لینک کانال یا گروه تلگرام خود را چگونه می‌توان پیدا کرد؟ این سوال یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که مشتریان در زمینه  تبلیغات در تلگرام از شما ممکن است بپرسند. همین عامل باعث شد تا آموزشی کامل و کاربردی منتشر کرد تا به شما درمورد نحوه ساخت لینک جوین برای یک گروه یا کانال تلگرام آموزش دهیم. حال باید به این موضوع اشاره کنیم که منظور از لینک جوین تلگرام برای چیست؟ لینک جوین یک آدرس برای کانال شماست که به وسیله کلیک بر آن کاربر می‌تواند بدون هیچگونه مشکل خاصی عضو کانال یا گروه مدنظر خود شوید.

با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد لینک‌های عادی و جوین تلگرام توضیح دهیم.

لینک جوین کانال یا گروه تلگرام به چه کار شما می‌آید؟

همانطور که می‌دانید، لینک جوین باعث می‌شود کاربر بلافاصله عضو کانال تلگرام شما شود. پس استفاده از آن می‌تواند در بازخورد تبلیغات شما نتیجه بسیار مثبتی داشته باشد و کاربران بسیار بیشتری را تبدیل به ممبر کانال تلگرام شما کند. البته، تبلیغات تنها استفاده لینک جوین نیست. کاربرد دیگر این لینک زمانی است که شما قصد خرید ممبر برای کانال تلگرام خود را دارید. در این هنگام، شما باید یک لینک جوین در اختیار ما (یا هرکس دیگری که با او کار می‌کنید) قرار دهید و بنابراین باید طرز ساختن این لینک‌ها را بلد باشید.

لینک جوین تلگرام چه تفاوتی با لینک عادی دارد؟

در این بخش در مورد انواع لینک‌های تلگرامی و تفاوت آنها صحبت می‌کنیم. البته، بهتر است ابتدا در مورد کانال‌های تلگرامی صحبت کنیم و بعد به سراغ گروه‌ها برویم. هر کانال در تلگرام، دارای یک آدرس مخصوص به خودش است که به نام آی‌دی (ID) شناخته می‌شود و با علامت @ مشخص می‌شود. شما هم حتماً این آدرس‌ها را دیده‌اید. برای مثال یکی از دوستان شما آدرس کانال @Jushe_Shirin را برای شما ارسال کرده است. این لینک عادی یک کانال است که شما در ابتدای ساختن کانال باید به تلگرام بدهید و به راحتی هم می‌توان آن را پیدا و حتی عوض کرد. کافی است وارد اطلاعات کاربری خود شوید.

اما مساله این است که وقتی کسی روی این لینک کلیک کند، فقط وارد کانال شما می‌شود و تازه باید دکمه عضویت (Join) در انتهای صفحه را فشار دهد تا عضو کانال شما شود. و خب، بسیاری مواقع پیش می‌آید که شخصی کانال شما را دوست دارد، اما فراموش می‌کند این دکمه را فشار دهد. ولی راه دیگری هم وجود دارد.

دکمه عضویت

دکمه عضویت (join) برای کانال‌های تلگرامی است که در دسترس همگان هستند و اصطلاحاً به آنها کانال عمومی (public) می‌گویند. اما وقتی یک کانال خصوصی (private) باشد و همه نتوانند در آن عضو شوند، مساله کمی فرق می‌کند. اگر یک کانال تلگرام خصوصی باشد، دیگر خبری از یک آی‌دی مثل @jazabha نیست. بلکه شما یک آدرس (یا بگوییم لینک) خواهید داشت که مخاطب با کلیک بر روی آن، بلافاصله عضو کانال خصوصی شما می‌شود. بدون اینکه لازم باشد دکمه Join را بزند (گروه تلگرام هم دقیقاً همینطور کار می‌کند.) و همانطور که گفتیم، این لینک‌های تلگرامی به عنوان لینک جوین شناخته می‌شوند.

و اما خبر خوب چیست؟ یک راه وجود دارد که حتی اگر کانال شما یک کانال عمومی تلگرام است، باز هم برای آن یک لینک جوین بسازید که دقیقاً عملکردی مشابه لینک گروه‌ها و کانال‌های خصوصی تلگرام دارد. در ادامه این موضوع را به شما آموزش می‌دهیم.

راهنمای قدم به قدم ساخت لینک جوین برای کانال عمومی

خب، حالا که به خوبی با تفاوت لینک کانال‌های عمومی و خصوصی تلگرام آشنا شدید، وقت آن است که به سراغ آموزش اصلی برویم که نحوه ساختن لینک جوین برای یک کانال عمومی است. اما ابتدا ذکر دو نکته حائز اهمیت است. نکته اول اینکه ساخت لینک جوین فقط از طریق تلگرام اندروید و دسکتاپ (کامپیوتر) ممکن است. یعنی نمی‌توان لینک جوین یک کانال را به کمک تلگرام آیفون ساخت. نکته دوم هم اینکه عضویت اتوماتیک فقط در گوشی‌ها اتفاق می‌افتد و بنابراین روی کامپیوتر، عملکرد لینک ساخته شده را تست نکنید.

من در ادامه این مسیر را به صورت قدم به قدم با شما طی می‌کنم. توجه داشته باشید که هر چند آموزش من بر اساس نسخه کامپیوتر تلگرام انجام می‌شود، اما برای نسخه اندروید تلگرام نیز شما مسیر مشابه‌ای را طی می‌کنید.

اقدامات لازم برای ساخت کانال عمومی

قدم اول: اولین کاری که باید انجام دهید، این است که کانال عمومی خود را تبدیل به کانال خصوصی کنید. برای اینکار، وارد صفحه اطلاعات کانال خود شوید و بر روی نوشته edit در بالا سمت راست صفحه کلیک کنید. در گوشی‌های اندرویدی، گزینه تنظیمات با علامت چرخ دنده نمایش داده می‌شود.

قدم دوم: از طریق بخش تنظیمات در تلگرام کامپیوتر خود، گزینه change public channel را بزنید. در گوشی‌های اندرویدی نیز، شما باید گزینه channel info را فشار دهید.

قدم سوم: در صفحه‌ای که باز می‌شود، شما می‌توانید نوع کانال خود را انتخاب کنید. گزینه private channel را فشار دهید و نگران چیزی هم نباشید.

قدم چهارم: زمانی که شما گزینه خصوصی را انتخاب می‌کنید، بخش Link صفحه تنظیمات تغییر می‌کند و دیگر یک آدرس ساده نیست. کافی است روی این گزینه Copy کلیک کنید (یا در گوشی خود آن را لمس کنید) تا به صورت اتوماتیک کپی شود.

ساخت لینک جوین تلگرام

تبریک می‌گویم. شما اکنون صاحب یک لینک جوین مستقیم برای کانال عمومی خود هستید که هر زمان کسی روی آن کلیک کند، بلافاصله عضو کانال شما می‌شود. (البته فقط در گوشی و نه کامپیوتر)

آیا سوالی در مورد لینک جوین کانال تلگرام دارید؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم، تلگرام دارای نسخه‌های مختلفی است که تفاوت‌های متعددی اما جزئی درمقایسه با یکدیگر دارند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که مسیر کلی برای ساخت لینک جوین درتمامی این نمونه‌ها یکسان است. (در ضمن، فراموش نکنید که ساخت لینک جوین در گوشی‌های آیفون ممکن نیست.)

در نهایت، اگر سوالی در مورد ساخت لینک جوین تلگرام برای شما پیش آمد و در مسیر خود کمی سردرگم شدید، می‌توانید این سوال را از طریق بخش نظرات با ما مطرح کنید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر