اگر مدیریت یک کسب‌وکاری را برعهده دارید که از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می‌کنید، حتماً به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هم هستید! برای افزایش فالوور اینستاگرام ابتدا باید با قوانین و بروزرسانی‌های آن آشنا باشید. جالب است بدانید اینستاگرام برای بهبود تجربه کاربری، همیشه بروزرسانی‌هایی را در بخش‌های مختلف دارد و چند سالی است که با بروزرسانی صفحه فید (بخش اصلی اینستاگرام) مواجه هستیم. مثلاً در سال گذشته اینستاگرام نحوه نمایش پست‌های فید را تغییر داد؛ به طوری‌که به جای نمایش جدیدترین پست‌ها، پست‌هایی که تعامل بیشتری داشتند نمایش داده می‌شوند. راه‌های مختلفی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد تا بتوانید تعامل بیشتری در پست‌های خود داشته باشید.

افزایش فالوور اینستاگرام با روش‌های طبیعی!

بسیاری از کسب‌وکارها، درست زمانی که فکر می‌کردند الگوریتم‌ها به نفع آن‌ها عمل می‌کنند، با کاهش شدید تعامل مواجه شدند؛ در واقع الگوریتم‌ها به نفع کاربران عمل می‌کنند و کمتر به فکر کسب‌وکارها هستند! البته این موضوع به این معنا نیست که شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام برای کسب‌وکارها مفید نیستند؛ بلکه به این معنا است که تنها در صورت رعایت الگوریتم‌های اینستاگرام می‌توانند تاثیر بسیار خوبی داشته باشند. تا جایی که بسیاری از کسب‌وکارها به جای تولید محتوای ارزشمند به دنبال تبلیغات هستند و فکر می‌کنند محتوای خوب تاثیری در رشد آن‌ها ندارد. اما باید بگوییم که مخاطب به دنبال محتوای خوب است و بدون داشتن محتوا، هیچ روش دیگری نمی‌تواند به اندازه کافی تاثیرگذار باشد. بنابراین نباید تولید محتوای ارزشمند را از استراتژی اینستاگرامتان حذف کنید! در این مقاله قصد داریم به بررسی 11 روش (شاید هم چک‌لیست!) بپردازیم که با استفاده از محتوای ارزشمند بتوانید به افزایش فالوور اینستاگرام خود کمک کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام با روش‌های طبیعی!

هدف اصلی کسب‌وکارها از فعالیت در اینستاگرام، رشد و توسعه کسب‌وکارشان است؛ اما توسعه کسب‌وکار چگونه با شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد؟ هر کسب‌وکاری نیاز به کاربر و مشتری دارد! بنابراین رشد کسب‌وکار از طریق شبکه‌های اجتماعی کاملاً بستگی به افزایش فالوور اینستاگرام یا سایر پلتفرم‌ها دارد. در این بخش قصد داریم به بررسی 11 فاکتور مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام با روش‌های طبیعی (که احتمال شادوبن اینستاگرام و محدود شدن صفحه توسط اینستاگرام صفر است!) بپردازیم:

هدف خود را مشخص کنید!

اگر قصد دارید یک استراتژی عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشید، ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید! بدون دانستن هدف نمی‌توانید یک استراتژی خوب داشته باشید و بر اساس آن به رشد صفحه اینستاگرام خود کمک کنید. اگر یک شرکت مسافرتی هستید، احتمالاًًً به برندسازی نیاز دارید؛ زیرا رقابت در این حوزه بسیار سنگین است و بدون برندسازی نمی‌توانید یک آژانس موفق داشته باشید. باید کاری کنید که کاربران شما را بشناسند، به شما اعتماد کنند و در نهایت بلیط‌های خود را از شما تهیه کنند.

هدف استراتژی کسب‌وکار

مثلاً می‌توانید تصاویر مربوط به پروازهای مختلفی که ارائه می‌دهید را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید یا از خدماتی که مسافران در هنگام پرواز دریافت می‌کنند، تصاویری به اشتراک بگذارید. از طرف دیگر باید سعی کنید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و این موضوع تنها با جلب اعتماد و نظر کاربران اتفاق می‌افتد! اگر کاربران به شما اعتماد کنند و نظرشان نسبت به عکس‌های شما جلب شود، تعامل خوبی با صفحه شما برقرار می‌کنند.

هدف خود را با استراتژی تجاری و بازاریابی هماهنگ کنید!

گاهی اوقات هدف کسب‌وکار شما یک چیز و هدف صفحه اینستاگرام چیز دیگری است! باید سعی کنید هدفی که در نظر می‌گیرید، با فعالیت‌ها و استراتژی تجاری شما هم هماهنگ باشد. به طوری‌که بتوانید علاوه بر تعامل با کاربران، محصولات یا خدمات خود را هم به کاربران ارائه کنید. مثلاً اگر هدف شما فروش است، می‌توانید یک دکمه عمل (CTA) ایجاد کنید و از کاربران بخواهید برای اطلاع بیشتر از شرایط فروش یا قوانین کسب‌وکارتان، بر روی آن کلیک کنند.

هشتگ‌های حوزه فعالیتی خود را برای افزایش فالوور اینستاگرام بشناسید!

در اینستاگرام هشتگ‌های زیادی وجود دارند که هر یک از آن‌ها توسط کاربران یا کسب‌وکار ایجاد شده‌اند. در این میان هشتگ‌هایی وجود دارند که کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند و علاوه بر وجود تعداد زیاد پست‌ها، جستجوی آن‌ها هم در میان هشتگ‌ها زیاد است. هر کسب‌وکاری با حوزه کاری مختلف هشتگ‌های مختص به خود را دارد و به عبارتی این هشتگ‌ها در میان کاربران ترند شده‌اند. لیستی از تمام هشتگ‌های مربوط به حوزه فعالیتی خود را در Noteهای موبایل خود ذخیره کنید تا هربار که به آن‌ها نیاز داشتید، آن را جستجو نکنید.

استفاده از هشتگ برای افزایش فالوور اینستاگرام

هشتگ‌های پرجستجو  و پراستفاده در میان کاربران را ذخیره کنید و آن‌ها را در پست‌های خود استفاده کنید؛ این کار به شما کمک می‌کنند تا پست‌هایتان همیشه در دید کاربران قرار بگیرد. از طرف دیگر هشتگ‌های جدیدی را استفاده کنید که احتمال افزایش تعامل کاربران با پست شما را افزایش می‌دهد. در نهایت توجه داشته باشید که استفاده از هشتگ‌ها باید به گونه‌ای باشد که تعامل پست‌هایتان را افزایش دهد تا بتوانید به برندسازی کسب‌وکارتان هم کمک کنید. در مقاله انواع هشتگ در اینستاگرام به شما یاد داده‌ایم برای گرفتن بهترین نتیجه چگونه از هشتگ‌ها استفاده کنید!

تولید محتوای منظم داشته باشید!

درست است که الگوریتم اینستاگرام بیشتر به نفع کاربران عمل می‌کند، اما اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که نظر کاربران را در آن جلب کند، الگوریتم اینستاگرام کاملاً به نفع شما خواهد بود. در واقع الگوریتم اینستاگرام، صفحاتی را دوست دارد که کاربران با آن تعامل زیادی دارند. یکی از مواردی که سبب می‌شود تا تعامل بسیار خوبی با کاربران داشته باشید، تولید محتوا منظم است! مثلاً شما می‌توانید به صورت روز در میان پستی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید. در این صورت کاربران و طرفداران شما می‌دانند که در چه روزهایی پست منتشر می‌شود و صفحه شما را بازدید می‌کنند. این کار به افزایش تعامل شما هم کمک می‌کند و باعث می‌شود تا اینستاگرام شما را دوست داشته باشد. هر چقدر اینستاگرام شما را بیشتر دوست داشته باشد، پست‌های شما بیشتر دیده می‌شود! به عبارت ساده‌تر هر چقدر تعامل صفحه شما بیشتر باشد، اینستاگرام پست‌های صفحه شما را در بالای پست‌های دیگر در صفحه فید کاربران نمایش می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستید، اولاً پست‌های جذابی که سبب افزایش تعامل صفحه می‌شوند تولید کنید، دوماً پست‌های خود را به صورت منظم در صفحه اینستاگرام منتشر کنید. البته توجه داشته باشید که پست‌ها باید در زمانی منظم منتشر شوند! اما زمان مناسب چه زمانی است؟ در مقاله شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام به بررسی کامل این موضوع پرداختیم و شما با مطالعه آن می‌توانید بازخوردهای کاربران صفحه خود را تا چند برابر افزایش دهید.

اگر یک صفحه تجاری اینستاگرام دارید، یک ابزار بسیار عالی برای آنالیز اینستاگرام وجود دارد! Insights اینستاگرام یکی از بهترین ابزارهایی است که به کمک آن می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را آنالیز کنید. با استفاده از این ابزار هم می‌توانید ساعتی که کاربران در صفحه شما فعال هستند را ببینید و اطلاعات بیشتری در مورد کاربران خود کسب کنید. به عبارت ساده‌تر به کمک این ابزار می‌توانید هر اطلاعاتی که در مورد کاربران فعال خود به آن نیاز دارید را بدست آورید و در استراتژی اینستاگرام خود استفاده کنید.

عکس و فیلم‌های مربوط به کسب‌وکارتان را ادغام کنید!

عکس‌ها و فیلم‌ها به عنوان محتوای بصری شناخته می‌شوند و تاثیر بسیار خوبی بر روی کاربران دارند. البته در اینستاگرام که فضای اشتراک‌گذاری تصاویر است، فیلم‌ها تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان دارند. گاهی اوقات به عقب برگردید و محتوایی که در صفحه خود منتشر کرده‌اید را ببینید! این محتواها چقدر توانسته‌اند بر روی تعامل کاربران تاثیرگذار باشند؟ شما باید متناسب با نوع کسب‌وکارتان از انواع فیلم‌ها و عکس‌های مرتبط با حوزه فعالیت خود استفاده کنید. فیلم‌ها نرخ تعامل صفحه را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند؛ زیرا کاربران فیلم‌ها را می‌بینند و زمان بیشتری را در حال تعامل با صفحه شما هستند. از طرف دیگر فیلم‌ها تاثیر بسیار بیشتری روی کاربران دارند و می‌توانید کاربران را تشویق کنید تا شما را لایک کنند و برایتان کامنت بگذارند.

تولید محتوا در اینستاگرام

یکی از اهداف صفحه شما می‌تواند نگه داشتن بیشتر کاربر در صفحه باشد! به کمک ویدئو این هدف محقق می‌شود و می‌توانید چندین دقیقه کاربران را در صفحه خود نگه دارید. البته شرط آن، این است که ویدئوی شما جذاب، ارزشمند و برای کاربر مفید باشد! برای تاثیر بیشتر ویدئوها می‌توانید از افراد فعال در کسب‌وکارتان استفاده کنید. مثلاً اگر محصولی را عرضه می‌کنید، می‌توانید از بخش تولید یا پشتیبانی فیلم بگیرید و در اختیار کاربران قرار دهید. این کار به افزایش تعامل و همچنین اعتماد کاربران که در افزایش فروش تاثیر زیادی دارد، کمک می‌کند. در نهایت لازم است بگوییم استفاده از فیلم‌ها تاثیر زیادی بر روی افزایش فالوور اینستاگرام دارد و پیشنهاد می‌کنم تولید محتوای ویدئویی را در استراتژی اینستاگرام خود قرار دهید.

افزایش اعتماد کاربران با انتشار پست‌ها و ویدئوهای ارسالی کاربران

حتماً تاکنون برای شما هم پیش آمده است که محصولی از یک برند خاص را تهیه کرده و آن را به همراه تگ کردن آن برند در اینستاگرام به اشتراک گذاشته باشید! ساده‌ترین مثال برای این مورد، اشتراک‌گذاری تصاویر یک کافی‌شاپ و تگ کردن صفحه مربوط به آن است. کاملاً واضح است که کاربران بیشتر از خود کسب‌وکار، به مشتریان آن کسب‌وکار اعتماد دارند! هنگامی که یک کاربر تصویری از محصول یک برند خاص را به اشتراک می‌گذارد، کاربران دیگر هم به سراغ آن برند می‌روند و صفحه آن را دنبال می‌کنند. اما تمام فالوورهای آن کاربر، مخاطب برند شما نیستند و ممکن است بازدهی خوبی نداشته باشد.

افزایش اعتماد کاربران در اینستاگرام

توجه کرده‌اید که تمام کاربرانی که صفحه کسب‌وکارتان را دنبال کرده‌ باشند، مخاطب شما هستند؟ اما بسیاری از آن‌ها به شما اعتماد ندارند! کافی است تصاویر اشتراک‌گذاری‌شده سایر کاربران را به همراه آی‌دی آن‌ها در صفحه تجاری خود به اشتراک بگذارید. در این صورت اعتماد اکثر مخاطبان جلب می‌شود و به مشتریان شما تبدیل خواهند شد. به این نوع محتوا، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) می‌گویند و اهمیت زیادی در استراتژی اینستاگرام دارد. اگر تصاویر زیادی از کاربران دریافت می‌کنید، بهترین آن‌ها را در صفحه مربوط به کسب‌وکارتان به اشتراک بگذارید تا اعتماد مخاطبان را جلب کنید.

از استوری اینستاگرام استفاده کنید!

شاید بتوانید جذاب‌ترین و پراستفاده‌ترین قابلیت اینستاگرام را همین استوری دانست! کاربران زیادی از استوری‌ها استفاده می‌کنند و این روند در حال رشد است؛ بر اساس گزارش‌های اینستاگرام احتمال آن که استوری اینستاگرام جایگزین پست‌ها شود، زیاد است. استوری‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید استوری افراد دیگر که شما را تگ کرده‌اند را در بازنشر کنید؛ در واقع شما می‌توانید محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را در استوری خود منتشر کنید. در استوری می‌توانید صفحات دیگر را تگ کنید، از هشتگ‌ها استفاده کنید و ده‌ها استیکر استوری اینستاگرام را استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر صفحه شما خصوصی نباشد، با استفاده از هشتگ‌ها در استوری می‌توانید استوری خود را در صفحه مربوط به آن هشتگ نمایش دهید. با توجه به این که بیش از 70 درصد کاربران حداقل فعالیت‌های یک کسب‌وکار را دنبال می‌کنند، نباید استفاده از هشتگ را دست کم گرفت. هشتگ می‌تواند یک کانال بسیار عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام باشد!

نسبت به تعامل کاربران واکنش نشان دهید!

هر کسب‌وکاری کاربرانی دارد که نسبت به خدمات، محصولات، سرویس‌ها و حتی اطلاعات ارزشمندی که در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، وفادار است. در واقع این دسته از کاربران تنها دنبال‌کننده شما نیستند، بلکه طرفدار شما هستند! این دسته از کاربران نسبت به پست‌های شما تعامل نشان می‌دهند و در کنار لایک کردن پست‌هایتان، کامنت درج می‌کنند و حتی ممکن است در بخش دایرکت از شما سوالاتی بپرسند. به جای آن که نسبت به کامنت‌های کاربران واکنشی نشان ندهید یا فقط آن‌ها را لایک کنید، پاسخ آن‌ها را بدهید. مثلاً خیلی راحت می‌توانید از آن‌ها بابت وقتی که جهت کامنت گذاشتن صرف می‌کنند، تشکر کنید. این کارها، کاربران را تشویق می‌کند تا با پست‌های بعدی هم تعامل داشته باشند.

یکی از راه‌هایی که برخی صفحات انجام می‌دهند، دنبال کردن سایر کاربران است! این صفحات بیشتر برای معرفی صفحه خود به کاربران این کار را می‌کنند اما اگر صفحه شما یک برند شخصی است، می‌توانید برای قدردانی از کاربران هم آن‌ها را دنبال کنید. معمولاً در برندهای شخصی ارتباط برقرار کردن با کاربران اهمیت زیادی دارد و با دنبال کردن صفحه کاربران دیگر می‌توانید علاوه بر قدردانی از آن‌ها، ارتباط برقرار کنید. در بسیاری از مواقع کاربران می‌توانند بهترین همکار آینده شما باشند و از آن‌ها در بخش‌های مختلف کسب‌وکار خود استفاده کنید.

با حساب‌های کاربری مشابه برای افزایش فالوور اینستاگرام تعامل برقرار کنید!

هر کسب‌وکاری رقیبانی دارد که هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند کامنت تبلیغاتی خود را در زیر پست‌هایشان درج کنید! اما صفحات مرتبط با کسب‌وکارها هم وجود دارند که به راحتی می‌توانید تبلیغ صفحه خود را انجام دهید. کافی است در زیر پست‌های چنین صفحاتی کامنتی درج کنید که البته کامنت شما باید کاملاً منطقی و بدون تبلیغات باشد؛ مثلاً می‌توانید سوالی در مورد آن پست بپرسید و پاسخ خود را بگیرید. در این صورت کاربرانی که می‌خواهند برای آن پست کامنت بگذارند، کامنت شما را می‌بینند و وارد صفحه شما می‌شوند! اگر محصولات شما لنزهای دوربین هستند، می‌توانید کامنت‌های خود را زیر پست عکاسان حرفه‌ای قرار دهید تا عکاسان دیگر کامنت شما را ببینند و وارد صفحه شما شوند. مراحل بعدی مربوط به بازاریابی صفحه است که بتوانید به افزایش فالوور اینستاگرام خود و همچنین افزایش فروش کسب‌وکارتان کمک کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

برای جذاب‌تر کردن کامنت که منجر به کلیک کاربران بر روی پروفایل شما شود، می‌توانید از اموجی‌های جذاب استفاده کنید. معمولاً کاربران ابتدا اموجی‌ها را می‌بینند و سپس تصمیم می‌گیرند که کامنت شما را بخوانند یا نه! سعی کنید از اموجی‌هایی استفاده کنید که نظر کاربران را جلب کنید و در آن‌ها احساس مثبت ایجاد کنید.

پست‌های قبلی خود را آنالیز کنید!

هنگام تدوین استراتژی اولیه کسب‌وکارتان احتمالاً از صفحات رقیب استفاده می‌کنید، زیرا هیچ داده‌ای وجود ندارد تا بدانید فالوورهای حساب شما، چه چیزی را بیشتر دوست دارند. اما پس از گذشت مدتی از فعالیت صفحه و تولید محتوای ارزشمند، می‌توانید متوجه شوید که کاربران چه نوع پست‌هایی را بیشتر دوست دارند! معمولاً پست‌هایی که بیشترین لایک و کامنت را گرفته‌اند، در میان کاربران محبوب‌تر هستند. برای تدوین استراتژی‌های جدید، به دنبال آنالیز محتوای صفحه خود باشید! برای موفقیت در استراتژی اینستاگرام، باید بدانید که سلیقه کاربران شما چگونه است و محتوایی تولید کنید که آن‌ها دوست داشته باشند. همچنین میزان بازخورد هشتگ‌ها را ببینید؛ ممکن است هشتگی که فکر می‌کردید محبوب‌تر است، کمتر مورد پسند کاربران باشد. در تولید پست‌های جدید می‌توانید هشتگ‌ها را استفاده کنید که از طریق آن ورودی بیشتر به پست خود داشته‌اید و کاربران بیشتری آن را جستجو می‌کنند. همچنین گاهی برخی ویدئوها بازدید بسیار زیادی می‌گیرند؛ این نشان می‌دهد که کاربران صفحه شما این ویدئو را برای دوستان خود هم ارسال می‌کنند و می‌توان نتیجه گرفت که کاربران زیادی این پست را دوست داشته‌اند. در هنگام تدوین استراتژی جدید، می‌توانید بخشی از تولید محتوای خود را به تولید چنین پست‌هایی اختصاص دهید و از آن بازخورد خوبی دریافت کنید.

در نهایت باید توجه داشته باشید که آنالیز استراتژی قبلی، به موفقیت استراتژی‌های بعدی کمک زیادی می‌کند و ابزار insights اینستاگرام می‌تواند کمک زیادی به شما در زمینه آنالیز محتوا کند.

از کاربران بخواهید دوستان خود را تگ کنند!

یکی از روش‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، افزایش فالوور اینستاگرام یا سایر شبکه‌ها به کمک فالوورهایتان است! با تولید محتوای ارزشمند و تاثیرگذار می‌توانید از کاربران بخواهید آن را برای دوستان خود هم ارسال کنند. البته همیشه نیازی به گفتن نیست؛ اگر پست شما جذاب باشد، کاربران آن را برای دوستان خود هم می‌فرستند یا در بخش کامنت‌ها آن‌ها را تگ می‌کنند. حتماً شما هم یکی از صفحات سرگرمی و فان را دنبال می‌کنید؛ برخی از پست‌های این صفحات آن‌قدر جذاب و خنده‌دار هستند که باعث می‌شوند آن را برای دوستان خود بفرستید. اما در صفحات مربوط کسب‌وکارها، همیشه نمی‌توان چنین کارهایی انجام داد!

بررسی 10 مورد از برترین برندهای اینستاگرام

روش‌هایی که در کسب‌وکارتان می‌توانید استفاده کنید، ایجاد چالش‌ است! چالش‌هایی ایجاد کنید که کاربر را ترغیب به تگ کردن دوستان خود در بخش نظرات باشد. فروشگاه دیجی‌کالا را که می‌شناسید؟ این فروشگاه یکی از برترین صفحاتی است که چالش‌های جذابی برای افزایش فالوور اینستاگرام خود استفاده می‌کند. این صفحه با درنظر گرفتن جوایز ارزشمند، از کاربران می‌خواهد که دوستان خود را در زیر پست تگ کنند؛ در نهایت از میان این کاربران یکی را به کمک قرعه‌کشی انتخاب می‌کند و جایزه را به آن فرد می‌دهد. شما هم می‌توانید جوایزی را درنظر بگیرید و چنین مسابقاتی به کاربران تقدیم کنید! ساده‌ترین راه‌کار این است که یک کد تخفیف برای محصولات دیجیتال به کاربران بدهید و اگر محصولات شما فیزیکی است، یک جایزه ارزشمند و ترغیب‌کننده در نظر بگیرید و آن را در کنار اعلام شرایط مسابقه، به کاربر معرفی کنید.

از لایو برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید!

لایو اینستاگرام یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب و کاربردی است. به کمک لایو اینستاگرام می‌توانید در هر جای دنیا به کاربران ویدئوی زنده نشان دهید و با آن‌ها سخن بگویید. مهم‌ترین مزیت لایو نسبت به پست‌ها و استوری‌ها، این است که در بالای پست‌ها و در ابتدای استوری‌ها نمایش داده می‌شود! از آن مهم‌تر، هنگامی که شما لایو می‌گذارید، اینستاگرام به تمام فالوورهای شما می‌گوید که در حال برگزاری لایو هستید! به همین دلیل معمولاً نرخ تعامل کاربران در لایو بیشتر است و می‌توانید به افزایش فالوور اینستاگرام کمک کنید. همچنین شما می‌توانید در لایو اینستاگرام به سوالات کاربران پاسخ دهید یا حتی سوالاتی که کاربران در استیکر Question استوری پرسیده‌اند را به کاربر نمایش داده و به سوالات کاربران پاسخ دهید. یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب لایو اینستاگرام، قابلیت برگزاری لایو دونفره اینستاگرام است که می‌توانید با کاربران یا همکاران خود به گفتگوهای جذاب بپردازید. بنابراین اگر به دنبال افزایش رضایت کاربران از عملکرد صفحه خود که منجر به افزایش فالوور اینستاگرام شما می‌شود هستید، از لایو استفاده کنید و در آن محتوای ارزشمند به کاربران عرضه کنید. شما می‌توانید لایو را تا 24 ساعت سیو کنید تا کاربران دیگر هم بتوانند آن را ببینند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی راه‌کارهای عملی برای افزایش فالوور اینستاگرام پرداختیم که با استفاده از آن می‌توانید تعامل کاربران صفحه خود را هم افزایش دهید. این 11 مورد را می‌توانید به عنوان یک چک‌لیست در نظر بگیرید و صفحه خود را با آن مقایسه کنید! هر چیزی که در صفحه خود اجرا نکرده‌اید را در استراتژی اینستاگرام خود جای دهید و سعی کنید از آن برای افزایش فالوور اینستاگرام خود استفاده کنید. اینستاگرام برای کاربران سرگرمی و برای کسب‌وکارها یک کانال بازاریابی است! هر چقدر بیشتر بتوانید کاربران را با دادن اطلاعات و محتوای ارزشمند سرگرم کنید، بازاریابی شما موفق‌تر است.

اکنون شما بگویید! برای افزایش فالوور صفحه اینستاگرامی خود، از چه راه‌کارهایی استفاده می‌کنید؟ در بخش نظرات، از تجربیات خود به ما و سایر کاربران بگویید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر