هر چقدر یک پست در اینستاگرام بیشتر توسط کاربران دیده شود، احتمال تعامل کاربران بیشتر است. روش‌های مختلفی برای افزایش بازدید پست‌ها وجود دارد که برخی از آن‌ها برای شما هزینه دارند و برخی دیگر کاملاً رایگان هستند.

هشتگ اینستاگرام یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این شبکه اجتماعی است که با استفاده از آن قادر به افزایش بازدید پست‌ها هستید! اگر نگاهی به اینسایت پست‌هایتان بیندازید می‌بینید که بخشی از ورودی‌های شما از طریق هشتگ‌ها است و اگر از هشتگ اینستاگرام به درستی استفاده کنید، بازدید پست‌ شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. در این مقاله قصد داریم به آموزش استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام بپردازیم تا بتوانید بازدید پست‌های خود را تا چند برابر افزایش دهید. اگر موافق هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

هشتگ اینستاگرام چگونه به افزایش بازدید پست‌ها کمک می‌کند؟

اگر در قسمت جستجوی اینستاگرام هشتگ موردنظر خود را وارد کنید، پست‌هایی که آن هشتگ را دارند، نمایش داده می‌‌شوند. فرض کنید هشتگی که در یکی از پست‌های شما وجود دارد را در این بخش وارد می‌کنید و پست‌ شما در بخش Top به چشمتان می‌خورد؛ میلیون‌ها کاربر آن هشتگ را جستجو می‌کنند و بر روی پست‌های این بخش کلیک می‌کنند و وارد صفحه مربوط به آن پست می‌شوند. به این صورت بازدید پست‌ شما زیاد می‌شود.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که پست‌های شما در این بخش قرار می‌گیرند، باید از هشتگ اینستاگرام به درستی استفاده کنید. در ادامه به آموزش نحوه استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام می‌پردازیم که با استفاده از آن بتوانید بازدید پست‌های خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

بهترین هشتگ اینستاگرام را برای پست‌های خود پیدا کنید!

اولین مسئله مهم این است که بدانید کدام هشتگ‌ها در اینستاگرام از محبوبیت بیشتری برخوردارند و کدام هشتگ‌ها کمک زیادی به شما نمی‌کنند! برای هر موضوع ممکن است صدها هشتگ وجود داشته باشد که اگر در مورد یک موضوع خاص در بخش جستجوی هشتگ، جستجوی کوچکی داشته باشید، متوجه این موضوع خواهید شد. پیدا کردن هشتگ مناسب نیازمند زمان و تحقیق است و بهترین ابزار برای پیدا کردن آن، بخش جستجو اینستاگرام است! کافی است کلمه اصلی موضوع موردنظر خود را در بخش هشتگ جستجو کنید تا اینستاگرام چندین هشتگ مرتبط با آن را نمایش دهد.

در زیر هر هشتگ تعداد پست آن نمایش داده می‌شود و این مسئله به شما کمک می‌کند تا محبوب‌ترین و پرجستجوترین هشتگ‌ها را پیدا کنید؛ در واقع هر چقدر تعداد پست‌‌های یک هشتگ بیشتر باشد، آن هشتگ در میان کاربران محبوب‌تر است و البته رقابت در آن هشتگ هم کار سخت‌تری است.

بررسی ساختار یک هشتگ مناسب برای اینستاگرام

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد، 30 هشتگ بر روی پست‌های خود قرار دهید اما نیازی به استفاده از این تعداد هشتگ نیست! زیرا رقابت در تمام هشتگ‌ها برای پست‌هایتان وجود ندارد و تنها می‌توانید در تعداد محدودی از هشتگ‌ها پست خود را نمایش دهید. برای استفاده از هشتگ اینستاگرام، 4 موضوع اصلی صفحه خود را انتخاب کنید و هشتگ‌های مرتبط با آن را از طریق جستجو در بخش جستجوی هشتگ‌ها پیدا کنید. با این کار به راحتی می‌توانید18 الی 20 هشتگ مناسب برای هر پست خود پیدا کنید و از تمام آن‌ها برای پست خود بازدید بگیرید. در حالت کلی استفاده از هشتگ اینستاگرام در پست‌ها ویژگی‌های زیر را دارد:

الف) در هر پست از 5 تا 7 هشتگ محبوب و پرجستجو استفاده کنید؛ هشتگ‌های محبوب و پرجستجو، هشتگ‌هایی هستند که بین 100,000 تا 500,000 پست داشته‌اند. همچنین توجه داشته باشید هشتگ‌هایی که بیش از 500,000 پست دارند، از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردارند و استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود! زیرا در هر ثانیه چندین پست با این هشتگ‌ها آپلود می‌شود و پست شما در میان هزاران پست دیگر دیده نخواهد شد.

ب) شناسایی 5 تا 7 هشتگ پرمخاطب با رقابت کم!؛برخی هشتگ‌ها در اینستاگرام محبوبیت زیادی دارند اما رقابت در آن‌ها بسیار کمتر از هشتگ‌های دیگر است. در واقع این هشتگ‌ها کمتر از 100,000 پست دارند و به راحتی می‌توانید در میان پست‌های آن دیده شوید. این هشتگ‌ها را شناسایی کنید تا بتوانید بازدید خوبی برای پست‌های خود بگیرید.

ج) از 3 تا 5 هشتگ اختصاصی مربوط به موضوع کسب‌وکار خود استفاده کنید؛ هر کسب‌وکاری موضوعی را دنبال می‌کند و اگر استراتژی محتوای آن درست باشد، باید محتوای مرتبط با موضوع تولید کنید. در موضوعات تخصصی معمولاً هشتگ‌هایی وجود دارند که تعداد پست‌های آن کمتر از 10,000 است! این هشتگ‌ها هم کمک زیادی به بیشتر دیده شدن پست‌های شما می‌کنند.

د) استفاده از 1 تا 3 هشتگ اختصاصی مربوط به صفحه خود؛ صفحاتی که مربوط به کسب‌وکارهای اینترنتی هستند، معمولاً هشتگ اختصاصی دارند! مثلاً جشنواره وب ایران هشتگ #IWMF97 را برای سال 97 به خود اختصاص داده است و تمام پست‌های این هشتگ مربوط به جشنواره وب ایران در سال 97 است. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید پست‌های خود را به کاربران کسب‌وکار خود نمایش دهید و تنها پست‌های این هشتگ را پست‌های صفحه شما تشکیل دهند.

برای ایجاد هشتگ اختصاصی باید توجه داشته باشید که این هشتگ توسط سایر کاربران استفاده نشده باشد؛ به عبارت ساده‌تر از این هشتگ را جستجو کنید، پستی که از آن هشتگ استفاده کرده، وجود نداشته باشد و تعداد پست‌های این هشتگ صفر باشد. این کار به برندسازی کسب‌وکارتان هم کمک زیادی می‌کند و در هنگام برگزاری مسابقه اینستاگرام به راحتی می‌توانید این هشتگ را در میان پست‌های کاربران خود هم ترویج دهید.

مزیت استفاده از هشتگ‌های محبوب در اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌های محبوب در پست‌های اینستاگرام باعث می‌شود، پست‌هایتان در عرض چند ثانیه در بخش هشتگ‌های اینستاگرام ظاهر شوند. در این صورت کاربران از پست شما بازدید می‌کنند و هنگامی که نسبت به شما تعامل نشان می‌دهند، اینستاگرام متوجه می‌شود که محتوای شما، یک محتوای محبوب در میان کاربران است و این موضوع باعث می‌شود تا رتبه پست شما افزایش پیدا کند؛ افزایش رتبه در بخش هشتگ اینستاگرام به این معنی است که پست‌های شما در بخش Top پست‌های مربوط به آن هشتگ‌ها نمایش داده می‌شوند. top بودن در بازه زمانی طولانی یعنی بازدید بیشتر و بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام، محتوای شما یک محتوا محبوب به حساب می‌آید و به مرور زمان فروش کسب‌وکارتان هم افزایش پیدا می‌کند.

مزیت استفاده از هشتگ‌های اختصاصی مرتبط با کسب‌وکارتان در اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌های اختصاصی مرتبط با کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند تا بتوانید پست‌های خود را به کسانی که هشتگ‌های آن حوزه را جستجو می‌کنند، نمایش دهید. معمولاً تعامل کاربران با هشتگ‌های اختصاصی بیشتر است و هر چقدر بتوانید از هشتگ‌های اختصاصی درست‌تر استفاده کنید، بازدید پست‌های شما به صورت هدفمند افزایش پیدا می‌کنند. همچنین اگر تعامل کاربران خوب باشد، اینستاگرام پست شما را در بخش top نمایش می‌دهد که این مورد در افزایش بازدید تاثیر زیادی دارد.

هر چقدر پست‌های شما بالاتر از پست‌های رقیبان باشد، تعداد بازدید  آن پست بسیار بیشتر است! زیرا کاربران معمولاً اول پست‌های بالاتر رو می‌بیینن و بیشتر اعتماد می‌کنند. اگر محصول یا خدماتی ارائه می‌دهید و پست‌های شما بالاتر از پست‌های سایر رقیبان است، به راحتی می‌توانید بازاریابی اینستاگرام را برای محصولات کسب‌وکارتان انجام دهید و فروش خود را تا حد زیادی افزایش دهید. پساولین قدم برای بازاریابی اینستاگرام، افزایش بازدید پست‌ها است تا بتوانید کاربران بیشتری جذب کنید. اگر کاربران از پست شما خوششان بیاید و آن پست برای کاربران مفید باشد، کاربران زیادی شما را دنبال می‌کنند و این مورد هم در افزایش تعامل صفحه اینستاگرام تاثیرگذار است.

با تولید محتوای مرتبط با خدمات و محصولات خود می‌توانید کاربران را به صورت هدفمند جذب کنید! در واقع هنگامی که کاربران یک هشتگ اختصاصی را دنبال می‌کنند، یا به محصولات یا خدمات مرتبط با ان هشتگ نیاز دارد یا به آن موضوع علاقه دارد؛ در هر دو صورت با افزایش بازدید هدفمند می‌توانید به افزایش مشتری کسب‌وکار خود هم کمک کنید و به این صورت درآمد حاصل از فروش خدمات خود را افزایش دهید.

دریافت بهترین نتیجه با استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام

هشتگ اینستاگرام قدرت بسیار بالایی در افزایش بازدید دارد؛ تا اینجای مقاله شما را با ساختار هشتگ اینستاگرام و نحوه استفاده از آن در بخش پست‌ها را توضیح دادیم و در ادامه قصد داریم به شما نحوه استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام برای دریافت بهترین نتیجه و بازدید پست را آموزش دهیم. اکنون زمان آن رسیده که بهترین هشتگ‌ها را برای پست اینستاگرام پیدا کنید؛ مسئله مهم این است که تمام هشتگ‌های مورد استفاده در یک پست باید با در مرحله اول با آن پست و در مرحله دوم با صفحه اینستاگرام شما مرتبط باشد.

هشتگ بهینه یکی از ویژگی‌های زیر را دارد:

  • هشتگ مورد استفاده در یک پست باید کاملاً با آن پست مرتبط باشد که این هشتگ‌ها به عنوان هشتگ محتوا شناخته می‌شوند.
  • هشتگ مورد استفاده در یک پست ممکن است با آن پست مرتبط نباشد اما با صفحه شما مرتبط باشند؛ این دسته از هشتگ‌ها به نام هشتگ‌های اختصاصی شناخته می‌شوند که به جذب کاربران کسب‌وکار خودتان که هنوز شما را دنبال نکرده‌اند، کمک زیادی می‌کند.
  • هشتگ مربوط به کسب‌وکار که مهم‌ترین هشتگ‌های پست اینستاگرام محسوب می‌شوند؛ این هشتگ‌ها، هشتگ‌هایی هستند که به افزایش بازدید پست شما کمک زیادی می‌کند و به راحتی می‌توانید مخاطبان خود را به صورت کاملاً هدفمند افزایش دهید. مثلاً فرض کنید می‌خواهید کاربرانی که به دنبال کلاس آموزشی زبان هستند را جذب کنید؛ کافی است از هشتگ‌های اختصاصی آن استفاده کنید! در این صورت تنها کاربرانی که به آن نیاز دارند این هشتگ را دنبال می‌کنند و به همین دلیل کاربران به صورت کاملاً هدفمند جذب می‌شوند و شما را دنبال می‌کنند.
  • هشتگ‌ مربوط به کسب‌وکار اختصاصی خود هم کمک زیادی به شما می‌کند! هشتگ اختصاصی هر کسب‌وکاری کاملاً متفاوت است و هشتگ یک کسب‌وکار را دنبال کنید، تنها پست‌های همان کسب‌وکار را خواهید دید. این هشتگ برای زمانی است که کاربران می‌خواهند پست‌های شما را اشتراک‌گذاری کنند و این هشتگ را استفاده می‌کنند تا علاوه بر شما، سایر کاربران هم به آن هشتگ‌ها دسترسی داشته باشند. توجه داشته باشید که این هشتگ مهم‌ترین هشتگ برای برندسازی به شمار می‌آید که در کنار هشتگ‌های دیگر، کمک زیادی به توسعه کسب‌وکارتان می‌کند.

بیایید با یک مثال انواع هشتگ را ببینیم. فرض کنید یک پیج گل و گیاه معروف به اسم «mrflower» یک پست نگهداری از سانسوریا در پیج اینستاگرامش منتشر کرده است.

هشتگ‌های این پست به صورت زیر خواهند بود.

الف) هشتگ‌های مربوط به محتوا

#سانسوریا #نگهداری_سانسوریا #آبیاری_سانسوریا #سانسوریا_ابلق

ب) هشتگ‌های مرتبط با صفحه

#نگهداری_گیاه #قلمه_زدن #نگهداری_گیاه_آپارتمانی #گلدان #انواع_گل

ج) هشتگ‌های مستقیم حوزه فعالیت

#گل_و_گیاه #گیاه_آپارتمانی #فروش_گل #فروش_گیاهان_آپارتمانی #فروش_گلدان #خاک_گلدان

د) هشتگ اختصاصی این صفحه

#mrflower

در ادامه یک مثال خارجی هم با هم ببینیم:

در این پست از انواع هشتگ‌ها استفاده شده است که به صورت زیر است:

الف) هشتگ‌های مربوط به محتوای این پست به صورت زیر هستند:

#bridetobe, #weddingceremony, #weddingflowers, #weddingbouquet

ب) هشتگ‌های حوزه فعالیت این صفحه که در این پست استفاده شده‌اند، به صورت زیر هستند:

#weddingideas, #weddingphotography, #junebugweddings, #weddingphotographer, #instawedding

ج) هشتگ‌های مربوط به این نوع پست عبارتند از:

#ohioweddingphotographer, #ohioweddingphotography, #daytonweddingphotographer, #cincinnatiweddingphotographer, #columbusweddingphotographer

د) هشتگ اختصاصی این صفحه هم به کاربران کمک می‌کند تا تمام پست‌های آن را که در این صفحه یا صفحات دیگر به اشتراک گذاشته شده‌اند را پیدا کنید، عبارت است از:

#britjaye

قبلاً هم گفتیم، برای تولید هشتگ اختصاصی صفحه یا کسب‌وکار خود، باید توجه داشته باشید که این هشتگ توسط صفحات دیگری استفاده نشده باشند؛ در واقع هنگام انتخاب آن باید تعداد پست‌های آن هشتگ صفر باشد تا هر آن‌چه قرار است در آینده با استفاده از این هشتگ به اشتراک گذاشته شود، مربوط به صفحه شما باشد. ممکن است برخی کاربران بخواهند پست‌های صفحه شما را به اشتراک بگذارند و در کنار تگ کردن صفحه شما، بخواهند سایر کاربران صفحه اینستاگرام شما هم از طریق هشتگ به آن پست دسترسی داشته باشند. در این صورت اگر هشتگ شما توسط صفحات دیگر استفاده شده باشد، بازدید پست‌های شما کمتر افزایش پیدا می‌کند و این مسئله برای مدیران صفحه اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد.

چند نکته مهم که در هشتگ اینستاگرام باید دقت کنید!

برای استفاده از هشتگ اینستاگرام برای افزایش بازدید پست‌های خود باید نکاتی را رعایت کنید. نکات مطرح شده در بخش قبل برای استفاده از هشتگ‌ها به صورت بهینه بود اما نکات دیگری هم وجود دارند که کمک زیادی به شما می‌کنند! این نکات عبارتند از:

الف) هشتگ‌های محتوا در هر پست کاملاً متفاوت با پست‌های دیگر هستند!

ب) هشتگ‌های مربوط به حوزه فعالیت شما در تمام پست‌ها یکسان است!

ج) هشتگ‌های مربوط به بخشی از کسب‌وکار به افزایش هدفمند مخاطبان کسب‌وکارتان کمک زیادی می‌کند!

د) هشتگ‌ اختصاصی کسب‌وکار باعث سازماندهی پست‌های مربوط به صفحه اینستاگرام شما می‌شود!

نکته آخر!

برای پیدا کردن هشتگ‌های حوزه فعالیت کسب‌وکار خود کافی است وارد صفحه رقیبان شوید؛ معمولاً رقیبانی که با کلیدواژه اصلی کسب‌وکارتان بالاتر هستند، از نظر اینستاگرام بهینه هستند و احتمالاً از هشتگ‌ها هم به درستی استفاده کرده‌اند! بنابراین می‌توانید به صفحه این کسب‌وکارها در اینستاگرام مراجعه کنید و هشتگ‌های مربوط به حوزه فعالیت خود (حوزه فعالیتی شما با حوزه فعالیت رقیبتان یکی است!) را پیدا کنید.

اکنون کافی است وارد آن هشتگ‌ها شوید و تعداد پست هر یک از آن‌ها را بررسی کنید؛ هر چقدر تعداد پست‌های اینستاگرام یک هشتگ بیشتر باشد، به معنای محبوب‌تر بودن آن هشتگ در میان کاربران است. در واقع کاربران بیشتر آن هشتگ را جستجو می‌کنند و با توجه به این که چنین هشتگ‌هایی را تنها مخاطبان هدف جستجو می‌کنند، به راحتی می‌توانید فالوورهای خود را به صورت کاملاً هدفمند افزایش دهید.

با توجه به نکته‌ای که در ابتدای مقاله گفتیم، شما می‌توانید از 3 تا 5 هشتگ مربوط به حوزه فعالیت کسب‌وکار خود استفاده کنید و اگر بتوانید این هشتگ‌ها را به درستی انتخاب کنید و در تمام این هشتگ‌ها در بخش Top قرار بگیرید، به راحتی می‌توانید تعداد بازدید پست‌های خود را افزایش دهید. هر چقدر بازدید شما افزایش پیدا کند، تعامل صفحه هم افزایش پیدا می‌کند و به راحتی می‌توانید به افزایش مشتری کسب‌وکار خود کمک کنید و محصولات یا خدمات خود را به آن‌ها ارائه کنید. بنابراین با استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام به راحتی می‌توانید درآمد کسب‌وکارتان را تا حد زیادی افزایش دهید.

نتیجه‌گیری

استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام به خصوص وقتی پیجتان را تازه راه‌اندازی کرده‌اید، به افزایش بازدید و تعامل صفحه‌تان کمک می‌کند. در این مقاله به بررسی استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام پرداختیم که اگر مدیریت یک صفحه اینستاگرام را برعهده دارید، نکات این مقاله کمک زیادی به شما می‌کند.

اکنون شما بگویید! به عنوان فردی که مدیریت یک صفحه اینستاگرام را برعهده دارید، بنظرتان تعداد هشتگ مناسب برای استفاده در بخش پست‌های اینستاگرام چندتا است و چگونه می‌توانید از هشتگ‌ها به صورت درست استفاده کرد؟ در بخش نظرات تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر