استوری اینستاگرام ابزاری کاربردی برای نمایش عکس‌ها و فیلم‌های کوتاه به کاربران است. در حال حاضر استوری اینستاگرام مهم‌ترین قابلیت اینستاگرام برای ارتباط با سایر کاربران است! شما به راحتی می‌توانید از کارهای روزمره خود برای کاربران تصاویری را منتشر کنید و آن‌ها هم به استوری شما پاسخ بدهند. عکس‌هایی که در این بخش به اشتراک گذاشته می‌شوند، تنها 24 ساعت در دسترس کاربران هستند و پس از آن به آرشیو استوری‌های شما اضافه می‌شوند. استیکرها قابلیتی هستند که اینستاگرام تنها برای بخش استوری خود در نظر گرفته است که با استفاده از آن می‌توانید جذابیت استوری‌های خود را بیشتر کنید. همچنین اگر مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی را برعهده دارید و از اینستاگرام مارکتینگ برای افزایش مشتریان خود استفاده می‌کنید، استیکرها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید تعامل کاربران را با صفحه اینستاگرام خود افزایش دهید. اما چگونه می‌توان استیکرهای اینستاگرام را به استوری‌ها اضافه کرد؟ در این مقاله قصد داریم به آموزش اضافه کردن استیکر در استوری اینستاگرام بپردازیم. اگر آماده هستید، در ادامه با ما و آموزش استیکر در استوری اینستاگرام همراه باشید!

فهرست مطالب

چگونه می‌توانیم از استیکر در استوری اینستاگرام استفاده کنیم؟

اگر از کاربرانی هستید که از ابزار استوری اینستاگرام زیاد استفاده می‌کنید، حتماً به دنبال روش‌های افزایش تعامل کاربران در استوری اینستاگرام هستند. بعد از موضوع استوری و کیفیت تصاویری که در استوری منتشر می‌کنید، استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام تاثیر بسیار زیادی بر روی تعامل کاربران دارند. جالب است بدانید در بروزرسانی‌های اخیر اینستاگرام، استیکرهای بسیار جذابی به بخش استوری اینستاگرام اضافه شده است؛ مثلاً می‌توانید یک عکس منتشر کنید و از طریق استیکرهای مختلف، نظر کاربران را به صورت متن یا اموجی بدانید. برای اضافه کردن استیکر در استوری اینستاگرام شما باید 3 مرحله را طی کنید که در ادامه به آموزش آن می‌پردازیم.

آموزش اضافه کردن استیکر در استوری اینستاگرام

همان‌طور که گفتیم، برای اضافه کردن استیکر در ایستوری اینستاگرام باید 3 مرحله را طی کنید:

مرحله اول) یک عکس یا فیلم 15 ثانیه‌ای برای استوری خود انتخاب کنید!

مرحله اول این است که باید عکسی را جهت انتشار در بخش استوری اینستاگرام انتخاب کنید. پس از آن که عکس یا فیلم موردنظر خود را انتخاب کردید، کافی است وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و از طریق آیکن استوری، وارد بخش اشتراک‌گذاری استوری شوید:

در این بخش می‌توانید یک عکس بگیرید یا با کشیدن صفحه به بالا، از گالری خود یک عکس انتخاب کنید.

مرحله دوم) ورود به بخش استیکر در استوری اینستاگرام

اکنون که مرحله اول را پشت سر گذاشتید، وارد مرحله دوم شده‌اید که باید آیکن مربوط به انتخاب استیکر در استوری اینستاگرام را بزنید:

در این بخش استیکر‌ها و اموجی‌های مختلفی به شما نمایش داده می‌شوند که اموجی‌ها، همان اموجی‌های موبایل شما هستند و با توجه به برند موبایل شما ممکن است با سایر کاربران متفاوت باشد. اما استیکر اینستاگرام برای تمامی کاربران یکسان است و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

مرحله سوم) انتخاب یک استیکر برای نمایش آن در استوری

مرحله سوم، مرحله انتخاب استیکر است! در این بخش کافی است با توجه به نیاز یا سلیقه خود یکی از استیکرها را بر اساس کاربرد آن انتخاب کنید:

هر یک از استیکرها کاربرد خاص خود را دارند و در شرایط مختلف، یکی یا چند نوع از آن‌ها به شما کمک می‌کنند. کافی است بر روی استیکر موردنظر خود کلیک کنید و آن را در محل مناسبی از استوری خود قرار دهید. کاربرد هر یک از این استیکرها را در بخش بعدی بررسی می‌کنیم تا اگر از اینستاگرام برای افزایش مشتریان صفحه خود استفاده می‌کنید، بتوانید تعامل صفحه خود را افزایش دهید.

یک نکته! استیکرهای استوری اینستاگرام برای هر کاربر متفاوت هستند؛ در واقع برخی از کاربران ممکن است بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام به یک یا چند استیکرها دسترسی نداشته باشند. همچنین هنگامی که اینستاگرام یک استیکر را به تازگی به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند، ممکن است آن استوری تا مدت زمان نامشخصی برای کاربران یک منطقه جغرافیایی در دسترس نباشد که پس از مدتی در دسترس همگان قرار می‌گیرد. بنابراین اگر شما برخی از استیکرهای استوری را ندارید، این بخاطر قوانین و الگوریتم‌های اینستاگرام است و راه‌حلی برای دسترسی به آن تا یک بازه زمانی خاص وجود ندارد.

افزایش تعامل کاربران با استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام

اگر مدیریت یک صفحه تجاری اینستاگرام را برعهده دارید و از آن برای فروش محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنید، افزایش تعامل کاربران یک فاکتور بسیار مهم به شمار می‌آید. در گذشته تعامل کاربران بر اساس لایک‌ها و کامنت‌ها بود اما اکنون تعامل کاربران با استفاده از بخش‌های مختلف اینستاگرام تعیین می‌شود. استیکرهایی که کاربران را ترغیب به تعامل با صفحه شما می‌کنند، تاثیر بسیار زیادی روی افزایش تعامل کاربران و همچنین دریافت بازخورد از کاربران دارد. البته توجه داشته باشید که تنها برخی از استیکرهای اینستاگرام کاربران را ترغیب به تعامل می‌کنند و برخی دیگر تنها جنبه ظاهری دارند! البته برخی استیکرها هم هستند که باعث افزایش آگاهی مخاطبان می‌شوند؛ مثلاً می‌توانید از استیکر لوکیشن برای آگاهی کاربران از محل برگزاری یک همایش خبر دهید اما با این حال باعث افزایش تعامل کاربران صفحه شما نمی‌شوند. در این بخش می‌خواهیم به بررسی 3 استیکر در استوری اینستاگرام بپردازیم که باعث تعامل مستقیم کاربران با صفحه اینستاگرام شما می‌شوند:

  1. استیکر اموجی اسلایدر (Emoji Slider) برای بررسی میزان علاقه کاربران به استوری شما

بسیاری از کاربران پس از انتشار یک استوری می‌خواهند بدانند کاربران چقدر استوری را دوست دارند؛ مثلاً فرض کنید عکاسی هستید که از عکس‌های خود را از طریق استوری به کاربران نمایش می‌دهید. برخی از کاربران نظر خود را از طریق ریپلای کردن استوری به شما می‌گویند اما بسیاری از آن‌ها واقعاً حوصله این کار را ندارند! استیکر اموجی اسلایدر استیکری است که به شما کمک می‌کند تا بدانید کاربران چقدر استوری شما را دوست داشته‌اند؛ این استیکر می‌توانید علاقه کاربران را از 0 تا 100 به شما نشان دهد. در واقع اگر کاربران این استیکر را تا آخر ببرند، یعنی کاملاً پست شما را دوست داشته‌اند و اگر استیکر را در همان ابتدا رها کنند، یعنی علاقه‌ای به پست شما نداشته‌اند. هر چقدر این اموجی به پایان نوار آن نزدیک باشد، یعنی کاربران بیشتر پست شما را دوست داشته‌اند!

این استیکر برای بسیاری از کاربران جذاب است؛ زیرا میزان علاقه خود را نسبت به تصاویری که در استوری منتشر کرده‌اید، نشان می‌دهند. البته باید توجه داشته باشید که این استیکر شاید برای مدیران صفحات اینستاگرام هم جذاب باشد، اما زیاد مفید نیست! زیرا بازخوردهایی که از طریق این استیکر بدست می‌آورید نمی‌توانند سازنده باشند اما باز هم در مدیریت استراتژی محتوای اینستاگرامتان بی‌تاثیر نیست. اگر مدیریت یک صفحه شخصی اینستاگرام را برعهده دارید که اکثر فالوورهای خود را می‌شناسید، احتمالاً این ابزار برای شما هم جذاب باشد! همچنین در صفحات شخصی معمولاً بازخورد کاربران برای بهبود استراتژی محتوا زیاد مهم نیست، از این استیکر زیاد استفاده می‌شود. اگر صفحه اینستاگرام شما مربوط به کسب‌وکارتان است، اینستاگرام استیکرهای کاربردی دیگری در اختیار شما قرار داده است که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

  1. استیکر سوال از کاربران (Question Sticker) برای دریافت بازخورد از فالوورهای صفحه اینستاگرام

استیکر سوال یا Question Sticker تقریباً کاربردی‌ترین استیکر در استوری اینستاگرام است که به شما کمک می‌کند تا بازخوردهای مفیدی از کاربران دریافت کنید. با استفاده از این استیکر، سوال خود را از فالوورهای صفحه می‌پرسید و آن‌ها با کلیک بر روی آن می‌توانید جواب کوتاهی برای شما ارسال کنند. اگر مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی را برعهده دارید و از اینستاگرام برای بازاریابی اینترنتی خود استفاده می‌کنید، این ابزار کمک بسیار زیادی به شما می‌کند. در مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی، رضایت کاربران مهم‌ترین مسئله است و اگر بتوانید بازخوردهای کاربران را در بخش محتوای اینستاگرام خود پیاده‌سازی کنید، کسب‌وکارتان رشد بسیار خوبی را تجربه می‌کند. مثلاً می‌توانید از کاربران در مورد تولید محتوای صفحه خود نظر بخواهید؛ هر یک از کاربران ایده‌ای به شما می‌دهد و ایده‌های نزدیک به هم همان محتوایی هستند که کاربران به آن علاقه زیادی دارند؛ در صورت تولید این نوع محتوا، کاربران تعامل خوبی با صفحه شما پیدا می‌کنند و اگر بتوانید محصولات یا خدمات خود را به درستی معرفی کنید، فروش کسب‌وکارتان بهبود پیدا می‌کند. اگر قصد استفاده از این استیکر در استوری اینستاگرام را دارید، حتماً تصویر جذابی برای استوری خود در نظر بگیرید تا بیشترین بازخورد را از کاربران دریافت کنید.

چگونه می‌توان به پیام‌های ارسالی کاربران در Question Sticker پاسخ داد؟

برای پاسخ دادن به پیام‌های کاربران دو راه پیش روی شما قرار دارد:

راه اول) اگر پاسخ‌های شما به کاربران خصوصی است و می‌خواهید تنها همان کاربر پاسخ شما به سوالش را ببیند، کافی است وارد بخش پاسخ‌های ارسال شده در استوری شوید. در این بخش بر روی پاسخ هر کاربر کلیک کرده و سپس گزینه Send Message را انتخاب کنید؛ اکنون پیام خود را بنویسید و بر روی Send کلیک کنید. در این صورت استوری شما به همراه پاسخ ارسالی در دایرکت کاربر ارسال می‌شود و تنها همان کاربر می‌تواند پاسخ شما را ببیند!

راه دوم) گاهی اوقات سوالات شما عمومی هستند و کاربران زیادی به آن پاسخ می‌دهند! در این صورت اگر بخواهید به صورت تکی به همه کاربران پاسخ دهید، ممکن است کار سختی باشد. مثلاً فرض کنید از کاربران خواسته‌اید نیاز خود را که مربوط به کسب‌وکار شما می‌شود، بگویند! از این میان ممکن است ده نفر از کاربران یک درخواست داشته باشند که پاسخ دادن به همه آن‌ها بسیار زمان‌بر است. اگر سوالات جنبه خصوصی ندارند، کافی است وارد بخش پاسخ‌های ارسال شده در استوری شوید. در این بخش بر روی پاسخ موردنظر کلیک کرده و سپس گزینه Share Response را انتخاب کنید. مثلاً صفحه اینستاگرام زیر در مورد یکی از کلاس‌های آموزشی خود از کاربران خواسته تا اگر سوالی دارند بپرسند و سپس پاسخ داده است:

اکنون پاسخ نمایش داده شده در بخش استوری نمایش داده می‌شود که با کشیدن صفحه به بالا، می‌توانید یک تصویر سپس‌زمینه برای پاسخ انتخاب کنید. اکنون با انتخاب ابزار نوشتن به راحتی می‌توانید به سوال آن کاربر که ممکن است سوال چندین نفر دیگر هم باشد، پاسخ دهید.

  1. قرار دادن موسیقی در استوری اینستاگرام با استفاده از Music Sticker

استیکر موزیک اینستاگرام یک قابلیت جدید و سرگرم‌کننده برای کاربران است که با استفاده از آن می‌توانید بر روی تصاویر استوری خود، موسیقی قرار دهید. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌‌توانید تعامل کاربران را تا حد زیادی افزایش دهید، استفاده از موسیقی در استوری اینستاگرام است! هنگامی که کاربران استوری شما را می‌بینند، موسیقی آن استوری نظرشان را جلب می‌کند و مدت زمان بیشتری را برای دیدن استوری می‌مانند. این مورد باعث افزایش تعامل صفحه می‌شود که در مدیریت صفحات تجاری اهمیت زیادی دارد!

استیکر موسیقی در استوری اینستاگرام به شما امکان قرار دادن میلیون‌ها موزیک به زبان‌های مختلف را می‌دهد که خوشبختانه هزاران آهنگ ایرانی هم در دسترس کاربران قرار دارد. جالب است بدانید اینستاگرام امکان قرار دادن موسیقی بر روی عکس‌ها را هم برای کاربران فراهم کرده است و این نوع محتوا، جذاب‌ترین نوع محتوایی است که به کمک آن می‌توانید بازخوردهای مثبتی از کاربران دریافت کنید. هنگام استفاده از موزیک در استوری اینستاگرام، می‌توانید نام خواننده آن را به همراه نام آهنگ به کاربران نمایش دهید و کاربران با کلیک بر روی برچسب آن استیکر وارد صفحه خواننده آن شوند!

یک نکته! این استیکر در استوری اینستاگرام برای همه کاربران در دسترس نیست؛ حتی برخی از کاربران که چند صفحه اینستاگرام دارند، ممکن است در یک صحفه آن‌ها فعال و در بقیۀ صفحاتشان غیرفعال باشد. این مسئله به الگوریتم‌های اینستاگرام مربوط می‌شود و اگر برای شما فعال نیست، ممکن است در آینده‌ای نزدیک فعال شود. حتی برخی کاربران در زمان فعلی به این استیکر دسترسی دارند اما ممکن است در روز‌های آینده این استیکر در بخش استیکرها دیده نشود که باز هم جای نگرانی نیست و در  آینده برای آن‌ها فعال می‌شود. اگر می‌خواهید به این استیکر دسترسی داشته باشید، ممکن است ابزارهای تغییر IP به شما کمک کنند که البته باز هم تضمینی برای فعال شدن این استیکر وجود ندارد.

چطور می‌توانم استیکر موزیک (Music Sticker) را به استوری خود اضافه کنم؟

برای اضافه کردن استیکر موزیک به استوری اینستاگرام خود کافی است وارد بخش استیکرها شوید. در این بخش استیکری به نام Music دیده می‌شود که با کلیک بر روی آن لیست موسیقی‌های موجود در این ابزار اینستاگرام دیده می‌شود؛ می‌توانید از طریق بخش بالای این صفحه نام آهنگ یا خواننده موردنظر را وارد کنید و موسیقی موردنظرتان را به استوری اضافه کنید:

در مرحله بعد دو گزینه در دسترس شما قرار دارد:

مدت زمان آهنگ: با استفاده از این بخش می‌توانید مدت زمان آهنگی که بر روی استوری شما پخش می‌شود را انتخاب کنید؛ مثلا با انتخاب گزینه 7Sec، هفت ثانیه از آهنگ موردنظرتان بر روی استوری قرار می‌گیرد که حداکثر این زمان هم 15 ثانیه (مدت زمان نمایش ویدئو در استوری اینستاگرام) است.

انتخاب بخشی از آهنگ: با استفاده از این گزینه می‌توانید بخشی از آهنگ را که می‌خواهید بر روی استوری شما قرار بگیرد را انتخاب کنید.

نکته! با دوبار کلیک بر روی استیکر موزیک، دو استایل مختلف ظاهر می‌شود که می‌توانید یکی از آن‌ها را استفاده کنید.

با انتخاب آهنگ موردنظر، برچسب مربوط به این استیکر در استوری شما دیده می‌شود که در صورت کلیک کاربران بر روی آن، وارد صفحه آن خواننده می‌شوند.

[calling_909]

استیکرهای کاربردی در استوری اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر، به استیکرهای مختلفی در بخش استوری اینستاگرام دسترسی دارید که هر یک از آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند. اگر مدیریت یک صفحه تجاری برای کسب‌وکارتان را برعهده دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا کاربرد هر یک از این استیکرها را برای توسعه کسب‌وکارتان بررسی کنیم. شما با استفاده از استیکرهای مختلف در استوری می‌توانید جذابیت آن را افزایش دهید و تعامل کاربران را تا حد زیادی افزایش دهید. علاوه بر 3 استیکر قبلی که بررسی کردیم، برخی دیگر از استیکرها هم وجود دارند که عبارتند از:

استیکر اول) اشتراک‌گذاری پست‌ها در استوری اینستاگرام

یکی از قابلیت‌های اینستاگرام، قابلیت اشتراک‌گذاری پست خود یا سایر صفحاتی که خصوصی نباشند در استوری است. به کمک این قابلیت به راحتی می‌توانید پست‌های صفحه خود را در استوری قرار دهید و به کمک آن تعامل کاربران را در پست خود افزایش دهید؛ به عبارت دیگر استوری کردن یک پست به شما کمک می‌کند تا بتوانید کاربران را ترغیب به لایک کردن و کامنت گذاشتن برای پست خود کنید.

استیکر دوم) کشیدن یک قاب به صورت دستی با استفاده از ابزار مداد (Pen tool)

ابزار داد (Pen) ابزاری کاربرانی برای خط کشیدن در استوری اینستاگرام است! با استفاده از این ابزار می‌توانید برای عکس‌هایی که در بخش استوری منتشر می‌کنید، به صورت دستی قاب ایجاد کنید یا متنی را به صورت دستی بنویسید. همچنین می‌توانید هر چیزی که در ذهن خود دارد، به کمک این ابزار پیاده کرده و جذابیت استوری خود را بیشتر کنید.

استیکر سوم) استفاده از ابزار متن (Text tool) برای قرار دادن نوشته

اگر استوری کاربران را دیده باشید، حتماً در بسیاری از آن‌ها متنی که کاربران نوشته‌اند را می‌بینید. ابزار Text به شما کمک می‌کند تا بتوانید متن دلخواه خود را در بخش استوری تایپ کنید و آن را با رنگ و اندازه دلخواه در استوری قرار دهید. جالب است بدانید این ابزار 5 فونت مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد که به راحتی می‌توانید متن خود را با یکی از این فونت‌ها در استوری درج کنید. نکته جالب دیگر این است که با قرار دادن دو انگشت خود بر روی نوشته می‌توانید آن را کوچک یا بزرگ کنید و در موقعیت دلخواه خود قرار دهید.

استیکر چهارم) استفاده از استیکر گیف (Gif) برای درج تصاویر متحرک

یکی از جالب‌ترین استیکرهایی که استوری اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد، قابلیت قرار دادن تصاویر متحرک در استوری اینستاگرام است. اینستاگرام هزاران تصویر متحرک (GIF) در اختیار شما قرار می‌دهد و کافی است با استفاده از ابزار GIF موضوع موردنظر خود را جستجو کنید و تصویر متحرکی را در استوری خود قرار دهید. البته توجه داشته باشید که این ابزار در دسترس ایرانی‌ها قرار ندارد و ابتدا باید IP موبایل خود را تغییر دهید تا بتوانید از این ابزار استفاده کنید! البته برای نمایش تصویر متحرک به کاربران مشکلی وجود ندارد و کاربران ایرانی هم به راحتی می‌توانند گیف قرار گرفته در استوری شما را ببینند.

استیکر پنجم) استفاده از استیکر منشن (Mention Sticker) برای منشن کردن سایر کاربران

در بسیاری از مواقع نیاز به منشن کردن سایر کاربران در استوری اینستاگرام وجود دارد. قابلیت منشن کردن با استیکر در استوری اینستاگرام قابلیتی بسیار جذاب است که به راحتی می‌توانید نام کاربری سایر کاربران را در استوری خود قرار دهید. برای این منظور کافی است استیکر Mention را از بخش استیکر در استوری اینستاگرام انتخاب کنید و آی‌دی فرد موردنظر را درج کنید! پس از آن آن فرد را از میان لیست کاربران پیشنهادی انتخاب کنید و در استوری خود قرار دهید:

این ابزار زمانی که بخواهید به صورت مستقیم به یک کاربر اشاره کنید یا استوری شما مربوط به آن کاربر است، استفاده می‌شود! مثلاً فرض کنید یک عکس دو نفره با دوست خود گرفته‌اید و می‌خواهید اون را منشن کنید؛ کافی است بر روی عکس مربوط به استوری، آی‌دی آن کاربر را قرار دهید تا سایر کاربران بتوانند به صفحه کاربر موردنظر دسترسی داشته باشند. جالب است بدانید این استیکر 3 نوع مختلف دارد که با هر بار کلیک بر روی آن، به راحتی می‌توانید ظاهر آن را تغییر دهید. با توجه به نوع و رنگ‌های یک تصویر یکی از آن‌ها به کار می‌آید و باعث زیبایی بیشتر استوری شما می‌شود. نکته دیگر این است که شما محدودیتی برای منشن کردن کاربران در استوری اینستاگرام وجود ندارد. اگر نمی‌خواهید از این استیکر استفاده کنید، کافی است کاراکتر @ را در ابزار Text بنویسید و سپس آی‌دی کاربر موردنظر را قرار دهید و از لیست کاربران پیشنهادی، کاربر موردنظر را انتخاب کنید و در بخش مناسبی از استوری خود قرار دهید.

استیکر ششم) استفاده از استیکر لوکیشن (Location Sticker) برای درج موقعیت مکانی نظیر شهرها

استیکر لوکیشن در استوری اینستاگرام یکی دیگر از پرکاربردترین استیکر‌های اینستاگرام است! با استفاده از این استیکر می‌توانید شهر موردنظر خود را در استوری قرار دهید؛ مثلاً فرض کنید به شهر ساری سفر کرده‌اید و در کنار دریا عکس گرفته‌اید و می‌خواهید آن را استوری کنید! کافی است با استفاده از این استیکر شهر ساری را در استوری خود قرار دهید و به راحتی به کاربران شهر موردنظر را اطلاع‌رسانی کنید. این ابزار برای کسب‌وکارها زمانی کاربرد دارد که بخواهند یک همایش یا رویداد را اطلاع‌رسانی کنند، اطلاعات آن رویداد را می‌نویسند و با قرار دادن لوکیشن شهری که در آن همایش برگزار می‌شود، به کاربران اطلاع‌رسانی می‌کنند. همچنین از طریق قرار دادن استیکر لوکیشن در استوری صفحاتی که پرایوت نیستند، به راحتی می‌توانید بازدید خوبی در بخش استوری یا حتی پست‌هایی که لوکیشن درج کرده‌اید را تجربه کنید.

برای استفاده از این ابزار ابتدا قابلیت Location موبایل خود را فعال کنید. سپس در بخش استوری استیکر لوکیشن را انتخاب کنید و در میان مکان‌های نمایش داده شده که مکان‌های نزدیک شما هستند یکی را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید به کمک جستجوی شهر موردنظر، آن را پیدا و انتخاب کنید و سپس در استوری خود درج کنید. این ابزار هم مانند استیکر Mention 3 حالت مختلف برای نمایش دارد که با هربار کلیک کردن بر روی استیکر آن، ظاهرش تغییر می‌کند.

استیکر هفتم) استفاده از استیکر ساعت برای نمایش زمان

استیکر ساعت یکی دیگر استیکرهای جذاب و البته سرگرم‌کننده است اما باعث افزایش تعامل کاربران نمی‌شود! این ابزار تنها برای اطلاع‌رسانی است و کاربرد دیگری ندارد اما قرار دادن آن در استوری خالی از لطف نیست.

استیکر هشتم) استفاده از استیکر نظرسنجی (Poll Sticker) برای دریافت نظر کاربران

یکی از استیکرهایی که به افزایش تعامل کاربران با صفحه کمک زیادی می‌کند، استیکر نظرسنجی در استوری اینستاگرام است. با استفاده از این استیکر به راحتی می‌توانید دو گزینه در اختیار کاربران قرار دهید که کاربران با کلیک بر روی آن نظر خود را ثبت می‌کنند. در نهایت می‌توانید ببینید کدام کاربران، کدام گزینه را انتخاب کرده‌اند و درصد کلی نظرات برای دو گزینه را هم ببینید:

برای استفاده از این ابزار بر روی استیکر Poll کلیک کنید و دو گزینه را برای کاربران بنویسید. همچنین می‌توانید سوالی هم در بالای آن قرار دهید تا کاربران بهتر متوجه منظور شما شوند.

استیکر نهم) استفاده از استیکر دما

استیکر دما هم مانند برخی از استیکرها تنها در اکانت برخی کاربران در دسترس است! با استفاده از این ابزار می‌توانید دمای موقعیت مکانی یا شهر موردنظرتان را نمایش دهید و با کلیک بر روی آن، ظاهر آن را هم تغییر دهید.

استیکر دهم) استفاده از استیکر تاریخ برای نمایش زمان موردنظر

استیکر تاریخ یکی دیگر استیکرهای کاربردی برای کاربران خارجی است؛ این استیکر برای کاربران ایرانی به دلیل میلادی بودن تاریخ آن خیلی مفید نیست اما باز هم برای نمایش تاریخ همایش‌های بین‌المملی می‌توانید از آن استفاده کنید.

استیکر یازدهم) استفاده از استیکر دوربین (Camera Sticker) برای درج عکس در کنار تصویر استوری

استیکر دوربین یکی دیگر از استیکر جذاب اینستاگرام است  که با استفاده از آن می‌توانید بر روی تصاویر استوری خود، عکس بگیرید و قرار دهید. جالب است بدانید این ابزار به شما کمک می‌کند تا بتوانید چندین عکس بر روی استوری خود درج کنید. همچنین لازم است بدانید این ابزار 3 استایل مختلف در اختیارتان قرار می‌دهد که با کلیک کردن بر روی آن، تغییر می‌کند.

نتیجه‌گیری

اگر از کاربرانی هستید که از استوری زیادی استفاده می‌کنید، باید بدانید که استیکر در استوری اینستاگرام کمک بسیار زیادی به شما می‌کند و به راحتی می‌توانید جذابیت استوری‌های خود را افزایش دهید. همچنین برخی استوری‌ها به افزایش تعامل کاربران صفحه کمک زیادی می‌کنند که این مورد برای صفحات تجاری اهمیت زیادی دارد. در این مقاله به بررسی استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام پرداختیم که امیدواریم با رعایت این نکات بتوانید صفحه خود را بهتر مدیریت کنید.

اکنون شما بگویید! به عنوان یک کاربر اینستاگرام، از کدام استیکرها بیشتر استفاده می‌کنید و کدام استیکرها بیشتر نظر شما را جلب می‌کنند؟ در بخش نظرات تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر