به قول آیلار (همکارمان را می‌گویم) «در جهان برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد!» مشکلی که بسیاری از افراد با اکانت اینستاگرامشان دارند این است که اکانت اینستاگرامشان را غیر فعال کرده‌اند و الان نمی‌توانند وارد آن شوند یا این‌که رمز عبورشان را فراموش کرده‌اند و برای بازیابی آن با مشکل مواجه شده‌اند. خب در مقالۀ امروز دیدوگرام می‌خواهیم راجع به همین مشکلات صحبت کنیم و برای حل آن‌ها راه‌حل‌هایی را ارائه کنیم؛ پس اگر می‌خواهید با نحوۀ آموزش بازگرداندن اکانت اینستاگرام آشنا شوید یا به دنبال راهی برای بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام خود هستید؟ هزاران فالوور واقعی و ایرانی داشته باشید که با شما در تعامل هستند.
دریافت 100 فالوور رایگان همین الان کلیک کنید

آیا بازگرداندن اکانت اینستاگرام ممکن است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که بازیابی اکانت اینستاگرام بستگی به این دارد که آن را حذف دائمی کرده باشید یا نه، موقتاً اکانتتان را غیرفعال کرده باشید. در صورتی که اکانتتان را برای همیشه پاک کرده باشید، امکان بازیابی آن و حتی امکان استفاده از نام کاربری قبلی‌تان وجود ندارد. ولی اگر اکانتتان را موقتاً دی‌اکتیو یا غیرفعال کرده باشید می‌توانید دوباره وارد حسابتان شوید و اکانتتان را با همان ظاهر و اطلاعات قبلی تحویل بگیرید. برای آشنایی با دو روش حذف دائمی و موقت اکانت اینستاگرام دو مطلب زیر را می‌توانید بخوانید:

بازگرداندن اکانت غیرفعال شده اینستاگرام چگونه است؟

در صورتی که از روش حذف موقت برای دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام‌تان استفاده کرده باشید برای بازگردانی اکانتتان کافی است فقط مانند قبل با نام کاربری و رمز عبوری که داشتید وارد حساب شوید (Login کنید).

ولی اگر رمز اکانت اینستاگرامتان را فراموش کرده باشید باید مراحل زیر را برای بازیابی رمز عبور و ورود دوباره به حساب کاربری اینستاگرام طی کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام با استفاده از ایمیل

اگر رمز عبورتان را یادتان رفته ولی هنوز ایمیل و رمز ایمیلتان را یادتان است طبق مراحل زیر اکانتتان را بازیابی کنید:

 • ۱) روی آیکون زیر در گوشی موبایلتان ضربه بزنید و وارد محیط برنامۀ اینستاگرام شوید.

بازیابی-پسورد-اینستاگرام

 • ۲) حالا عبارت Get help signing in (کمک برای ورود به اینستاگرام) را لمس کنید.

بازیابی-اکانت-اینستاگرام

 • ۳) در این مرحله باید در کادر مشخص شده آدرس ایمیل یا نام کاربری (Username) خود را وارد کنید (هر کدام که راحت‌ترید).

بازیابی-اکانت-اینستاگرام

 • ۴) حالا باید گزینۀ Send an Email را لمس کنید تا اینستاگرامتان لینک بازیابی رمز عبور را به ایمیلتان ارسال کند.

برگرداندن پیج اینستاگرام

 • ۵) OK را بزنید.

بازیابی-پسورد-اینستاگرام

 • ۶) حالا وارد ایمیلتان شوید و ایمیلی که ازطرف اینستاگرام برایتان فرستاده شده باز کنید.

لینک-بازیابی-رمز-اینستاگرام

 • ۷) در این ایمیل یک لینک آبی رنگ به صورت “reset your instagram password here” وجود دارد. این لینک را لمس کنید.

توجه: اگر چنین ایمیلی را پیدا نکردید پوشه Spam ایملتان را هم چک کنید.

برگرداندن-اکانت-اینستاگرام

 • ۸) حالا دوباره وارد محیط اینستاگرام شده‌اید. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید دو کادر وجود دارد. در هر دو کادر باید رمز عبور جدیدتان را وارد کنید.

بازیابی-پسورد-اینستاگرام

 • ۹) اگر رمز عبورتان در هر دو کادر یکسان وارد شده باشد، می‌توانید تیک آبی بالای صفحه یا عبارت Reset Password در پایین صفحه را لمس کنید.

برگرداندن-پیج-اینستاگرام

بعد از این مرحله وارد اکانت اینستاگرامتان می‌شوید و می‌توانید مانند گذشته با آن کار کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام با شماره تلفن

برخی مواقع دسترسی به ایمیل مشکل است و یا حتی رمز عبور ایمیلمان را فراموش کرده‌ایم. در این مواقع می‌توانیم از شماره موبایلی که هنگام ثبت نام در اینستاگرام وارد کرده بودیم، برای برگرداندن اکانتمان استفاده کنیم. برای بازیابی اکانت اینستاگرام با شماره موبایلتان مراحل زیر را انجام دهید:

 • ۱) وارد برنامۀ اینستاگرامتان شوید و گزینۀ Get help signing in (کمک برای ورود) را لمس کنید.بازیابی-اکانت-اینستاگرام
 •  ۲) در این مرحله گزینۀ Send an SMS (ارسال پیامک) را انتخاب کنید

 • ۳) شماره موبایلتان را وارد کنید. فقط فراموش نکنید که حتماً باید همان شماره تلفنی را که موقع ثبت نام در اینستاگرام تایید کرده بودید وارد کنید.

بازیابی-اکانت-اینستاگرام

 • ۴) حالا وارد پیامک‌هایتان شوید و پیامکی که از طرف اینستاگرام برایتان ارسال شده باز کنید.

 • ۵) این پیامک حاوی یک لینک است. لینک را لمس کنید.

لینک-بازیابی-رمز-اینستاگرام

 • ۶) حالا وارد صفحه‌ای می‌شوید می‌شوید که در آن دو کادر وجود دارد. داخل هر دو کادر رمز عبور دلخواهتان را وارد کنید. توجه کنید که هر دو رمز باید یکسان باشد.

بازیابی-پسورد-اینستاگرام

 • ۷) حالا گزینه Reset password را بزنید. ابن مرحلۀ آخر است و بعد از این مرحله با همان نام کاربری که داشتید و رمز عبور جدیدتان می‌توانید وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید.

اکانت هک شده اینستاگرام را چگونه برگردانیم؟

گاهی اوقات هم ممکن است به دلیل بی‌دقتی در نگهداری از اطلاعاتتان به دام هکرها بیافتید و اکانتتان از دسترستان خارج شود. در این مواقع چه باید کرد؟ اولین کاری که باید بکنید حفظ آرامش است. با حفظ آرامش از انجام کارهای اشتباه مانند دادن اطلاعات بیشتر هکر خودداری می‌کنید.

اگر هکر هنوز ایمیل موجود در حساب کاربری اینستاگرامتان را تغییر نداده باشد می‌تواند از طریق روش بازیابی رمز عبور با ایمیل، دوباره پسوردتان را تغییر دهید. اما توجه کنید که این‌بار به محض تغییر دادن رمز عبور اینستاگرامتان رمز عبور ایمیلتان را نیز تغییر دهید و روش تایید هویت دو مرحله‌ای را اینستاگرام فعال کنید.

خب اگر این روش برایتان کارساز نبود و هکر سریعاً ایمیل شما را تغییر داده باشد. روش دیگری را طبق مراحل زیر می‌توانید امتحان کنید:

مرحلۀ اول: مراحل ۱ تا ۴ بازایابی رمز عبور اینستاگرام با ایمیل را که در ابتدای همین مقاله گفتم انجام دهید.

مرحلۀ دوم: این بار گزینۀ آبی یعنی ?Need more help را لمس کنید.

مرحلۀ سوم: حالا وارد صفحه‌ای می‌شوید که از طریق آن باید گزارش هک شدن اکانتتان را برای اینستاگرام بفرستید.

 • در کادر اول آدرس ایمیلی را که هنگام ثبت نام در اینستاگرامتان وارد کرده بودید بنویسید.
 • در کادر دوم هم برای اطمینان می‌توانید آدرس ایمیل دیگری را هم وارد کنید.
 • حالا گزینۀ Personal accounts with photos of me را بزنید؛ البته در صورتی که اکانت شما حاوی عکس‌های شخصی از خود شماست. در غیر اینصورت اگر صفحه متعلق به کمپانی یا برند خاصی است گزینۀ Company or brand account و در صورتی که صفحۀ شخصی بدون عکس‌های خودتان دارید، گزینۀ سوم یعنی Personal accounts without photos of me را بزنید.

بازیابی-اکانت-هک-شده-اینستاگرام

برگرداندن-اکانت-هک-شده-اینستاگرام

 • در انتهای این صفحه یک کادر را مشاهده می‌کنید. در این کادر می‌توانید درخواستتان را از اینستاگرام به زبان انگلیسی بنویسید. مثلاً: Hi, my instagram account got hacked and my password have been . stolen. Please help me to recovery my account. It’s very important for me. Thank you.
 • حالا کادر آبی با نوشتۀ Submit Request را لمس کنید.
 • اگر ایمیلتان را درست وارد کرده باشید، کادر به شکل زیر نمایش داده می‌شود که به شما می‌گوید درخواست شما با موفقیت برای اینستاگرام ارسال شد و در اسرع وقت نسبت به حل مشکل شما رسیدگی خواهند کرد.

برگرداندن-اکانت-هک-شده-اینستاگرام

 • حالا باید چند روزی منتظر بمانید تا ایمیلی از طرف اینستاگرام برایتان ارسال شود. محتوای این ایمیل برای همه یکسان نیست. مثلاً ممکن است از شما بخواهد تا روی لینکی که فرستاده شده کلیک کنید و وارد صفحۀ بازیابی رمز عبور شوید، یا اینکه از شما بخواهد روی تکه‌ای کاغذ کد بازیابی فرستاده شده در ایمیل را بنویسید، آن را کنار صورتتان بگیرید، عکس بگیرید و برای اینستاگرام ارسال کنید. فقط سعی کنید ایمیل را درست  ترجمه کنید و کارهای خواسته شده را به درستی انجام دهید.

جمع‌بندی

در مقالۀ امروز دیدوگرام با نحوۀ بازیابی رمز عبور اینستاگرام و بازگرداندن اکانت‌های هک شده آشنا شدید؛ اما یادتان باشد که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است! در مقالۀ بعدی دیدوگرام قصد دارم تا شما را با راهکارهای جلوگیری از هک شدن و افزایش امنیت اینستاگرام آشنا کنم؛ پس باز هم به ما سر بزنید و از جدیدترین مطالب باخبر شوید.


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

آیا این مطلب را دوست داشتید؟به اشتراک بگذارید

سمیرا سرباز

Valar Morghulis

لینکدین

23 نظر


 • حامد

  با سلام وخسته نباشید
  من یه سوال دارم هر سایتی که سرزدم و مطرح کردم جواب ندادن
  امیدوارم شما جواب بدین
  من میخوام حساب اینستاگرام و حذف کنم ولی وقتی وارد حساب میشم این خطا رو میده-یامیخوام ایمیلموعوض کنم یا هرکار دیگه واقعا کلافم کرده
  http://uupload.ir/files/jd81_untitled.jpg

  • سمیرا سرباز

   سلام آقا حامد
   کپچا یه عکسیه که باید نمایش داده بشه و شمت تو کادر وارد کنید
   حالا اینکه چرا نشون نمیده دلایل مختلفی مثل کندی سرعت اینترنت یا تنظیمات مرورگرتون داشته باشه. من پیشنهادم اینه که از یک سیستم دیگه امتحان بکنید، اگر باز هم نشد ایمیل بزنید به اینستاگرام

 • مهسا

  سلام من حذف موقت کرده بودم ولی الان دائمی حذف شده چطوری برمیگرده؟

  • سمیرا سرباز

   توضیحش تو مطلب هست

 • Delavar

  این smsک برای بازیابی میاد قبلا ی لینک بود میزدی روش میرفت برای بازیابی ولی الان لینک نمیاد چکارکنم الان؟؟؟

  • سمیرا سرباز

   ایمیلتون رو چک کنید

 • محمد

  فوق العاده بود دمت گرم اکانتمو اوردم پس

  • سمیرا سرباز

   چه عالی 🙂

 • كيميا

  ديدگاهي ندارم فقد يادگيري

 • عباس.م

  اکانتم ایمیل نداشت و حتی خواستم با شماره تلفنم بازیابی اکانت بزنم یه اکانت دیگه رو آورد! حالا من برنامه اینستا رو به اشتباه پاک کردم و الان با وجود اینکه نه ایمیلی روی اکانت بود و نه شماره تلفنم برمیگردونه این پیجم رو… حالا میخوام بدونم راه حل چیه؟ توی بخش فراموشی رمز عبور که میرم Need More Help رو میزنم. ایمیل که نداشت اکانتم، اما شنیدم باید یه ایمیل شبیه اسم اکانتت بسازی خب من این مرحله رو هم انجام میدم و یه جیمیل شبیه‌ش ساختم.زیرشم ایمیلی زدم که جواب رو بهش ارسال کنه اینستا…. تو بخش پایین تیک رو زدم که عکس های من توی پیج هست(عکس پروفایل و پست های پیج عکس های منه)… حالا چیکار باید بکنم؟ به انگلیسی مشکل رو بنویسم؟ توی پیجم عکسای خودم هست حتی عکس پروفایل هم عکس خودمه. راه حل همین مکاتبه با اینستاست؟

  • عباس صادقی

   سلام، بله راه حل مشکل همینه.

 • علی

  سلام . ببخشید من از اکانتم خارج شدم خیلی وقت پیش. الان نه پسورد یادمه نه شماره دادم. ایمیلم یچی الکی زدم. چجوری میتونم مجدد وارد شم؟ اکانتم الان سرجاشه و نه هک شده نه دیسبل شده. فقط نمیتونم وارد شم. لطفا کمکم کنید .منتظرم

  • عباس صادقی

   سلام،
   برای ورود باید یا ایمیل یا شماره ثبت شده باشه که بتونید لینک ریست پسورد رو دریافت کنید. در غیر این صورت باید به پشتیبانی اینستاگرام ایمیل بدین شاید راهکاری باشه براش.

 • قاسم عشقی

  اگه هکر ایمیل رو هم عوض کرده باشه چی؟؟

 • سینا

  سلام ببخشید من هم ایمیل رو یادم رفته و هم شماره ای ک رو اینیستام وارد کردم بدون این دو تا اکانتو برگردوند؟

  • عباس صادقی

   سلام، با آی‌دی میتونید برگردونید.

 • ایمان

  سلام،توضیحات تقریبا کامل بود ممنون.
  یه نکته اگه برای اولین بار ازایمیل استفاده نکرده باشیم وباشماره نوبایل نصب کرده باشیم اون قسمت که ایمیل اولیه میخواد چی بنویسیم؟یاممکنه ایمیل اولیه فراموش شده باشه..راهرحلی هست؟

  • عباس صادقی

   سلام، میتونید از بخش edit profile ایمیل رو وارد کنید.

 • حسن

  سلام من
  تا وارد نید مور هیلپ میشم صفحه ای باز نمیشه
  اگ میش کمکم کنین

 • حسن

  سلام خسته نباشید
  من نمیتونم وارد
  وقتی میزنم راهنمیایی هیچ صفحه ای باز نمیشه اگ میشه کمکم کنین ممنون

  • عباس صادقی

   سلام،
   از ابزار تغییر ای‌پی استفاده کنید.

 • asghar.8616224

  میخاهم اینستام و بازگردانم

 • آیلار رزاقی

  همکارتون آیلار چه زیبا گفتن! لذت بردم