو انتخاب کنید.
   تو این مرحله به بخش حافظه برید و بعدش روی دکمه حذف حافظه پنهان یا cleare cache کلیک کنید.

 20. سلام . من یه مشکلی دارم . اینستایی که دارم قسمتی که پست میزاریم و بخوایم پاک کنیم اون پست رو
  اون سه نقطه بالای پست رو نمیاره که دیلیت بزنم. هر اینستایی نصب کردم نشد
  مشکلش چیه

  • سلام،
   وارد تنظیمات گوشی بشید، به قسمت برنامه‌ها مراجعه کنید. برنامه اینستاگرام رو انتخاب کنید.
   تو این مرحله به بخش حافظه برید و بعدش روی دکمه حذف حافظه پنهان یا cleare cache کلیک کنید.

 21. سلام خسته نباشین من ی مشکل دارم اینستا امروز آپ کردم ولی وقتی میرم روش اصلا هیچی باز نمیکنع?هر کاری کردم انگار نتم بهش وصل نمیشع نمیدونم چیکار کنم الان پاک کردم دوباره میرم روش مشخصات اکانتمو میدم نمیره رو اکانتم

  • سلام،
   از ابزار تغییر آی‌پی استفاده کنید یا اینکه وارد تنظیمات گوشی بشید، به قسمت برنامه‌ها مراجعه کنید. برنامه اینستاگرام رو انتخاب کنید.
   تو این مرحله به بخش حافظه برید و بعدش روی دکمه حذف حافظه پنهان یا cleare cache یا clear data کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

                               

دوره‌های آموزشی اینستاگرام

همین حالا شرکت کنید

همین الان استاد اینستاگرام شو!
×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-41897111
با دیدوگرام در ارتباط باشید

تماس با ما

ارسال