دیروز که خسته و کوفته از سرکار برگشتم، بعد از عوض کردن لباسم، اولین کاری که کردم چک کردن اینستاگرامم بود. بنظرم بهترین پست‌هایی که دیدم پست‌های سرگرم کننده و جالب‌ بود! آیا شما هم مثل من از سرکار که برمی‌گردید، اینستاگرامتان را چک می‌کنید؟

شما فکر می‌کنید بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه ساعتی است؟ کی پست بگذاریم که بیشترین بازدید را بگیرد؟ اصلا چه پستی را باید چه ساعتی بگذاریم؟ این مقاله راهنمای کامل زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است.

چطور بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را تعیین کنیم؟

به طور کلی نمی‌شود برای همه پیج‌ها یک نسخه پیچید؛ چند عامل بسیار مهم وجود دارد که در زمان پست گذاشتن شما تاثیر دارد. برای پیدا کردن بهترین زمانهای پست گذاشتن، باید این عوامل را در پیجتان به خوبی بشناسید.  ما این‌جا راجع به این چند مورد صحبت می‌کنیم تا بدانید دقیقا کِی باید پست بگذارید؟

فالوورهای شما چه کسانی هستند؟

اگر بدانید فالوورهایتان اکثرا چه کسانی هستند، تاحدودی می‌شود فهمید که چه زمان‌هایی اینستاگرامشان را چک می‌کنند. این مورد تا حد زیادی به تایم آزاد و غیرکاری فالوورهایتان بستگی دارد. بیایید چند مثال بزنیم. مثلا اگر مخاطب‌های شما خانم‌های خانه‌دار هستند، معمولا در طول روز زمان آزاد بیشتری دارند.

یا مثلاً یک پیج گیم دارید و می‌دانید بیشتر فالوورهایتان نوجوانند، یعنی دانش آموزند؛ خب پستی که می‌خواهید بگذارید باید در تایم مدرسه نباشد.

مثلاً اگر فالوورهای شما معمولا شاغل هستند، احتمالا بعد از زمان کارشان بهترین زمان پست گذاشتن است. پس با شناخت فالوورها بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را تعیین کنید.

محتوای پیج شما چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که به شناسایی بهترین زمان پست گذاشتن کمک می‌کند، محتوای شماست. کسب و کارتان چیست؟ فروشگاه اینستاگرامی؟ چه پست‌هایی آپلود می‌کنید؟ ویدئوهای سرگرم کننده؟ ویدئوهای آموزشی؟

شما باید ببینید که فالوورها در چه زمان‌هایی چه محتواهایی را ترجیح می‌دهند. قطعا من دوست ندارم وقتی خسته، ساعت 7 عصر از سرکار برمی‌گردم ویدئوی آموزشی ببینم. ترجیح می‌دهم ویدئوهای فان و سرگرم کننده ببینم. یا ترجیح نمی‌دهم زمان ناهار، در شرکت ویدئو ببینم.

آزمون و خطا کنید!

قطعا تجربه تعامل با کاربرها بهترین راه است. شما باید در زمان‌های مختلف و روزهای مختلف پست بگذارید. از امتحان شرایط مختلف نترسید. بهرحال با آزمون و خطا کردن قطعا به نتیجه می‌رسید و می‌فهمید بهترین زمان پست گذاشتن چه ساعتی است. چه اشکالی دارد؟ اصلاً از فالوورها نظرسنجی کنید. از خودشان درباره این‌که چه زمانی بیشتر اینستاگرامشان را چک می‌کنند بپرسید. پیشنهاد می‌کنم حتما از استیکرهای استوری برای این کار استفاده کنید.

خب این چند مورد به شما کمک می‌کند بهترین تایم پست گذاشتن را برای پیج خود پیدا کنید ولی خب اگر باز هم به نتیجه نرسیدید از بازه‌های کلی استفاده کنید که در ادامهخواهیم گفت.

چه ساعت‌هایی برای پست گذاشتن بهتر است؟

در این زمینه تحقیقاتی انجام شده است. ما این تحقیقات را این‌جا می‌گذاریم تا شما هم بر اساس این تحقیقات و مواردی که بالا گفتیم بهترین تصمیم را بگیرید.

بازه زمانی 7 تا 9 صبح

در این بازه، فالوورها تازه از خواب بیدار شده‌اند. معمولا بعد از بیدار شدن، آدم‌ها دوست دارند ببینند دیشب در موبایلشان و مخصوصا اینستاگرامشان چه گذشته! پس احتمال چک کردن اینستاگرام زیاد است. ولی ممکن است تعدادشان زیاد نباشد و خیلی بازدهی نگیرید. راستی در این تایم بیخیال ویدیوهای طولانی شوید.

بازه زمانی 11 تا 14 ظهر

این بازه، زمان استراحت و ناهار است. فالوورهایتان که در محل کار مشغول هستند، احتمالا در زمان استراحت، سری به اینستاگرامشان می‌زنند. سعی کنید در این تایم محتواهای عکسی پست کنید. چون ممکن است فالوورها فیلم نبینند.

بازه زمانی 5 تا 7 عصر

وقت تمام شدن کار و برگشتن به خانه است. تحقیقات نشان داده که وقتی افراد در حال برگشتن هستند احتمال چک کردن اینستاگرامشان بالاست. این زمان، بهترین موقع برای محتواهای سرگرم کننده و کمدی است.

بازه زمانی 9 تا 1 شب

تجربه نشان داده بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام و البته موثرترین زمان، بین 9 تا 1 شب است. فالوورهایتان در حال استراحت هستند و بالاترین بازدهی را می‌گیرید. اگر قرار است ویدئو آموزشی پست کنید این زمان بهترین زمان است. مخصوصا اگر مخاطب‌هایتان مرد هستند، اصلاً این فرصت را از دست ندهید.

چند ترفند برای افزایش بازدید پست در اینستاگرام

  • کاری کنید فالوورها منتظر پست شما باشند

اگر پیجتان پرطرفدار است و فالوورها منتظر پست شما هستند، پس برای آن‌ها ساعت تعیین کنید. مثلا به آن‌ها بگویید که امشب ساعت 9 شب پست منتشر می‌کنید. خلاصه این‌که برای هر محتوایی که قرار است منتشر کنید زمان خاصی تعیین کنید و به فالوورها خبر بدهید. اینطوری فالوورها در آن ساعت پست را نگاه می‌کنند و بازدهی پشت شما زیاد می‌شود.

  • سعی کنید در روز چند بار پست نگذارید

اگر هرروز در اینستاگرام پست می‌گذارید، فقط یک بار این کار را بکنید. چون چند بار پست گذاشتن در روز، از دید فالوورها زیاد جذاب نیست.

  • هر پست را در زمان خودش منتشر کنید

بعضی پست‌ها موقعیتی هستند. یعنی  در یک زمان خاص باید منتشر شوند. هیچ‌وقت پست‌های مربوط به تابستان را نباید در زمستان منتشر کنید. یا مثلاً اگر همه فالوورها درگیر یک اتفاق اجتماعی‌اند، شما هم با آن‌ها همراه شوید و متناسب با آن پست بگذارید. پس سعی کنید از فالوورها تافته جدا بافته نباشید.

ابزار شناسایی بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین ابزار، insight اینستاگرام است. می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به فالوورها و مخصوصا بیشترین تایمی که فعالیت می‌کنند را ببینید.

برای دیدن بیشترین تایمی که فالوورهایتان فعال هستند، در صفحه اصلی پیج خود وارد professional dashboard شوید؛ اینجا insight پیج شماست و تمام اطلاعاتی پیج را می‌توانید ببینید. گزینه see all در بالا سمت چپ را بزنید.

در این صفحه به دنبال total follower  بگردید و وارد این بخش شوید

اینجا می‌توانید تمام اظلاعات مربطو به فالوورهایتان را ببینید. میانگین سنی، جنسیت و ساعتی که فالوورهایتان بیشتر آنلاین هستند را به شما نشان می‌دهد. این اطلاعات برای بهترین ساعت پست‌گذاری کمک زیادی به شما خواهد کرد.

به تصویر آخر دقت کنید؛ شما می‌توانید در قسمت آنلاین بودن فالوورها، ورق بزنید و ببیند که در هر روز چه ساعتی فالوورهایتان بیشتر انلاین هستند. و با توجه به این ساعات پست خود را منتشر کنید.

آخر سخن

فالوورهای شما چه افرادی هستند؟ معمولا چه ساعتی وقت آزاد دارند و چه ساعت‌هایی اینستاگرامشان را چک می‌کنند؟ جواب این سوال‌ها یعنی بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام!

پس شک نکنید که بهترین زمان، اول به فالوورها و بعد هم به محتوایی که پست می‌کنید بستگی دارد. در این زمینه سوالی دارید؟ از ما بپرسید…

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر