هنگامی که به عنوان مدیر یک کانال یوتیوب ویدئویی را آپلود می‌کنید، انتظار دارید که بازدید قابل قبولی بگیرید؛ در واقع تعداد نمایش ویدئو در یوتیوب اهمیت زیادی دارد و به کمک آن می‌توانید به افزایش فروش کسب‌وکار اینترنتی خود کمک کنید. همچنین اگر کسب‌وکار اینترنتی ندارید و تنها در یوتیوب فعالیت می‌کنید، می‌توانید از یوتیوب یا از تبلیغاتی که در ویدئوهای خود قرار می‌دهید، کسب درآمد کنید. بنابراین تعدا نمایش ویدئوهای یوتیوب اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می‌کند تا بتوانید اعتبار بیشتری در میان کاربران یوتیوب پیدا کنید. یوتیوب الگوریتم‌های خاصی دارد و با رعایت آن‌ها به راحتی می‌توانید به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب و کانال خود کمک کنید. اگر بتوانید این الگوریتم‌ها را شناسایی کنید، به راحتی می‌توانید اعتبار و بازدید ویدئوهای یوتیوب خود را افزایش دهید. در مقاله افزایش بازدید یوتیوب و ویدئوها با بهینه‌سازی کانال به بررسی روش‌های افزایش بازدید یوتیوب با بهینه‌سازی کانال پرداختیم؛ در این مقاله قصد داریم به کمک الگوریتم یوتیوب به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب بپردازیم.

رتبه‌بندی یوتیوب و اهمیت آن برای افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب

اگر در یوتیوب چیزی را جستجو کنید، حتماً متوجه می‌شود که برخی ویدئوها بالاتر و برخی دیگر پایین‌تر قرار می‌گیرند! اما چرا باید برخی نتایج جستجو بالاتر و برخی دیگر پایین‌تر قرار بگیرند؟ الگوریتم یوتیوب! یوتیوب به کمک الگوریتم‌ خود و فاکتورهایی که برای رتبه‌بندی کانال‌ها در نظر می‌گیرد، ویدئوهای مربوط به کانال‌های مختلف را رتبه‌بندی می‌کند و هنگامی که یک کاربر در یوتیوب کلیدواژه‌ای را سرچ کند، ویدئوهای یک کانال را در رتبه‌های اول و برخی دیگر را در رتبه‌های پایین‌تر نمایش می‌دهد! باتوجه به این‌که تعداد ویدئوهای یوتیوب بسیار زیاد است، ممکن است برخی از آن‌ها اصلاً توسط کاربران دیده نشوند. اگر بتوانید الگوریتم‌های یوتیوب را شناسایی و ویدئوهای خود را بر اساس فاکتورهای آن منتشر کنید، پس از مدتی شاهد بهبود رتبه ویدئوهای خود در یوتیوب خواهید بود.

چگونه به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب کمک کنیم؟

الگوریتم یوتیوب شامل چه مواردی می‌شود؟

اگر از کاربران یوتیوب بپردازید مهم‌ترین فاکتور برای ارزش‌گذاری یک کانال یوتیوب یا ویدئوهای یوتیوب چیست، قطعاً به شما می‌گویند تعداد بازدید ویدئو! این فاکتور تا چند سال پیش درست بود اما چندین سال است که یوتیوب فاکتور دیگری را در نظر گرفته است؛ در حال حاضر مهم‌ترین فاکتور برای رتبه‌بندی ویدئوها در یوتیوب، مدت زمان نمایش ویدئوهای یک کانال است! با اعمال این تغییرات ارزش بسیاری از کانال‌ها کمتر شد؛ مثلاً در حال حاضر کانال‌هایی که ویدئوهای آن‌ها بالای 10 هزار بازدید می‌گیرند اما مدت زمان بازدید آن ویدئو توسط کاربران کم است، ارزش زیادی ندارد. بنابراین باید توجه داشته باشید که برای افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب، تعداد بازدید مهم نیست و مدت زمان مشاهده آن ویدئو توسط کاربران ارزش بسیار زیادی دارد.

یوتیوب در حال حاضر مدت زمان مشاهده ویدئو حساس است؛ مثلاً اگر تعداد بازدید یک ویدئو 10,000 عدد باشد اما هر کاربر پس از 2 یا 3 ثانیه متوجه شود که این ویدئو به دردش نمی‌خورد آن ویدئو را می‌بندد! همچنین ویدئوی دیگر از کانال دیگری را در نظر بگیرید که تعداد بازدید آن 1,0000 عدد است و هر ویدئو به صورت میانگین بالای 1 دقیقه توسط هر کاربر دیده شده است، قطعاً ارزش ویدئوهای این کانال بیشتر از ویدئوهای کانال اول است. یوتیوب برای این کانال ارزش بسیار زیادی قائل است و ویدئوهای این کانال را در رتبه بهتری در بخش نتایج جستجو نمایش می‌دهد؛ در مقاله افزایش مدت زمان مشاهده ویدئو در یوتیوب به بررسی فاکتورهایی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید مدت زمان بازدید ویدئو توسط هر کاربر را افزایش دهید، پرداخته‌ایم که می‌توانید از نکات آن استفاده کنید. ابزارهای یوتیوب  به شما کمک می‌کند تا بتوانید مدت زمان مشاهده ویدئو را مشاهده کنید!

برای این کار کافی است وارد بخش Creator Studio شوید و در بخش Watch Time مقدار آن را ببینید. برای افزایش افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب باید دو عامل بسیار مهم را در نظر بگیرید:

الف) یوتیوب به کانال‌هایی که مدت زمان نمایش بیشتری دارند، رتبه خوبی می‌دهد!

اولین مسئله این است که کاربران را در بخش ویدئوهای خود نگه‌ دارید؛ برای این کار اولاً باید کیفیت ویدئوی شما بالا بوده و از محتوای خوبی برخوردار باشد! اگر محتوای شما بتواند نظر کاربران را جلب کند، به راحتی می‌توانید مدت زمان نمایش ویدئو در یوتیوب را افزایش دهید. همچنین هر چقدر مدت زمان یک ویدئو بیشتر باشد، کاربران بیشتر در ویدئوی شما می‌مانند و به راحتی می‌توانید مدت زمان بازدید از ویدئوهای خود را افزایش دهید. مثلاً اگر کاربران از ویدئوی 10 دقیقه‌ای کانال شما، 7 دقیقه از آن را ببینند، به معنای جذاب بودن محتوای ویدئو است و این زمان بسیار عالی است! بنابراین یوتیوب به شما رتبه خوبی می‌دهد و در میان نتایج جستجوی ویدئوها جایگاه بسیار خوبی پیدا می‌کنید.

ب) لینک‌هایی که در بخش ویدئو درج می‌کنید، موجب کاهش مدت زمان بازدید ویدئو می‌شوند!

یوتیوب به کاربران امکان درج لینک را در بخش ویدئو را داده است و می‌توانید لینک سایت خود را در بخش ویدئو درج کنید! در این مورد باید توجه داشته باشید که کاربران با کلیک بر روی لینک، در همان تب از مرورگر به سایت شما منتقل می‌شوند و دیگر قادر به مشاهده ویدئو نیستند. این کار سبب می‌شود تا مدت زمان بازدید ویدئو کاهش پیدا کند؛ بهترین کار استفاده از دکمه‌هایی است که می‌توانید در پایان ویدئوها قرار دهید و کاربران را به سایت خود منتقل کنید. مثلاً اگر یک ویدئو برای معرفی پلتفرم خود به عنوان لینک خارجی قرار داده‌اید و مدت زمان این ویدئو یک ساعت است، اگر کاربران پس از 5 دقیقه بر روی لینک کلیک کنید و یک ساعت از زمان خود را در سایت معرفی شده بگذرانند، تنها 5 دقیقه‌ای که ویدئوی یوتیوب را دیده‌اند به عنوان مدت زمان بازدید ویدئو محاسبه می‌شود! اشتباه نکنید؛ یک ساعتی که کاربر در سایت می‌گذارند به عنوان مدت زمان بازدید ویدئو به حساب نمی‌آید و بهترین کار این است که از دکمه‌های پایان ویدئو برای درج لینک خود استفاده کنید تا به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب کمک کنید.

یوتیوب با این‌کار علاوه بر بهبود وضعیت جستجو در میان ویدئوها، می‌خواهد به مردم ثابت کند که مردم تنها برای دیدن ویدئوهای بی‌ارزش و کوتاه به این شبکه مراجعه نمی‌کنند و کانال‌هایی وجود دارند که محتوای با ارزشی تولید می‌کنند و محتوای آن‌ها برای کاربران ارزش زیادی دارد. همچنین این کار باعث می‌شود تا تولیدکنندگان محتوا خلاقیت بیشتری به خرج دهند تا محتوای آن‌ها مورد توجه کاربران قرار بگیرد. در شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک هرچقدر یک صفحه بزرگ‌تر باشد، برای آن شبکه ارزش زیادی دارد اما یوتیوب کمی متفاوت است! در یوتیوب تنها کانال‌هایی ارزشمند هستند که مدت زمان بازدید آن‌ها بیشتر است که این موضوع دلیلی بر محتوای ارزشمند است. ویدئوهای یوتیوب تنها در زمان انتشار برای کاربران ارزش ندارد و حتی سال‌های پس از انتشار آن می‌تواند برای کاربران مفید باشد. در واقع یوتیوب یک کتاب‌خانه ویدئویی برای کاربران به حساب می‌آید که آرشیوی از انواع ویدئو در آن وجود دارد. با استفاده از یوتیوب می‌توانید ویدئوهای بامحتوای عالی و باکیفیت منتشر کنید و از شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک، توئیتر و… برای افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب استفاده کنید.

چگونه رتبه ویدئوهای خود را افزایش دهیم؟

رتبه‌های خوب به رتبه‌های گفته می‌شود که اگر یک کاربر کلیدواژه مربوط به ویدئوی شما را جستجو کند، ویدئوی شما به کاربر نمایش داده شود. همچنین در برخی از بخش‌های یوتیوب ویدئوهایی به کاربران پیشنهاد می‌شود که اگر کانال شما رتبه خوبی داشته باشد، ویدئوهای شما به سایر کاربران پیشنهاد داده خواهد شد.

بخش جستجوی یوتیوب یکی دیگر از مهم‌ترین منابع جذب ترافیک است که اگر بتوانید رتبه ویدئوهای خود را به رتبه‌های یک تا سه برسانید، ترافیک بسیار خوبی جذب خواهید کرد. کسب رتبه‌های خوب در یوتیوب یک مزیت به حساب می‌آید و با افزایش تعداد بازدید ویدئوها، می‌توانید به افزایش مدت زمان بازدید ویدئو هم کمک زیادی کنید. جالب است بدانید افراد زیادی در یوتیوب وجود دارند که ویدئوهای باکیفیت و دارای محتوای عالی تولید می‌کنند و لینک همکاری در فروش مربوط به سایت آمازون را با سایر کاربران به اشتراک می‌گذرانند؛ این افراد سالیانه چندین هزار دلار درآمد دارند! این کار برای برخی از کاربران یوتیوب یک کار اصلی به شمار می‌آید و به صورت تمام وقت در حال تولید ویدئو برای کانال یوتیوب خود هستند؛ این افراد گاهی چندین برابر افراد دیگری که در یک شرکت در حال فعالیت هستند، درآمد دارند. تنها دلیل موفقیت این افراد رتبه‌ای است که ویدئوهای آن‌ها در یوتیوب کسب کرده است و مدت زمان بازدید ویدئوهای آن‌ها را افزایش داده است.

افزایش رتبه ویدئوها که منجر به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب می‌شود!

اگر قصد افزایش رتبه ویدئوهای خود را دارید، 4 مورد زیر را در هنگام تولید و انتشار ویدئوهای خود منتشر کنید.

  1. در مورد کلمات کلیدی ویدئوی خود تحقیق کنید!

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند تنها تولید ویدئو و انتشار آن به آن‌ها کمک می‌کند! باید به شما بگوییم حتی اگر ویدئوی شما از محتوا بسیار خوبی تشکیل شده باشد، بدون تحقیق کلمات کلیدی پرطرفدار هرگز نمی‌توانید بازدید خوبی بگیرید! تا زمانی که کاربران ویدئوی شما را نبینند نمی‌توانند به خوب یا بد بودن محتوای شما فکر کنند و مشکل اصلی این است که بدون تحقیق کلمات کلیدی در هنگام انتشار ویدئو، کاربران زیادی ویدئوی شما را نخواهند دید و هرگز به مرحله سنجش کیفیت بازدید ویدئو نخواهید رسید. پیش از آن‌که ویدئوی خود را منتشر کنید، در زمینه کلمات کلیدی تحقیق کنید تا بتوانید مراحل تولید محتوا تا انتشار محتوا را به درستی طی کنید! حتی در هنگام ضبط ویدئو هم باید از کلمات کلیدی استفاده کنید تا گوش کاربران با آن آشنا باشد. در هنگام انتشار ویدئو هم باید کلمه کلیدی اصلی موردنظر خود را که بازدید خوبی دارد پیدا کنید و علاوه بر آن‌ها، باید کلمات کلیدی مترادف آن را هم پیدا کنید؛ کلمات کلیدی مترادف با وجود آن‌که ترافیک کمتری نسبت به کلمات کلیدی اصلی دارند، اما به رشد کانال شما کمک زیادی می‌کنند. برای پیدا کردن کلمات کلیدی کافی است در بخش جستجوی یوتیوب، کلمه اصلی مربوط به کلیدواژه خود را وارد کنید و اصطلاح مربوط به آن را در بخش عنوان، توضیحات و برچسب‌ها استفاده کنید! این کلیدواژه بر اساس میزان جستجوی کاربران نمایش داده می‌شوند و کلمات کلیدی اول بیشترین تعداد جستجو را دارند.

  1. محتوای ویدئو اهمیت زیادی دارد!

محتوای ویدئویی که تولید می‌کند، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا پس از آن‌که کاربران وارد صفحه ویدئوی شما شدند، به تنها چیزی که اهمیت می‌دهند محتوای ویدئو است. حتی اگر کیفیت ویدئوی شما در حد متوسط باشد اما محتوای غنی و حرفه‌ای در آن وجود داشته باشد، کاربران به آن اهمیت زیادی می‌دهند. کاربران شما به دنبال این هستند که چیزی جدید یا پاسخ سوال‌های خود را بگیرند و مسئله مهم این است که محتوای شما چقدر پاسخگوی سوال یا نیاز آن‌ها است. هر چقدر محتوای شما بهتر باشد، مدت زمان مشاهده ویدئو توسط کاربران بیشتر می‌شود و به افزایش رتبه ویدئو کمک می‌کند. همچنین لازم است بدانید گوگل ویدئوهایی که دارای رتبه خوبی هستند را به عنوان بهترین پاسخ یا ویدئو نمایش می‌دهد، با این کار به راحتی می‌توانید ترافیک بسیار خوبی از طریق گوگل بگیرید. هر چقدر ویدئوی شما محتوای بهتری داشته باشد، کاربران بیشتری برای شما نظر می‌گذارنند و گوگل ویدئوی شما را با ارزش‌تر می‌داند؛ فاکتور مهم این است که عنوان و بخش توضیحات ویدئوی شما شامل کلمه کلیدی پرطرفدار باشد و سیگنال‌های خوبی برای گوگل ارسال کند تا گوگل هم ویدئوی شما را در نتایج جستجو خود نمایش دهد.

  1. به بخش عنوان، توضیحات، برچسب‌ها، تعامل‌ها و… اهمیت زیادی بدهید!

در مورد اول به شما گفتیم که کلمات و عبارات کلیدی اهمیت زیادی در میزان بازدید ویدئوها دارند اما در چه بخش‌هایی باید از آن استفاده کنیم؟ بخش عنوان ، توضیحات و همچنین برچسب‌های ویدئو همان بخشی است که باید از کلمات کلیدی در آن استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی در این بخش‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید رتبه ویدئوهای خود را افزایش دهید که در نهایت به شما در افزایش رتبه کانال شما کمک می‌کند. همچنین بخش نظرات یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که می‌توانید میزان تعامل کانال خود را تا حد زیادی افزایش دهید؛ نظرات یکی از مهم‌ترین مواردی است که سیگنال‌های مثبتی به گوگل ارسال می‌کند و گوگل رتبه سایت شما را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانید با یک عنوان جذاب مدت زمان مشاهده ویدئو را افزایش دهید؛ اگرچه 19 عامل مهم برای رتبه‌بندی ویدئو وجود دارد اما مهم‌ترین آن مدت زمان بازدید ویدئو توسط کاربران است.

سعی کنید از شبکه‌های اجتماعی دیگر جهت افزایش ترافیک کانال یوتیوب خود استفاده کنید؛ این مورد یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که سیگنال‌های مثبتی برای موتورهای جستجو ارسال می‌کند و به افزایش بازدید شما کمک خواهد کرد. مسئله مهمی که باید درنظر بگیرید، این است که روز اول انتظار ویدئو مهم‌ترین روز و 7 روز بعد از آن روزهای مهمی برای جذب بازدید هستند! در این روزها اگر بتوانید ترافیک خوبی جذب کنید، یوتیوب رتبه کانال شما را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. بنابراین اگر در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم فعالیت می‌کنید، از آن جهت افزایش بازدید در 24 ساعت اول انتشار ویدئوی خود کمک بگیرید. همچنین روزهای اول انتشار برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد و باید توجه کنید که کلمات کلیدی در بخش عنوان و توضیحات ویدئوی شما قرار داشته باشد؛ زیرا پس از ثبت ویدئو در گوگل، زمان زیادی می‌برد تا عنوان محتوای شما در آن تغییر کند. بنابراین در جزئیات ویدئوی خود دقیق باشید تا بتوانید ترافیک خوبی از موتورهای جستجو و همچنین بخش جستجوی یوتیوب جذب کنید!

یک پیشنهاد! برای آن‌که بتوانید کاربران به دیدن ویدئو تا پایان آن ترغیب کنید، در ابتدای ویدئو نتیجه آن را به کاربران بگویید! مثلاً اگر قرار است به کاربران آموزش انتشار ویدئو در یوتیوب را بدهید، به آن‌ها بگویید پس از دیدن این ویدئو، قادر به انتشار ویدئوی موردنظر خود در یوتیوب خواهید بود. این کار به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند یک دیدگاه کلی نسبت به ویدئوی شما داشته باشند و ویدئوی شما را تا آخر ببینند. همچنین در بخش توضیحات هم به این مسئله اشاره کنید و کلمه کلیدی موردنظر خود را در آن درج کنید.

  1. ایجاد ویدئوهای مرتبط با یکدیگر و پیشنهاد آن‌ها به کاربران

یک استراتژی بسیار موفق و تاثیرگذار در یوتیوب که به رشد و افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب کمک می‌کند، ایجاد ویدئوهای مرتبط با یک‌دیگر است. هنگامی که شما ویدئوهای مرتبط با هم در یوتیوب تولید می‌کنید، می‌توانید در پایان ویدئوها، ویدئوهای مرتبط باهم را به کاربران پیشنهاد کنید. این کار به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب و کانال شما کمک زیادی می‌کند و می‌توانید رتبه ویدئوهای خود را افزایش دهید! فرض کنید یک کانال آموزشی در یوتیوب دارید و ویدئوهای آموزش تولید می‌کنید! در یک ویدئو به آموزش ایجاد اکانت اینستاگرام می‌پردازید و در ویدئویی دیگر، ویدئوی مربوط به آموزش بازیابی رمز فراموش شده را منتشر می‌کنید؛ با پیشنهاد این ویدئوها به کاربران در پایان ویدئوهای یوتیوب، به راحتی می‌توانید مدت زمان بازدید ویدئوهای خود را افزایش دهید و رتبه کانال خود را بهبود ببخشید.

البته توجه داشته باشید که در این روش نباید ویدئوهای غیرمرتبط ایجاد کنید؛ مثلاً اگر یک هفته در مورد آموزش اینستاگرام ویدئو و در هفته بعد ویدئوهای مربوط به افزایش ترافیک سایت منتشر کنید، هرگز نمی‌توانید این دو ویدئو را به عنوان ویدئوهای مرتبط به کاربران پیشنهاد بدهید! حتی اگر کاربران وارد صفحه ویدئوی موردنظر شوند، تنها چند ثانیه از ویدئو را مشاهده می‌کنند و مدت زمان بازدید از ویدئو تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. اگر قصد تولید ویدئوهای مرتبط باهم را دارید، کافی است پیش از تولید ویدئوهای خود یک لیست از ویدئوهای مرتبط ایجاد کنید و سپس اقدام به تولید ویدئو کنید! اکنون که لیست شما آماده شده است، به راحتی می‌توانید به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب خود کمک کنید. پیوند میان یوتیوب‌ها می‌تواند از طریق کارت‌های ویدئو و همچنین درج لینک مستقیم در بخش توضیحات ویدئو انجام شود.

  1. بخش توضیحات در ویدئوها

بخش توضیحات ویدئو در یوتیوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ با استفاد از این بخش به راحتی می‌توانید محتوای ویدئوهای خود را برای کاربران توضیح دهید. برای پیوند ویدئوهای مرتبط با یک‌دیگر، کافی است از کارت‌های یوتیوب برای درج ویدئوهای موردنظر استفاده کنید و هر یک از ویدئوها را در بخش توضیحات همان ویدئو برای کاربران توصیف کنید؛ مثلاً می‌توانید یک ویدئوی کلی در مورد آموزش اینستاگرام تولید کنید و سپس به بررسی بخش‌های مختلف بپردازید! در بخش توضیحات هم به راحتی می‌توانید دلیل انتشار ویدئوهای دیگر را توضیح دهید. کارت‌های پایان ویدئوهای یوتیوب به شما کمک می‌کنند تا بتوانید ویدئوهای مختلف را به هم متصل کنید اما توجه داشته باشید که این کارت‌ها تنها برای 20 ثانیه در دسترس هستند؛ بنابراین باید یک عنوان بسیار جذاب انتخاب کنید تا کاربران در همان لحظه اول روی کارت موردنظر کلیک کنند. اگر قصد دارید یک موضوعی که شامل چند زیرشاخه است را برای کاربران در قالب ویدئو توضیح دهید، بهتر است یک ویدئوی کلی در مورد آن موضوع تهیه کنید و از کاربران بخواهید برای دانستن جزئیات و اطلاعات بیشتر بر روی کارت‌های آخر ویدئو کلیک کنند. این کار به افزایش مدت زمان بازدید ویدئو کمک زیادی می‌کند و رتبه کانال شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. با این‌ کار می‌توانید برای هر ویدئوی خود یک کلمه کلیدی اصلی در بخش عنوان و توضیحات استفاده کنید و از تمام کلمات کلیدی پرطرفدار بازدید خوبی بگیرید.

همچنین در پایان ویدئو از کاربران تشکر کنید و از آن‌ها بخواهید برای دیدن ویدئوهای بیشتر شما را دنبال کنند و در کانال شما مشترک شوند؛ با این‌ کار تعداد مشترکان کانال شما افزایش می‌یابد و به راحتی می‌توانید رتبه کانال خود را افزایش دهید. برای جذب بیشتر مخاطبان به دنبال تولید ویدئوهایی باشید که مخاطبان بیشتری دارد و در ماه‌های اخر جستجوی زیادی داشته‌اند! برای اطلاع از ویدئوی برتر کافی است تعداد بازدید ویدئوها در کانال‌های مختلفی را بررسی کنید؛ هر ویدئویی که بیشترین بازدید را داشته باشد، قطعاً کاربران بیشتر آن را دوست داشته‌اند و این ویدئوها گزینه بسیار خوبی برای افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب هستند.

این روش به شما کمک می‌کند تا علاوه بر افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب بتوانید محتوای کانال خود را هم دسته‌بندی کنید. همچنین این روش به شما کمک می‌کند تا ویدئوهای بیشتری برای پیشنهاد به کاربران داشته باشید و پس از مدتی مجموعه‌ فیلم‌های مرتبط شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند و بازدید کانال شما متحول می‌شود.

علاوه بر این‌که یوتیوب به مدت زمان بازدید ویدئو اهمیت زیادی می‌دهد، به تعداد بازدید در روزهای اول انتشار هم اهمیت زیادی می‌دهد! بنابراین شما باید یک عنوان و تصویر بند انگشتی جذابی طراحی کنید تا نرخ کلیک شما افزایش پیدا کند و شانس حضور در نتایج اول جستجوی یوتیوب را داشته باشید. روز اول انتشار ویدئو برای یوتیوب اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بر اساس تجربه فعالان این شبکه، یوتیوب در روز اول بر اساس تعداد کلیک و بازدید ویدئو آن را رتبه‌بندی می‌کند و در 7 روز بعد، به بررسی میزان مشارکت کاربران نسبت به روز‌ اول می‌پردازد. اگر میزان مشارکت کاربران در ویدئوی شما به اندازه قابل توجهی کم شده باشد، رتبه ویدئو کاهش پیدا می‌کند و باید به مرور زمان آن را افزایش دهید. تعامل کاربران به معنای تعداد بازدید و نظراتی است که یک ویدئو می‌گیرد؛ اگر ویدئوی شما 100 نظر اما ویدئوی رقیب شما تنها 50 نظر دریافت کند، به این معنا است که ویدئوی شما موفق‌تر بوده است.

لایو گذاشتن به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب کمک می‌کند!

یکی از قابلیت‌های بسیار خوب یوتیوب، قابلیت لایو گذاشتن است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید در همان لحظه و به صورت زنده با کاربران خود در ارتباط باشید! همچنین جالب است بدانید لایو یوتیوب تا 24 ساعت در دسترس کاربران است و تعداد بازدید شما افزایش پیدا می‌کند؛ البته این لایو پس از 24 ساعت حذف می‌شود و کاربران قادر به دیدن آن نخواهند بود. در همین 24 ساعت می‌توانید تعداد کاربران کانال خود را افزایش دهید و به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب خود کمک کند. در حالت کلی ویدئوها بهتر از پیام‌های متنی و صوتی هستند! زیرا در ویدئو کاربران تصویر شما را می‌بینند و صدایتان را می‌شوند و می‌توانید پیام خود را خیلی بهتر از پیام متنی و صوتی به کاربران انتقال دهید. برای آن‌که بتوانید بازدید بهتری برای لایو خود داشته باشید، آن را ذخیره کنید و برای سایر کاربران به اشتراک بگذارید. در هنگام اشتراک لایو برای آن از کلمات کلیدی در بخش عنوان، توضیحات و برچسب‌ها استفاده کنید تا بتوانید رتبه خوبی در بخش جستجوی یوتیوب بگیرید. سعی کنید به صورت هفتگی در یوتیوب لایو برگزار کنید و به سوالات کاربران خود پاسخ دهید؛ در این صورت کاربران متوجه می‌شوند که ارزش زیادی برای آن‌ها قائل هستید و به راحتی می‌توانید اعتبار کانال خود را افزایش دهید. همچنین اگر در شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک یا اینستاگرام لایو می‌گذارید، می‌توانید ویدئوی آن را ذخیره کنید و در یوتیوب انتشار دهید! قطعاً در لایو‌های شما نکات و محتوای ارزشمندی وجود دارند که برای کاربران مفید هستند و منجر به افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب می‌شود.

نتیجه‌گیری

یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی که به افزایش فروش کسب‌وکار اینترنتی شما کمک زیادی می‌کند، یوتیوب است. در یوتیوب می‌توانید ویدئوهای خوبی منتشر کنید و درباره خدمات یا محصولات خود سخن بگویید! مثلاً می‌توانید نحوه کار با محصولات خود را آموزش دهید و کاربران را برای خرید آن محصول ترغیب کنید. اگر به دنبال افزایش بازدید ویدئو در یوتیوب هستید، نکات این مقاله به شما کمک زیادی می‌کنند تا بتوانید رتبه ویدئوهای خود را افزایش دهید.