به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید

021-63404 (داخلی 4)

پیام در تلگرام

فعالیت خود را هدفمند کنید

استراتژی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

هدف شما از حضور در شبکه‌های اجتماعی چیست، آگاهی برند یا فروش محصول؟

ما برای افزایش بازخورد فعالیت‌های شما در شبکه‌های اجتماعی، نقشه راهی را ارائه خواهیم داد تا با توجه به هزینه‌ای که در این بستر تبلیغاتی مصرف می‌کنید، بالاترین راندمان ممکن را دریافت کنید.

تماس بگیرید

021-63404 (داخلی 4)

استراتژی کسب و کار شما چیست؟

آنچه دیدوگرام در تدوین استراتژی شما انجام خواهد داد

مطالعه هویت برند

افراد بابت چیزی که می‌فروشید، به شما پول نمی‌دهند. بلکه بخاطر دلیلی است که آن را می‌فروشید.

همیشه و در هر کاری، دو بحث را باید مد نظر قرار داد. اولی، بحث فکر و ایده‌ی پشت یک کار است، دومی، بحث چگونگی پیاده‌سازی آن. بدون شک، فقط با داشتن رویکرد درست و وقت گذاشتن بر روی هر دو است که می‌توان به یک ایده عالی،جان بخشید.

اینکه چطور محصول یا خدمات خود را به خوبی به مشتری معرفی و دقیقاً مشخص کنید که چگونه این محصول می‌تواند زندگی او را بهتر کند، همان جایی است که اکثر شرکت‌های خوب که یک محصول عالی هم ارائه می‌دهند، آن را نادیده گرفته و مسیر را اشتباه می‌روند.

در این گام استراتژیست‌های ما به شما کمک کرده تا بتوانید هدف و چرایی محصول خود را به درستی به مشتری منتقل کنید.

آنالیز بیزینس مدل (BM) و مارکتینگ پلن (MP)

مهمترین خروجی کار ما در این بخش شناخت ارزش محصول شماست. مادامی که این شناخت در بین کسب و کار‌ها ایجاد نشود، طی کردن هر مسیری اشتباه محض می‌باشد.

مطالعه بر المان‌هایی چون جنس خدمات، گروه‌بندی مخاطبین، کانال‌های ارتباطی، قیمت، تعیین سگمنت، شیوه پروموت و ... اطلاعاتی را به ما ارائه خواهد داد تا منطقی‌ترین آنالیز را از محیط درونی و بیرونی شما کسب کنیم.

در ادامه خروجی این آنالیز، نقشه راهی تولید می‌شود تا به واسطه آن بتوان هدفمند‌ترین ساختار محتوایی را انتخاب و طراحی کمپین‌های تبلیغاتی را در بهینه‌ترین حالت ممکنه پیاده‌سازی نمود.

تعیین پرسونای مخاطب

می‌دانید دلیل این‌که برخی برندها بودجه‌های میلیاردی صرف تبلیغات می‌کنند اما مشتری چندانی ندارند چیست؟

البته که این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما مهم‌ترین دلیل این است که آن‌ها مخاطبان خود را نمی‌شناسند، ویژگی‌های بارز آن‌ها را نمی‌دانند و اصلاً نمی‌دانند که برای چه کسانی محصول تولید می‌کنند. به این ترتیب زمان و هزینه زیادی هدر می‌رود و دست آخر هم خبری از آن نتایجی که انتظار می‌رفته نیست.

در این بخش ما به مطالعه ویژگی‌ها و رفتار مخاطبان شما پرداخته و مناسب با هر گروه پیام بازاریابی متعلق به آن را مشخص میکنیم، تا بتوان شیوه ارائه محصول به آنها را هر چه بیشتر هدفمند کرد.

تحلیل رقبا

بخش تحلیل رقبا، یکی از بخش‌های اساسی و کلیدی در تدوین استراتژی می‌باشد.

دو دلیل اصلی اهمیت تحلیل رقبا این است که اولا شما از طریق این تجزیه‌وتحلیل، با آگاهی از بازار وارد حوزه کاری خود می‌شوید و ثانیا یک تفاوت و تمایزی را نسبت به رقبا برای شما ایجاد خواهد کرد.

بدیهی است که تحلیل رقبا زمان‌بر و دشوار است؛ اما می‌توان اطلاعاتی در حد معمول و داده‌های ضروری و لازم را که تأثیر به سزایی خواهد داشت را جمع‌آوری و طبقه‌بندی کرد تا به واسطه آن برنامه ریزی‌های راهبردی را در عرصه رقابت انجام داد.

بررسی وضعیت فعلی رسانه‌ها

با بررسی کانال‌های ارتباطی و پرسونای مشتری در گام‌های قبلی، بستر‌هایی که بتوان در آن فعالیت نمود را در این گام شناسایی کرده و با توجه به ساختار و ماهیت هرکدام، رفتار مورد نظر شما در آنها ارائه خواهد شد.

طراحی استراتژی محتوا

با توجه به مطالعات قبلی، برنامه محتوایی با رعایت اصول هشتگ گذاری، تعیین جامعه هدف، انتخاب لحن، ارائه موضوع و ساختار آن، در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوان از این طریق به بهترین حالت ممکن مسیر بازاریابی محتوا را طی نمود.

طراحی کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغات مسیر آخر شما خواهد بود، به این معنی که نتایج فعالیت‌ها بطور مستقیم در این بخش خود را نمایان می‌کنند. اما طراحی اصولی بستر تبلیغات که بتوان با آن نتایج را مورد سنجش قرار داد بسیار حساس می‌باشد.

به این منظور، ما مضمون و ساختار محتوا به علاوه کانال‌های تبلیغاتی را پیشنهاد خواهیم داد تا بتوان بهینه‌ترین روش موجود برای ارائه و پروموت خدمات را در پیش گرفت.

ارائه شاخص کلیدی عملکرد

برای هر هدفی باید شاخص اندازه‌گیر مشخص کرد تا به ما بگوید:

دقیقاً کجای کار هستیم؟ چقدر نزدیکیم؟ اشتباه می‌رویم یا درست؟ چقدر دیگر مانده تا به مقصد برسیم؟ و ...

این شاخص کاربردی، شاخص کلیدی عملکرد یا KPI نام دارد.

یک متغییر قابل اندازه‌گیری که به ما نشان می‌دهد چقدر به اهدافمان نزدیک شده‌ایم.

در آخرین گام استراتژی شما این معیار را خواهید داشت تا به واسطه آن میزان انحراف از مسیر کلی را متوجه شده و آن را بهبود بخشید.

سوالی داريد؟ با ما تماس بگيريد
021-41897111
دریافت پروپوزال

تمام آنچه که باید بدانید.

دانلود

بیشتر بدانید

سوالات متدوال

آیا هزینه استراتژی شامل تبلیغات هم میشود؟

خیر، در استراتژی بخشی تحت عنوان طراحی کمپین تبلیغاتی لحاظ شده هست که به بحث انتخاب رسانه و تعیین محتوای تبلیغاتی شما می‌پردازد. این بخش ساختار نهایی تبلیغات را مشخص خواهد کرد.

آیا استراتژی بطور کامل شما را به هدفتان نزدیک خواهد کرد؟

تمام سعی تیم تولید آن هست که تک تک روزنه‌های پیشرفت شما در شبکه‌های اجتماعی را شناسایی کرده و برای بهبود آنها راه حل ارائه دهد. منطقا طبق تجربه‌ای که بر روی پروژه‌های مشابه داشته‌ایم، اگر تمامی موارد بدرستی انجام شود، نتیجه مورد انتظار رخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید

وبلاگ آموزشی دیدوگرام

مشاهده آرشیو مطالب

×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-63404 (داخلی 4)
با دیدوگرام در ارتباط باشید

تماس با ما

ارسال