شاید بتوان مهم‌ترین مسئله‌ای که مدیران صفحات اینستاگرامی به آن توجه می‌کنند را بازدید پست‌ها دانست! هر چقدر یک پست بیشتر توسط کاربران دیده شود، کاربران تعامل بیشتری با آن دارند و تعامل بیشتر به معنای رضایت دنبال‌کنندگان صفحه از پست‌ها است. روش‌های مختلفی برای افزایش بازدید پست‌ها وجود دارد که برخی از آن‌ها برای شما هزینه دارند و برخی دیگر به صورت کاملاً رایگان قابل اجرا هستند. هشتگ اینستاگرام یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این شبکه اجتماعی است که با استفاده از آن قادر به افزایش بازدید پست‌ها هستید! اگر از ابزار آنالیز اینستاگرام استفاده می‌کنید، بخشی از این آنالیز مربوط به ترافیک دریافتی از طریق هشتگ‌ها است و اگر از هشتگ اینستاگرام به درستی استفاده کنید، بازدید پست‌ شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. استفاده از درست از هشتگ اینستاگرام به این معنی است که بر روی هر پست هشتگ‌هایی که جستجوی زیادی دارند را قرار دهید. در این مقاله قصد داریم به آموزش استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام بپردازیم تا بتوانید بازدید پست‌های خود را تا چند برابر افزایش دهید. اگر موافق هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی استفاده درست از هشتگ اینستاگرام بپردازیم.

هشتگ اینستاگرام چگونه به افزایش بازدید پست‌ها کمک می‌کند؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه هشتگ اینستاگرام به افزایش بازدید پست‌ها کمک می‌کند! اگر به بخش جستجوی اینستاگرام سری بزنید، حتماً متوجه خواهید شد که بخشی از آن مربوط به جستجوی تگ‌ها است و با نام Tag دیده می‌شود. اگر در این بخش هشتگ موردنظر خود را وارد کنید، پست‌هایی که آن هشتگ را دارند، نمایش داده می‌‌شوند. فرض کنید هشتگی که در یکی از پست‌های شما وجود دارد را در این بخش وارد می‌کنید و پست‌ شما در بخش Top به چشمتان می‌خورد؛ میلیون‌ها کاربر آن هشتگ را جستجو می‌کنند و بر روی پست‌های این بخش کلیک می‌کنند و وارد صفحه مربوط به آن پست می‌شوند. به این صورت بازدید پست‌ شما افزایش خوبی پیدا می‌کند و هر چقدر تعداد بازدید یک پست بیشتر باشد، تعامل آن نیز بیشتر است. اگر می‌خواهید به جای فرض این مورد که پست‌های شما در این بخش وجود دارند، مطمئن شوید، باید از هشتگ اینستاگرام به درستی استفاده کنید. در ادامه به آموزش نحوه استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام می‌پردازیم که با استفاده از آن بتوانید بازدید پست‌های خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

بهترین هشتگ اینستاگرام را برای پست‌های خود پیدا کنید!

اولین مسئله مهم این است که بدانید کدام هشتگ‌ها در اینستاگرام از محبوبیت بیشتری برخوردارند و کدام هشتگ‌ها کمک زیادی به شما نمی‌کنند! برای هر موضوع ممکن است صدها هشتگ وجود داشته باشد که اگر در مورد یک موضوع خاص در بخش جستجوی هشتگ، جستجوی کوچکی داشته باشید، متوجه این موضوع خواهید شد. پیدا کردن هشتگ مناسب نیازمند زمان و تحقیق است و بهترین ابزار برای پیدا کردن آن، بخش جستجو اینستاگرام است! کافی است کلمه اصلی موضوع موردنظر خود را در بخش هشتگ جستجو کنید تا اینستاگرام چندین هشتگ مرتبط با آن را نمایش دهد.

جالب است بدانید در زیر هر هشتگ تعداد پست آن نمایش داده می‌شود و این مسئله به شما کمک می‌کند تا محبوب‌ترین و پرجستجوترین هشتگ‌ها را پیدا کنید؛ در واقع هر چقدر تعداد پست‌‌های یک هشتگ بیشتر باشد، آن هشتگ در میان کاربران محبوب‌تر است و البته رقابت در آن هشتگ هم کار سخت‌تری است.

بررسی ساختار یک هشتگ مناسب برای اینستاگرام

اولین قدم برای انتخاب یک هشتگ مناسب، شناسایی ساختار مناسب آن است. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا ۳۰ هشتگ اینستاگرام بر روی پست‌های خود قرار دهید اما نیازی به استفاده از این تعداد هشتگ نیست! زیرا رقابت در تمام هشتگ‌ها برای پست‌هایتان وجود ندارد و تنها می‌توانید در تعداد محدودی از هشتگ‌ها پست خود را نمایش دهید. برای استفاده از هشتگ اینستاگرام، ۴ موضوع اصلی صفحه خود را انتخاب کنید و هشتگ‌های مرتبط با آن را از طریق جستجو در بخش جستجوی هشتگ‌ها پیدا کنید. با این کار به راحتی می‌توانید۱۸ الی ۲۰ هشتگ مناسب برای هر پست خود پیدا کنید و از تمام آن‌ها برای پست خود بازدید بگیرید. در حالت کلی استفاده از هشتگ اینستاگرام در پست‌ها ویژگی‌های زیر را دارد:

الف) در هر پست از ۵ تا ۷ هشتگ محبوب و پرجستجو استفاده کنید؛ هشتگ‌های محبوب و پرجستجو، هشتگ‌هایی هستند که بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ پست داشته‌اند. همچنین توجه داشته باشید هشتگ‌هایی که بیش از ۵۰۰,۰۰۰ پست دارند، از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردارند و استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود! زیرا در هر ثانیه چندین پست با این هشتگ‌ها آپلود می‌شود و پست شما در میان هزاران پست دیگر دیده نخواهد شد.

ب) شناسایی ۵ تا ۷ هشتگ پرمخاطب با رقابت کم!؛برخی هشتگ‌ها در اینستاگرام محبوبیت زیادی دارند اما رقابت در آن‌ها بسیار کمتر از هشتگ‌های دیگر است. در واقع این هشتگ‌ها کمتر از ۱۰۰,۰۰۰ پست دارند و به راحتی می‌توانید در میان پست‌های آن دیده شوید. این هشتگ‌ها را شناسایی کنید تا بتوانید بازدید خوبی برای پست‌های خود بگیرید.

ج) از ۳ تا ۵ هشتگ اختصاصی مربوط به موضوع کسب‌وکار خود استفاده کنید؛ هر کسب‌وکاری موضوعی را دنبال می‌کند و اگر استراتژی محتوای آن درست باشد، باید محتوای مرتبط با موضوع تولید کنید. در موضوعات تخصصی معمولاً هشتگ‌هایی وجود دارند که تعداد پست‌های آن کمتر از ۱۰,۰۰۰ است! این هشتگ‌ها هم کمک زیادی به بیشتر دیده شدن پست‌های شما می‌کنند.

د) استفاده از ۱ تا ۳ هشتگ اختصاصی مربوط به صفحه خود؛ صفحاتی که مربوط به کسب‌وکارهای اینترنتی هستند، معمولاً هشتگ اختصاصی دارند! مثلاً جشنواره وب ایران هشتگ #IWMF97 را برای سال ۹۷ به خود اختصاص داده است و تمام پست‌های این هشتگ مربوط به جشنواره وب ایران در سال ۹۷ است. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید پست‌های خود را به کاربران کسب‌وکار خود نمایش دهید و تنها پست‌های این هشتگ را پست‌های صفحه شما تشکیل دهند. برای ایجاد هشتگ اختصاصی باید توجه داشته باشید که این هشتگ توسط سایر کاربران استفاده نشده باشد؛ به عبارت ساده‌تر از این هشتگ را جستجو کنید، پستی که از آن هشتگ استفاده کرده، وجود نداشته باشد و تعداد پست‌های این هشتگ صفر باشد. این کار به برندسازی کسب‌وکارتان هم کمک زیادی می‌کند و در هنگام برگزاری مسابقه اینستاگرام به راحتی می‌توانید این هشتگ را در میان پست‌های کاربران خود هم ترویج دهید.

مزیت استفاده از هشتگ‌های محبوب در اینستاگرام

هنگامی که شما از هشتگ‌های محبوب در پست‌های اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، پست‌هایتان در عرض چند ثانیه در بخش هشتگ‌های اینستاگرام ظاهر می‌شوند. در این صورت کاربران از پست شما بازدید می‌کنند و هنگامی که نسبت به شما تعامل نشان می‌دهند، اینستاگرام متوجه می‌شود که محتوای شما، یک محتوای محبوب در میان کاربران است و این موضوع باعث می‌شود تا رتبه پست شما افزایش پیدا کند؛ افزایش رتبه در بخش هشتگ اینستاگرام به این معنی است که پست‌های شما در بخش Top پست‌های مربوط به آن هشتگ‌ها نمایش داده می‌شوند. این کار به شما کمک می‌کند تا بازدید پست‌های خود را تا حد زیادی افزایش دهید و تعامل صفحه خود را افزایش دهید. از طرف دیگر هنگامی که پست‌های شما در بخش top نمایش داده شود، در بازه زمانی طولانی بازدید می‌گیرید و بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام، محتوای شما یک محتوا محبوب به حساب می‌آید و به مرور زمان فروش کسب‌وکارتان هم افزایش پیدا می‌کند.

به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام خود هستید؟ هزاران فالوور واقعی و ایرانی داشته باشید که با شما در تعامل هستند.
دریافت 100 فالوور رایگان همین الان کلیک کنید

مزیت استفاده از هشتگ‌های اختصاصی مرتبط با کسب‌وکارتان در اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌های اختصاصی مرتبط با کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند تا بتوانید پست‌های خود را کاربرانی که هشتگ‌های آن حوزه را جستجو می‌کنند، نمایش دهید. معمولاً تعامل کاربران با هشتگ‌های اختصاصی بیشتر است و هر چقدر بتوانید از هشتگ‌های اختصاصی درست‌تر استفاده کنید، بازدید پست‌های شما به صورت هدفمند افزایش پیدا می‌کنند. همچنین اگر تعامل کاربران خوب باشد، اینستاگرام پست شما را در بخش top نمایش می‌دهد که این مورد در افزایش بازدید تاثیر زیادی دارد.

هر چقدر پست‌های شما بالاتر از پست‌های رقیبان باشد، تعداد بازدید دریافتی برای آن پست بسیار بیشتر است! زیرا کاربران معمولاً به پست‌های بالاتر بیشتر اعتماد می‌کنند و دلیل آن زودتر دیده شدن پست شما نسبت به سایر پست‌ها توسط کاربران است. اگر محصول یا خدماتی ارائه می‌دهید و پست‌های شما بالاتر از پست‌های سایر رقیبان است، به راحتی می‌توانید بازاریابی اینستاگرام را برای محصولات کسب‌وکارتان انجام دهید و فروش خود را تا حد زیادی افزایش دهید. توجه داشته باشید که اولین قدم برای بازاریابی اینستاگرام، افزایش بازدید پست‌ها است تا بتوانید کاربران بیشتری جذب کنید. اگر کاربران از پست شما خوششان بیاید و آن پست برای کاربران مفید باشد، کاربران زیادی شما را دنبال می‌کنند و این مورد هم در افزایش تعامل صفحه اینستاگرام تاثیرگذار است.

با تولید محتوای مرتبط با خدمات و محصولات خود می‌توانید کاربران را به صورت هدفمند جذب کنید! در واقع هنگامی که کاربران یک هشتگ اختصاصی را دنبال می‌کنند، به محصولات یا خدمات ارائه‌شده توسط کسب‌وکاری که از آن هشتگ‌ها استفاده می‌کند نیاز دارند. بنابراین با افزایش بازدید هدفمند می‌توانید به افزایش مشتری کسب‌وکار خود هم کمک کنید و به این صورت درآمد حاصل از فروش خدمات خود را افزایش دهید.

دریافت بهترین نتیجه با استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام

هشتگ اینستاگرام قدرت بسیار بالایی در افزایش بازدید دارد که البته باید به درستی از آن استفاده کنید. تا اینجای مقاله شما را با ساختار هشتگ اینستاگرام و نحوه استفاده از آن در بخش پست‌ها را توضیح دادیم و در ادامه قصد داریم به شما نحوه استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام برای دریافت بهترین نتیجه و بازدید پست را آموزش دهیم. اکنون زمان آن رسیده که بهترین هشتگ‌ها را برای پست اینستاگرام پیدا کنید؛ مسئله مهم این است که تمام هشتگ‌های مورد استفاده در یک پست باید با در مرحله اول با آن پست و در مرحله دوم با صفحه اینستاگرام شما مرتبط باشد.

هشتگ بهینه یکی از ویژگی‌های زیر را دارد:

  • هشتگ مورد استفاده در یک پست باید کاملاً با آن پست مرتبط باشد که این هشتگ‌ها به عنوان هشتگ محتوا شناخته می‌شوند.
  • هشتگ مورد استفاده در یک پست ممکن است با آن پست مرتبط نباشد اما با هشتگ صفحه شما محسوب می‌شوند؛ این دسته از هشتگ‌ها به نام هشتگ‌های اختصاصی شناخته می‌شوند که به جذب کاربران کسب‌وکار خودتان که هنوز شما را دنبال نکرده‌اند، کمک زیادی می‌کند.
  • هشتگ مربوط به کسب‌وکار که مهم‌ترین هشتگ‌های پست اینستاگرام محسوب می‌شوند؛ این هشتگ‌ها

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

آیا این مطلب را دوست داشتید؟به اشتراک بگذارید


بدون نظر