"> راهنمای کامل دی اکتیو کردن اینستاگرام l دیدوگرام
مسابقه 100 میلیون تومان، 10 آیفون 11 پرو و +100.000 کارت شارژ در اینستاگرام

راهنمای کامل دی اکتیو کردن اینستاگرام

دی اکتیو کردن اینستاگرام

برای همه ما پیش آمده است که تمایل نداشته باشیم برای مدتی در اینستاگرام فعالیت کنیم و بخواهیم اینستاگرام خود را برای همیشه پاک کنیم. اما اینستاگرام می‌داند که ما بعد از مدتی پشیمان می‌شویم و باز تصمیم می‌گیریم به اینستاگرام برگردیم.

به همین دلیل یک قابلیت جدید به آپدیت اینستناگرام اضافه شده است تحت عنوان دی اکتیو اینستاگرام که با کمک آن می‌توانیم اینستاگرام خود را برای مدتی غیرفعال کنیم. توجه داشته باشید که دی اکتیو کردن اینستاگرام دائمی نیست. یعنی شما هر زمانی که بخواهید می‌توانید صفحه خود را دوباره به حالت فعال دربیاورید و تمام اطلاعات شما نیز دست‌نخورده باقی می‌ماند. من در این مقاله نحوه دی اکتیو کردن اینستاگرام را قدم به قدم به شما آموزش می‌دهم و همینطور به شما می‌گویم که روش بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام کدام است.

جذب 100.000+ فالوور اینستاگرام شما را به بزرگترین رویداد اینستاگرامی ایران دعوت می‌کنیم.
‫شروع کنید فرصتی استثنایی

از کجا اکانت اینستاگرامم را دی اکتیو کنم؟

برای دی اکتیو کردن اینستاگرام شما باید به خود سایت اینستاگرام مراجعه کنید. یعنی نمی‌توانید از طریق برنامه و اپلیکیشن اینستاگرام، حساب کاربری خود را دی اکتیو کنید. هیچ فرقی نمی‌کند که با موبایل وارد سایت اینستاگرام بشوید یا با کامپیوتر. در هر دو حالت با طی کردن ۴ مرحله زیر می‌توانید اکانت خود را دی اکتیو کنید.

مرحله اول: ابتدا به سایت اینستاگرام رفته و وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

دی اکتیو اینستاگرام

 

 

مرحله دوم: بعد از اینکه از طریق وب‌سایت اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شدید، به قسمت پروفایل خود رفته روی گزینه Edit profile  کلیک کنید.

دی اکتیو اینستاگرام

مرحله سوم: به انتهای صفحه Edit profile بروید و روی لینک آبی Teporarily disable my account کلیک کنید.

دی اکتیو اینستاگرام

در مرحله آخر اینستاگرام از شما می‌خواهد دلیل دی اکتیو کردن اینستاگرام خود را انتخاب کنید و رمز عبور خود را وارد نمایید.

دی اکتیو اینستاگرام

اگر به دلیل خاصی مثلا دلایل امنیتی تصمیم به دی اکتیو کردن اینستاگرام گرفته‌‌اید می‌توانید از بین گزینه‌های ارائه شده آن را انتخاب کنید و به اینستاگرام اطلاع دهید. اما اگر نیازی به این کار ندارید تنها کافیست گزینه just need a break را انتخاب نمایید.

وقتی اینستاگرامم را دی اکتیو می‌کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که دی اکتیو کردن اینستاگرام شما با موفقیت انجام شود، صفحه اینستاگرام شما بسته می‌شود. در این حالت برای شما پیغامی می‌آید که دی اکتیو اینستاگرام شما موفقیت‌آمیز بوده است. زمانی که اینستاگرام شما دی اکتیو می‌شود، عکس‌ها و ویدوئوهای شما برای هیچکس در درسترس نخواهد بود و نام کاربری شما به Instagrammer  تغییر خواهد کرد.

توجه داشته باشید که تمام عکس‌ها، ویدئوها، چتها و فالوورهای شما بدون هیچ تغییری باقی خواهد ماند و زمانی که صفحه خود را دوباره فعال کنید به تمام اطلاعات خود دسترسی خواهید داشت. زمانی که اینستاگرام شما دی اکتیو است تنها یک صفحه خالی و سفید از پروفایل شما برای دیگران نمایش داده خواهد شد. در صورت دی اکتیو اینستاگرام پیغامی برای دوستان شما نخواهد رفت و آنها تنها زمانی متوجه دی اکتیو بودن شما می‌شوند که به صفحه شما بیایند و با یک صفحه خالی به نام Instagrammer  مواجه شوند.

نکته مهم : اینستاگرام در هفته تنها یک بار به شما اجازه دی اکتیو اینستاگرام را می‌دهد. یعنی از زمانی که دوباره اینستاگرام خود را اکتیو و فعال می‌کنید، یک هفته زمان نیاز است تا بتوانید دوباره آن را دی اکتیو نمایید.

چه زمانی می‌توانم دوباره به اینستاگرام برگردم؟

هر زمانی که بخواهید! برای برگشتن به اینستاگرام و بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام حتی نیاز نیست که حتما به خود سایت اینستاگرام مراجعه کنید. بلکه از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام که روی موبایلتان است نیز می‌توانید اینستاگرام خود را مجددا اکتیو کنید.

اما برای برخی کاربران شرایط متفاوت است. اگر اقدام به دی اکتیو اینستاگرام نمایید و سپس در همان لحظه پشیمان شده و بخواهید دوباره به اینستاگرام برگردید ممکن است نتوانید. برای عده‌ای از کاربران چند ساعت طول می‌کشد تا به محض دی اکتیو کردن دوباره بخواهند به بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام خود بپردازند و به اینستاگرام برگردند. اما ابدا نیاز نیست که نگران باشید زیرا مشکل بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام تنها پس از گذشتن چند ساعت از طرف اینستاگرام رفع می‌شود.

چطور دوباره اینستاگرامم را اکتیو کنم؟

برای بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام تنها کافی است که به اپلیکیشن و یا سایت اینستاگرام رفته و نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام خود را وارد نمایید.

به همین راحتی! زمانی که اقدام به بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام خود می‌کنید، برای هیچکدام از فالوورهای شما پیغامی ارسال نخواهد شد و نوتیفیکیشنی نخواهد رفت. اما در مواقع نادری اینطور نیست. بعضی مواقع ممکن است که شما اقدام به بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرامتان نمایید و به اینستاگرام برگردید و برای عده‌ای از دوستانتان نوتیفیکیشنی برود.

این نوتیفیکیشن مربوط به عکسهایی است که شما در گذشته پست کرده و دوستانتان را در آن تگ کرده‌ بودید. این نوتیفیکیشن دوباره به دوستانتان اطلاع می‌دهد که شما آنها را در عکس خود تگ کرده‌اید. همین.

آیا می‌توانم اینستاگرامم را برای همیشه پاک کنم؟

بله! در این جهان شما می‌توانید هر چیزی که متعلق به خودتان باشد را از بین ببرید. اما پیشنهاد من این است که عجولانه تصمیم نگیرید. بهرحال شما در اینستاگرام دوستانی پیدا کرده‌اید و اطلاعاتی دارید که ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید. در نظر داشته باشید که در صورت پاک کردن کامل اینستاگرام تمام اطلاعات شما از بین خواهد رفت و هیچ اثری از شما در اینستاگرام نخواهد بود. پس به جای پاک کردن کامل اکانت اینستاگرام، از روش دی اکتیو کردن اینستاگرام استفاده کنید. زیرا دی اکتیو کردن اینستاگرام هم مانند حذف کامل اینستاگرام است با این تفاوت که هر زمان که بخواهید می‌توانید با بازیابی اکانت دی اکتیو شده خود به اینستاگرام برگردید و فعالیت خود را از سر بگیرید. اصلا چرا به دی اکتیو کردن اینستاگرام فکر می‌کنید؟ می‌دانید همین الان که تصمیم به دی اکتیو اینستاگرام خود گرفته‌اید، آدمها دارند در اینستاگرام پول پارو می‌کنند؟ قبل از دی اکتیو اینستاگرام مقاله شگفت‌انگیز ما  را بخوانید شاید نظر شما را نسبت به فعالیت در اینستاگرام عوض کرد!

 

 

 

 

 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
بازخورد و سوالات(42 دیدگاه)
 1. سلام من تا حالا چند دفعه پیجمو دی اکتیو کردم و هر دفعه از تعداد پستام‌ کم شده میشه کمک کنید و بگید چیکار باید بکنم .

 2. سلام
  منم دقیقا مشکلم اینه میگه اکانت پیدا نشد
  در حالیکه ۶ روز فقط دی اکتیو کردم ..ممکنه پیجم پاک شده باشه؟

 3. سلام
  من تقرییادوهفته است که اکانتم رودی اکتیوکردم والان که میخوام برش گردونم میزنه این یوزرنیموجودنداره:(
  چیکاربایدبکنم؟؟اطلاعات وعکسای پیج رولازم دارم

 4. من با همین روش دی اکتیو کردم اما الان ک میخوام وارد بشم نام کاربری یا ایمیلمو ک میزنم میگه یوزر پیدا نشد، چیکار باید بکنم

 5. من اکانت خود مو ۹ماه پیش غیر فعال کردم الان قصد بازگشت دارم ولی پسورد و یوزر نیمو فراموش کردم برای بازگشت چیکار میتونم بکنم?

 6. سلام
  ببخشیدمن دوتاپیج داشتم وبه همین روش غیرفعالشون کردم
  الان که میخوام برشون گردونم مینویسه این یوزرنیم وجودنداره
  من پیجم ومطالبشولازم دارم
  اگه میشه راهنمایی کنید😞🙏

 7. سلام…پیج من توسط خود اینستاگرام غیر فعال شده چهار ساله این پیجو دارم مشکلی پیش نیموده بود دو روز پیش خواستم برم تو حسابم با پیام دیسیبل رو به رو شدم راهی هست برای برگردانیش?

 8. یعنی الان مثلا من روز پنجشنبه این هفته اکانت دی اکتیو خودمو اکتیو کنم دیگه تا روز پنجشنبه هفته آینده نمیتونم دی اکتیو کنم؟!

 9. سلام من اکانتم رو بصورت موقت دی اکتیو کردم دو ماه هم وارد اکانتم نشدم الان که میخوام واردش بشم ارور میده که user not found لطفا منو راهنمایی کنید که باید چرا کنم تا دوباره اکتیو بشه ممنون

 10. من اینستامو دی اکتیو کردم.رمز یادم‌نیست ولی هم‌ایمیل پشتیبانی دارم هم شماره پشتیبانی.نمیتونم برش گردونم چیکار کنم؟فکر میکردم کامل حذفش کردم ولی چون با یوزرنیم خودم نمیتونم اکانت بسازم متوجه شدم حذف نشده و دی اکتیوه.

 11. من شنیدم میگن فقط ی هفته وقت دارید تا دوباره پیجتونو از حالت دی اکتیو دربیارید بیشتر از ی هفته بشه حذف دائم میشه؛درسته؟! یا ن تا هرموقع ک بخوایم میشه برگردیم؟

 12. سلام.من اینستام رو دی اکتیو کردم
  اما نه یوزرنیم و نه پسوردم رو یادم نمیاد
  چطور میتونم بفهمم با چ ایمیلی و پسوردی وارد شدم؟

 13. سلام عزیزم ممنون بابت راهنمایی و پاسختون ..من ۲شب پیش پیجمو دی اکتیو کردم الان ک میخام نصب کنم دوباره لاگین میزنم ی صفحه باز میشه ک نه فرگت داره نه پیامی ک به جیمیل یا شمارم اس ام اس بفرسته .فقط میگه یوزر وارد کن ک وقتی وارد میکنم مینویسه no user fuond .لطفا راهنماییم کنید ممنونم 🙏😔

 14. سلام من پیجم رو دی اک تیو کردم و دو هفته دی اک تیو بوده ولی الان میخوام فعالش کنم اسم پیج و رمزش رو توی سایت میزنم میگه این اسم در دسترس نیست مشکلش چیه لطفا راهنمایی کنید تا برشگردونم

 15. من موقع دیاکتیو کردن گزینه just need a break رو زدم تا الانم نمیتونم وارد شم تقریبا دوماهی میشه … و این پیامو میفرسته The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again.

 16. سلام و خسته نباشيد..
  حدود يك هفته پيش وقتي تو اينستا بودم بيكباره خود ب خود از اينستا خارج شد و بعدش هرچي تلاش كردم ديگه نتونستم وارد بشم.. هربار ك امتحان ميكردم ميگفت user not found
  خواستم از طريق ايميل وارد شم ك بازم نشد و دوباره گف user not found
  از طريق شماره موبايل امتحان كردم و باز همون ارور رو داد!
  دوستام گفتن ك اسم اكانتم به Instagrammer يا همون كابر اينستا تغيير كرده ولي هنوز ب دايركتم دسترسي داشتن و ميتونستن پيام بدن! ب مرور ديگه دايركتم واسشون حذف شد و ديگه نياورد!
  سوال من اينه چ اتفاقي واسه اكانتم افتاده؟؟؟

  • زمانی که دی اکتیو کردید تا وقتی نخوای برگردید پیجتون باز نمیشه. هز زمان خواستید میتونید برگردید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسابقه 100 میلیون تومان، 10 آیفون 11 پرو و +100.000 کارت شارژ در اینستاگرام

رایگان شرکت کنید

شرکت در قرعه کشی 100 میلیون تومان
×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-41897111
با دیدوگرام در ارتباط باشید

تماس با ما

ارسال