بسیاری از شرکت‌ها برای معرفی محصولات و سرویس‌های خود از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و لینکدین استفاده می‌کنند. اما تجربه نشان داده است که تبلیغات در لینکدین برای بسیاری از کسب و کارها نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت. به نظر شما دلیل آن چیست؟

یکی از دلایل استفاده‌ی شرکت‌های مشهور از کمپین‌های تبلیغاتی لینکدین این است که اصولا تبلیغات در لینکدین بسیار متنوع و گسترده است! یعنی روش‌های زیادی برای تبلیغات در این شبکه اجتماعی تدارک دیده شده است که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص و منحصر بفردی است.

اهمیت بالای تبلیغات در لینکدین برای توسعه‌ی بازاریابی و همچنین تنوع روش‌های تبلیغاتی باعث شده است که در این مقاله به دنبال آشنایی با انواع روش‌های تبلیغات در لینکدین باشیم. بنابراین اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب و کار اینترنتی خود از لینکدین استفاده کنید، در ادامه‌ی مقاله همراه ما باشید…

اهمیت تبلیغات در لینکدین

قبل از معرفی روش‌های تبلیغاتی لینکدین بهتر است با اهمیت این نوع از تبلیغات بیشتر آشنا شویم. در واقع ما باید بدانیم چرا تبلیغات در لینکدین تا این اندازه مورد توجه شرکت‌های بزرگ قرار گرفته است!

همان‌طور که می‌دانید، لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی متفاوت است؛ یکی از این تفاوت‌ها، نوع کاربران آن است. در صورتی‌که در لینکدین فعالیت کرده باشید، به این نکته پی برده‌اید که کاربران لینکدین مشابه کاربران اینستاگرام رفتار نمی‌کنند. در حقیقت، کسانی از لینکدین استفاده می‌کنند که جزء کاربران حرفه‌ای در هر شغل و یا مهارت هستند. خب! به نظر شما این چه سودی برای بازاریابی دارد؟! در پاسخ باید گفت: این کاربران هستند که تعیین کننده‌ی موفقیت یک کمپین تبلیغاتی می‌باشند. بنابراین کاربران حرفه‌ای لینکدین یکی از دلایل اهمیت تبلیغات در لینکدین هستند.

یکی دیگر از تفاوت‌های لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی، روش‌های تبلیغاتی است. در واقع، لینکدین طوری طراحی شده است که تبلیغ کردن در آن راحت و کاربردی است. علاوه بر آن، اثرگذاری بیشتری روی مخاطبان دارند که از جمله دلایل آن می‌توان به شیوه‌های هدف‌گیری مخاطب در تبلیغات لینکدین اشاره کرد که در مقاله‌های قبل به آن پرداخته شده است. در این مقاله هم می‌خواهیم با روش‌های مختلف تبلیغات در لینکدین آشنا شویم تا بتوانیم از آن‌ها برای کسب و کار خود استفاده کنیم. پس اگر موافق هستید، ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید.

تبلیغات در لینکدین

روش‌های تبلیغات در لینکدین

ویژگی‌ها و ابزاری در لینکدین وجود دارد که ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی را راحت می‌کند؛ بنابراین شما بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانید از تبلیغات در لینکدین برای معرفی محصولات خود و یا برند سازی استفاده کنید. از جمله روش‌های تبلیغاتی در لینکدین می‌توان به محتوای اسپانسری، پیام اسپانسری، تبلیغات متنی، تبلیغات نمایشی و تبلیغات دینامیک اشاره نمود که در ادامه‌ی مقاله به طور کامل به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

1- محتوای اسپانسری:

یکی از پرطرفدارترین روش‌های تبلیغات در لینکدین استفاده از محتوای اسپانسری یا Sponsored Content می‌باشد. این نوع از تبلیغات به شکلی است که یک محتوای تبلیغاتی را در بین سایر محتواهای موجود در صفحه اصلی نمایش می‌دهد. در این صورت، مخاطبان بسیاری در طول شبانه روز، تبلیغات شما را در میان مطالب خود خواهند دید.

جالب است بدانید که محتوای اسپانسری را می‌توان از صفحه شرکتی و یا صفحه ویترین نیز نمایش داده داد. به همین دلیل معرفی محصولات شرکت از این طریق بیشترین جذب مخاطب را خواهد داشت. همچنین از آن‌جایی که مخاطبان معمولا صفحه اصلی خود را به طور مرتب چک می‌کنند، محتوای اسپانسری شما بیشترین بازدیدکننده را خواهد داشت.

لینکدین در این روش تبلیغاتی، دست شما را کاملا باز گذاشته است! به همین دلیل استفاده از انواع تصاویر، ویدئو، لینک وبسایت و سایر محتواهای مرسوم، هیچ منعی ندارد. پس پیشنهاد ما این است که یک محتوای جذاب همراه با فیلم و عکس تهیه کرده و از طریق محتوای اسپانسری تبلیغ کنید. در این صورت نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید.

محتوای اسپانسری در تبلیغات لینکدین

2- پیام اسپانسری

هدفمندترین نوع تبلیغات در لینکدین، استفاده از پیام اسپانسری یا Sponsored Inmail است؛ زیرا این نوع از تبلیغات بر روی هدف‌گیری مخاطب تمرکز دارد. اما این هدف‌گیری چگونه انجام می‌شود؟ لینکدین با استفاده از ابزاری که دارد می‌تواند کاربران خود را بر اساس سلایق، تخصص‌ها و مهارت‌ها طبقه‌بندی کند. این کار باعث می‌شود که یک بانک اطلاعاتی قوی در اختیار داشته باشیم که بهترین چیز برای شروع تبلیغات است!

در واقع، پیام اسپانسری از همین بانک‌های اطلاعاتی استفاده کرده و تبلیغات مرتبط با همان کاربران را برای آنان ارسال می‌کند. به عنوان مثال، اگر یک کاربر، دانشجوی رشته مهندسی عمران باشد و همچنین به نرم افزارهای نقشه‌کشی علاقه‌مند باشد، تبلیغات مرتبط با این نرم افزارها برای او ارسال خواهد شد.

پیام اسپانسری به دلیل هدف‌گیری دقیق مخاطب می‌تواند بهترین گزینه برای تبلیغ محصولات تخصصی باشد. در این صورت با صرف پایین‌ترین هزینه و در کم‌ترین زمان ممکن می‌توان یک کمپین تبلیغاتی موفق راه‌اندازی نمود.

3- تبلیغات متنی

ساده‌ترین نوع تبلیغات در لینکدین استفاده از تبلیغات متنی یا Text Ads می‌باشد. این نوع از تبلیغات را احتمالا همه‌ی شما در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز دیده‌اید. سادگی در طراحی و هزینه‌ی کم باعث شده است که لینکدین نیز از تبلیغات متنی برای معرفی محصولات و خدمات استفاده کند.

یکی از نکات مهم برای استفاده از تبلیغات متنی، تعیین یک صفحه‌ی فرود است. صفحه‌ی فرود صفحه‌ای است که مخاطب با کلیلک روی تبلیغ متنی وارد آن خواهد شد. بنابراین این صفحه باید طوری باشد که ویژگی‌های محصول را به صورت جذاب به مخاطبان معرفی کند.

این نوع از تبلیغات در لینکدین با این که متنی هستند اما می‌توان در آن‌ها از تصویر نیز استفاده کرد؛ اما یادتان باشد که فضای کافی برای نوشتن نخواهید داشت! پس سعی کنید از یک تصویر منحصربفرد استفاده کنید و یا عباراتی را به کار ببرید که بیشترین جستجو را در بین کاربران داشته باشد و اصطلاحا جزء کلمات کلیدی شما باشند.

 

4- تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی یا Display Ads نیز یکی از روش‌های تبلیغاتی است که در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز دیده می‌شود. در این نوع از تبلیغات می‌توانید با استفاده از تصاویر جذاب، کاربران را به سمت صفحه‌ی خود بکشانید. مهم‌ترین نکته در مورد تبلیغات نمایشی، انتخاب نوع تصویر و همچنین زمان انجام آن است. همچنین تجربه نشان داده است که تبلیغ محصولاتی که مخاطب محدودی دارند، از طریق تبلیغات نمایشی چندان نتیجه بخش نیست. پس اگر فکر می‌کنید کسب و کار شما به درصد زیادی از کاربران لینکدین ارتباط دارد، از تبلیغات نمایشی استفاده کنید.

5- تبلیغات دینامیک

جدیدترین نوع تبلیغات در لینکدین، تبلیغات دینامیک یا Dynamic Ads می‌باشند. این نوع از تبلیغات در حقیقت، همان تبلیغات نمایشی هستند که کامل‌تر شده‌اند. این تکامل باعث شده است که بتوان آگهی‌های سفارشی تولید کرد تا فقط کاربران خاصی آن‌ها را مشاهده کنند. این کاربران خاص همان کاربران هدف‌گیری شده خواهند بود.

با استفاده از تبلیغات دینامیک می‌توانید دکمه‌های فراخوان را به صورت اختصاصی طراحی کنید تا جذابیت بیشتری برای مخاطب داشته باشد. در این صورت بازخورد بهتری نیز خواهید داشت؛ چرا که هم هدف‌گیری مخاطب را انجام داده‌اید و هم یک تبلیغ هوشمندانه را ارائه می‌کنید.

انواع تبلیغات در لینکدین

 

نحوه‌ی ایجاد کمپین تبلیغاتی لینکدین

حال که با روش‌های تبلیغات در لینکدین آشنا شدید، بهتر است یک کمپین تبلیغاتی را راه‌اندازی کنیم. در این قسمت از مقاله، نحوه‌ی انجام این کار را به صورت مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد؛ پس کنار ما باشید.

مرحله‌ی اول: ساخت صفحه شرکتی

برای شروع یک کمپین تبلیغاتی، قاعدتا باید یک صفحه مرتبط با کسب و کار خود داشته باشیم. که مخاطب با دیدن تبلیغ، وارد صفحه شده و مطالب شما را مشاهده کند. در این حالت اگر صفحه‌ی شرکتی برای بهتر دیده شدن بهینه شده باشد و بروزرسانی پروفایل لینکدین به درستی انجام شده باشد، مخاطب بیشتری جذب خواهد شد. پس قبل ازشروع تبلیغات در لینکدین بهتر است به آن‌ها توجه داشته باشید.

مرحله‌ی دوم: ثبت نام در کمپین

پس از ساخت صفحه شرکتی باید وارد قسمت مدیریت کمپین یا Campaign Manager شده و ثبت نام خود را انجام دهید. در این بخش تمامی گزینه‌های مرتبط با انجام تبلیغات در لینکدین را مشاهده خواهید کرد.

مرحله سوم: انتخاب هدف

با ورود به بخش مدیریت کمپین می‌توانید هدف خود از انجام تبلیغ را مشخص کنید. در این صورت، لینکدین به شما کمک می‌کند تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

مرحله چهارم: انتخاب مخاطب هدف

در این بخش باید مخاطب هدف خود را مشخص کنید تا تبلیغات مورد نظر شما فقط برای همان کاربران نمایش داده شود. این هدف‌گیری می‌تواند بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل نام شرکت، نوع صنعت و یا برندها باشد. همچنین مخاطبانی که از روش‌های دیگر مانند ایمیل و یا بازدید کننده‌های سایت هدف‌گیری کرده‌اید نیز می‌توانید در این قسمت وارد کنید. با این کار، علاوه بر کاهش هزینه‌ها، میزان بازخورد تبلیغ نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 مرحله‌ی پنجم: انتخاب نوع تبلیغات در لینکدین

پس از انتخاب مخاطبان هدف باید نوع تبلیغ را مشخص کنید. برای این منظور، می‌توانید تبلیغات مختلفی که در بخش‌های قبل با آن‌ها آشنا شدیم را انتخاب نمایید. یادتان باشد که نوع تبلیغ را بهتر است بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده و همچنین نوع کسب و کار خود انتخاب کنید. به عنوان مثال انتخاب پیام اسپانسری برای مخاطبان خاص، گزینه‌ای ایده‌آل خواهد بود.

مرحله ششم: مشخص کردن میزان بودجه

در پایان باید میزان بودجه‌ی خود برای انجام تبلیغات در لینکدین را وارد کنید. این بودجه بر اساس میزان مخاطبان هدف‌گیری شده و هم‌چنین نوع تبلیغ مورد نظر متفاوت خواهد بود. حال اگر می‌خواهید از انواع هزینه‌ها در تبلیغات لینکدین آگاهی پیدا کنید، ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید.

کمپین‌های تبلیغاتی در لینکدین

تبلیغات در لینکدین چقدر هزینه دارد؟

همان‌طور که دیدیم، برای ایجاد یک کمپین در تبلیغات لینکدین باید بودجه‌ای را در نظر بگیریم. بنابراین تبلیغات در لینکدین برای شما هزینه هم خواهد داشت که هزینه‌ی آن بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی خواهد بود. تعجب نکنید! هزینه‌ی بیشتر برای تبلیغ در لینکدین به دلیل مخاطبان حرفه‌ای لینکدین است. در واقع، با این‌که پول بیشتری برای آن پرداخت می‌کنید اما کاربران بیشتری نیز جذب خواهید کرد.

حال شاید برای شما سوال باشد که بودجه‌ی یک کمپین تبلیغاتی در لینکدین را چگونه باید تعیین کرد؟! در پاسخ باید گفت: لینکدین روش‌های مختلفی را برای بودجه‌بندی هزینه‌ها در نظر گرفته است که هر کدام از آن‌ها برای برخی کسب و کارها مناسب است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با این روش‌ها آشنا شده و گزینه‌ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. برای تعیین بودجه تبلیغات خود از سه روش می‌توانید استفاده کنید که عبارتند از:

  • 1- روش CPC: در این روش باید به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ شما انجام می‌شود، پولی را پرداخت کنید. همچنین یک سقف مشخص برای بودجه‌ی روزانه داشته باشید.
  • 2- روش CPM: در این روش تعداد کلیک اهمیتی ندارد بلکه تنها تعداد بازدید از تبلیغات مهم است. بنابراین می‌توانید بودجه‌ای را برای هر 1000 نمایش آگهی درنظر بگیرید.
  • 3- روش CPS: در روش CPS تعداد ارسال‌های یک تبلیغ دارای اهمیت است. این روش برای تبلیغات به روش پیام اسپانسری کاربرد دارد که در آن پیام‌های تبلیغاتی به مخاطبان ارسال می‌شود. هر چه تعداد ارسال‌ها بیشتر باشد، میزان بودجه نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

رشد شرکت‌های کوچک با تبلیغات در لینکدین

همانطور که گفتیم، یکی از روش‌های هدف‌گیری مخاطب در تبلیغات لینکدین استفاده از فیلتر اندازه‌ی شرکت است. از این طریق می‌توان شرکت‌هایی را هدف قرار داد که اصطلاحا شرکت‌های کوچک و متوسط نامیده می‌شوند. به طور مثال می‌توان شرکت‌هایی را انتخاب کرد که 50 نفر کارمند و یا کمتر دارند.

حال به نظر شما چرا فیلتر اندازه‌ی شرکت برای تبلیغات در لینکدین بسیار اهمیت دارد؟ در حقیقت، بعضی از افراد نمی‌خواهند هزینه‌ی گزافی را برای خرید محصولات یک شرکت مشهور بپردازند و یا محصول مورد نظر آن‌ها بسیار خاص است و تنها توسط شرکت‌های کوچک تولید و عرضه می‌شود.

با اینکه این نوع از هدف‌گیری دارای مزایای بسیاری است، اما مشکلاتی نیز دارد؛ مثلا اینکه اغلب شرکت‌های کوچک و متوسط هیچگونه صفحه شرکتی در لینکدین ندارند! در حالی‌که کارمندان آن‌ها دارای صفحه شخصی هستند! این مسئله باعث می‌شود که هدف‌گیری مخاطب به درستی انجام نشود. جالب است بدانید که لینکدین برای حل این مشکل یک راه حل ساده دارد! که در ادامه به آن می‌پردازیم.

لینکدین برای اینکه مشکل تبلیغات شرکت‌های کوچک و متوسط را حل کند، تغییراتی را در فیلتر اندازه شرکت یا Company Size ایجاد کرده است. از جمله این تغییرات می‌توان به اضافه شدن گزینه‌ی Exclusions و Inclusions اشاره کرد که مربوط به نوع جستجوی لینکدین است. اما چگونه باید از این گزینه‌ها استفاده کنیم؟ پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید به بازاریابی و رشد شرکت‌های کوچک و متوسط کمک کنید، از گزینه‌ی Exclusions استفاده کنید تا نتایج به دست آمده مفیدتر و کاربردی‌تر باشد. در غیر این‌صورت استفاده از گزینه‌ی Inclusions انتخاب بهتری خواهد بود.

حرف آخر …

در این مقاله با انواع روش‌های تبلیغات در لینکدین مانند محتوای اسپانسری، پیام اسپانسری، تبلیغات متنی، تبلیغات نمایشی و تبلیغات دینامیک آشنا شدیم. سپس به همراه هم یک کمپین تبلیغاتی در لینکدین را مرحله به مرحله اجرا کردیم. پس از آن نیز در مورد بودجه‌ی تبلیغات و همچنین هزینه‌های مورد نیاز برای داشتن یک تبلیغ موثر آگاهی پیدا کردیم. در آخر نیز به بررسی تاثیر تبلیغات لینکدین روی کسب و کارهای کوچک و متوسط پرداختیم.

حال به نظر شما کدام روش‌های تبلیغاتی در لینکدین موثرتر است؟! اگر یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید، کدام روش را برای تبلیغ محصول خود استفاده می‌کنید؟ اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما و دوستانتان در میان بگذارید و سوالات خود را بپرسید. منتظرتان هستیم…

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر