اینستاگرام برای کمک به افزایش کیفیت محتوا، حفظ حریم خصوصی، کاهش استرس و اضطراب، امکان مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام را فراهم کرده است. شاید شما دلیل دیگری برای پنهان کردن تعداد لایک‌های پیج خود داشته باشد یا اصلاً می‌خواهید توجه فالوورها را به کیفیت محتوا معطوف کنید تا اینکه از آنها بخواهید قلب سفید زیر هر پست را قرمز کنند! با این حال، اگر می‌خواهید لایک‌های پروفایل خود را پنهان کنید، ما در این بررسی به شما کمک می‌کنیم تا با گوشی آیفون یا اندروید خود لایک‌ها را مخفی کنید.

اهمیت مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام

پنهان کردن لایک‌های اینستاگرام می‌تواند حساسیت و نگرانی شما را نسبت به پستی که تازه منتشر کردید، کم کند. بسیاری از بلاگرهای تازه‌کار و کسب و کارهایی که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند، به واکنش کاربران نسبت به تعداد لایک پست‌های خود حساسیت نشان می‌دهند. اما مهمترین مزیت در مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام، «کاهش وابستگی به اعتبار اجتماعی» است.

داشتن لایک زیاد به یک پیج اعتبار اجتماعی بالایی می‌بخشد. بدین معنا که کاربران احساس می‌کنند پستی با تعداد لایک بالا از اعتبار بیشتری برخوردار است. اگر کاربران ببینند که پیجی لایک‌های کمی دارد، ممکن است فکر کنند پیج مربوطه ارزش وقت گذاشتن را ندارد. به عبارتی، همه ما به پیجی که لایک کمی دارد، اعتبار کمتری می‌دهیم. بنابراین مخفی کردن لایک در جلوگیری از قضاوت نادرست کاربران موثر است و آنها را تشویق می‌کند تا بیشتر روی محتوای پیچ تمرکز کنند.

نکته: این امکان را دارید لایک‌های اینستاگرام را برای بیشتر پست‌های خود نشان دهید و فقط آنهایی را پنهان کنید که دوست دارید. در هر صورت، مخفی کردن تعداد لایک‌ها به پیچ از نظر الگوریتم‌های اینستاگرام آسیبی نمی‌زند.

نحوه مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام در آیفون

همه کاربرانی که آخرین نسخه اینستاگرام را در آیفون خود دارند، برای پنهان کردن لایک‌های خود مشکلی نخواهند داشت. شما همچنین می‌توانید لایک پست‌های فالوورهای خود را نیز مخفی کنید. در ادامه به مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام در iOS اشاره می‌پردازیم:

قبل از به اشتراک گذاری پست

شاید تصمیم دارید پستی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، بدون اینکه مردم ببینند چه تعداد لایک دریافت خواهد کرد. مراحل پنهان کردن لایک‌ها قبل از به اشتراک‌گذاری پست به شرح زیر است:

1- وقتی می‌خواهید پست را به اشتراک بگذارید، به «Advanced Settings» در صفحه «Share Screen» بروید.

مخفی کردن لایک اینستاگرام

2- گزینه «Hide Like and View Counts on This Post» را فعال کنید تا به رنگ آبی درآید.

3- پست را منتشر کنید.

توجه داشته باشید که هر زمان خواستید می‌توانید این تنظیم را در منوی سه نقطه بالای هر پست تغییر دهید.

مخفی کردن تعداد لایک بعد از اشتراک گذاری پست

شاید شما پستی را به اشتراک گذاشته‌اید و فراموش کرده‌اید که لایک‌های آن را مخفی کنید. مراحل پنهان کردن لایک‌ها بعد از به اشتراک گذاری پست به شرح زیر است:

1- به پست مورد نظر بروید و منوی سه نقطه را از سمت راست بالای پست انتخاب کنید.

آموزش مخفی کردن تعداد لایک

2- گزینه «Hide Like Count» را بزنید.

اکنون پیامی با مضمون «Liked by [username] and others» را در زیر آن پست خواهید دید. هنوز ویژگی مخفی کردن لایک برای چندین پست به صورت همزمان در دسترس نیست، بنابراین باید این مراحل را برای هر پست به تنهایی انجام دهید.

مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام در پست‌های دیگران

آیا می‌خواهید لایک پست‌های فالوورهای خود را نبینید؟ با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

1- از سمت راست پایین روی تب «Profile» خود ضربه بزنید و به منو بروید.

آموزش تصویری مخفی کردن تعداد لایک پست

2- به «Settings» و سپس «Privacy» بروید تا عبارت «Posts» را ببینید.

3- گزینه «Hide Like and View Counts» را فعال کنید تا آبی شود.

شما حالا تعداد لایک پست‌های دیگران را نمی‌بینید. همیشه می‌توانید دکمه «Hide Like and View Counts» را غیرفعال کنید تا به تنظیمات قبلی بازگردید.

نحوه مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام در اندروید

علاوه بر گوشی‌های iOS، امکان مخفی کردن لایک‌ها در گوشی‌های اندروید هم وجود دارد. اگر جزء این دسته افراد هستید، مراحل زیر را دنبال کنید:

قبل از اشتراک گذاری پست

1- وقتی می‌خواهید پست را به اشتراک بگذارید، به «Advanced Settings» در صفحه «Share Screen» بروید.

2- سپس گزینه «Hide Like and View Counts on This Post» را فعال کنید تا به رنگ آبی درآید.

3- پست را منتشر کنید.

اگر نظر خود را تغییر دادید و تصمیم به تغییر مجدد تنظیمات گرفتید، کافیست روی منوی سه نقطه پست مورد نظر ضربه بزنید و گزینه «Unhide Like and View Counts» را انتخاب کنید.

بعد از اشتراک گذاری پست

شما می‌توانید لایک پست‌هایی که قبلاً منتشر کرده‌اید را در گوشی اندرویدی خود مخفی کنید. فقط کافی است به آن پست خاص بروید و ویژگی پنهان کردن را فعال کنید. متأسفانه، هنوز قابلیتی وجود ندارد که امکان مخفی کردن انبوه را فراهم کند، بنابراین باید این کار را به صورت دستی برای هر پست انجام دهید. مراحل زیر را دنبال کنید:

1- پست مورد نظر خود را را باز کنید.

2- منوی سه نقطه را از سمت راست بالای پست بزنید.

3- گزینه «Hide Like Count» را انتخاب کنید.

اکنون در زیر آن پست عبارت «Liked by [username] and others» را خواهید دید. همچنان می‌توانید با انتخاب گزینه «Others» پست را ببینید.

مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام در پست‌های دیگران

این امکان را دارید لایک و تعداد بازدید پست‌های فالوورهای خود را پنهان کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1- از سمت راست پایین روی تب «Profile» خود ضربه بزنید و به منو بروید.

2- به «Settings» و سپس «Privacy» بروید تا عبارت «Posts» را ببینید.

3- گزینه «Hide Like and View Counts» را فعال کنید تا آبی شود.

مخفی کردن آمار لایک

اکنون لایک پست‌های دیگران در اینستاگرام را غیرفعال کرده‌اید. اگر نظر خود را تغییر دادید، با غیرفعال کردن گزینه «Hide Like and View Counts» به تنظیمات اولیه بازگردید.

ترفند مخفی کردن تعداد لایک‌های اینستاگرام در دسکتاپ

اینستاگرام تمام تلاش خود را برای ترویج استفاده از اپلیکیشن موبایل انجام می‌دهد. این بدان معناست که بسیاری از ویژگی‌های این شبکه اجتماعی مانند پنهان کردن لایک برای کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ غیرفعال هستند. اگر خاموش کردن لایک‌ها برای شما بسیار مهم است، می‌بایست از اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی آیفون یا اندروید خود استفاده کنید.

کلام آخر

کاربران اینستاگرام اهداف مختلفی دارند، برخی به تعداد لایک‌ها و فالوورهای یک پیچ خاص توجه می‌کنند، بعضی دیگر بدون توجه به تعداد لایک، فقط به کیفیت محتوا توجه دارند. دلیل شما هر چه که باشد، اینستاگرام روز به روز قابلیت‌های بی‌شماری را برای پلتفرم خود ایجاد می‌کند تا به کاربرانش آزادی عمل بیشتر بدهد.

یکی از قابلیت‌های کاربردی اینستاگرام، امکان مخفی کردن لایک‌های است. شما می‌توانید لایک همه پست‌ها یا تعدادی از پست‌های پیج خود را پنهان کنید. حتی این امکان را دارید تا لایک پست‌های فالوورهای خود را نیز مخفی کنید. در هر صورت، با این قابلیت می‌توانید بیشتر روی محتوای پیج خود تمرکز کنید و به فالوورهایتان این سیگنال را بفرستید که محتوای شما چیزی که ارزش بیشتری نسبت به تعداد لایک‌ها دارد.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر