تقریبا هر فردی که در زندگی خودمان می‌شناسیم، در اینستاگرام حضور دارد. در یک تقسیم بندی کلی، افراد یا به دنبال سرگرم شدن و وقت گذراندن در اینستاگرام هستند، یا به روش‌های مختلفی می‌خواهند درآمد کسب کنند. تکلیف دسته اول که مشخص است، هیچ کمکی نیاز ندارند! اما قضیه برای دسته دوم تا حدود زیادی متفاوت است.

این افراد، حضور در اینستاگرام را به صورت کاملاً جدی دنبال می‌کنند و همه تلاششان این است که بتوانند به بیشترین درآمد ممکن برسند. حالا مسئله کجاست؟ اینکه موفقیت، رشد و فروش در اینستاگرام به مهارت نیاز دارد. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است و فروش، تعامل و جلب اعتماد مشتریان راه و رسم خودش را دارد. صاحب یک پیج، باید بتواند اگر محصولی دارد، آن را طوری معرفی کند که در نهایت مشتری نسبت به خرید آن قانع شود. یا فردی که پیج سرگرمی و می خواهد با دریافت تبلیغات درآمد کسب کند، باید بتواند محتواهای جذاب و درگیر کننده برای پیج تولید کند.

شاید شما یک فروشگاه داشته باشید و بخواهید محصولی بفروشید، شاید بخواهید خدماتی ارائه دهید یا اصلا یک پیج سرگرم کننده یا آموزشی داشته باشید. در هر صورت، باید بتوانید پیج خودتان را به بهترین شکل مدیریت کنید. البته در ابتدای کار، وقتی هنوز فالوررهای شما افزایش پیدا نکرده، خودتان از پس صفر تا صد کارهای پیج‌تان بر می‌آیید. اما به محض اینکه کمی پیج شما رشد پیدا کرد، کنترل اوضاع از دست شما خارج می‌شود و ناگهان خودتان را با حجم انبوهی از کامنت، دایرکت و تقاضاهای فالوورها مواجه می‌بینید.

اینجا است که ادمین پیج اینستاگرام به کمک شما می‌آید. ادمین پیج فردی است که با توجه به مهارت و تخصص خودش، بخشی یا کل کارهای پیج شما را بر عهده می گیرد. به عنوان مثال، ادمین تولید محتوا با توجه به نوع پیجی که دارید، محتوا تولید می‌کند. یا ادمین پاسخگوی دایرکت که دایرکت‌ها و کامنت‌های پیج شما را مدیریت می‌کند.

برخی ادمین‌ها هم هستند که مدیریت کل پیج شما را بر عهده می‌گیرند. پس از یک جایی به بعد، به خصوص اگر بخواهید روی جنبه‌های دیگر کسب و کار و پیج‌تان تمرکز کنید، به ادمین نیاز دارید. در ادامه، انواع پیج‌هایی که به انواع ادمین‌ها نیاز پیدا می کنند را به شما معرفی می‌کنیم.

به کار گیری ادمین در پیج‌های فروشگاهی

فروش اینستاگرام در دایرکت و کامنت اتفاق می‌افتد. بنابراین، به خصوص وقتی پیج فروشگاهی شما بزرگ است، به ادمینی نیاز دارید که بتواند به خوبی از پس پاسخگویی دایرکت‌ها و کامنت‌های پیج‌تان بر بیاید. یا اگر می‌خواهید از محصولات‌تان عکس و ویدیو بگیرید، ادمین‌های تولیدکننده محتوا، فتوشاپ کار و تدوینگر ویدیو می‌توانند به شما کمک کنند و محتواهای جذاب و درگیر کننده بسازند. ادمینی هم که تخصص تبلیغات دارد، می‌تواند کمپین‌های تبلیغاتی شما را مدیریت کند. به کارگیری یک ادمین حرفه‌ای، می‌تواند نقش اساسی در افزایش فروش پیج شما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با ادمین‌های تولید محتوا، ویدیوی کوتاه زیر را ببینید:

خیلی از پیج‌های فروشگاهی به بلاگری در حوزه بررسی و معرفی محصولات نیاز دارند. بنابراین، ادمین‌های بلاگر که بتوانند اجرای خوبی داشته باشند و هم زمان محتوای جذاب و خلاقانه پیرامون محصولات شما تولید کنند، می‌توانند به کمک شما بیایند.

ادمین‌های پاسخگویی به دایرکت و کامنت هم نقش بسیار مهمی در فروش پیج‌های فروشگاهی دارند. به خصوص اینکه فروش اینستاگرام در دایرکت اتفاق می‌افتد. بنابراین یک پیج فروشگاهی بزرگ به ادمین‌هایی نیاز دارد که مدیریت دایرکت‌ را بر عهده بگیرند و با پشتیبانی خوب از مشتری‌های شما، به افزایش فروش محصولات‌تان کمک کنند.

استفاده از ادمین در پیج‌های بدون محصول، سرگرمی و…

ممکن است شما محصولی برای فروش نداشته باشید. در عوض پیج بزرگی داشته باشید که در آن محتواهای جذاب در موضوعات مختلف تولید می‌کنید و می‌خواهید با رشد پیج و دریافت تبلیغات، به درآمد برسید. ادمین تولید محتوا که مهارت ادیت عکس و تدوین ویدیو هم دارد، می‌تواند محتواهایی برای شما بسازد که جذاب باشند و با ورود به اکسپلور، شانس شما برای جذاب مخاطبان رایگان را افزایش دهند. در اینجا هم ادمین‌هایی که فتوشاپ بلدند یا می‌توانند ویدیو ادیت کنند، برای پیج شما مناسب هستند.

همچنین اگر برای محتواهای خودتان به سناریو نیاز دارید، ادمین سناریونویس می‌تواند کمک زیادی به شما بکند و به شما بگوید که پیرامون هر موضوع، چه محتواهایی را باید به عنوان پست یا استوری ارائه دهید. همچنین اگر دوست ندارید جلوی دوربین بروید، می‌توانید از ادمین‌های مجری بهره ببرید. ادمین مجری به خوبی می‌‌تواند محتواهای شما را در جلوی دوربین ارائه دهد.

همچنین اگر به دنبال رشد سریع تر پیجتان هستید، باید تبلیغات انجام دهید. ادمین تبلیغات در اینستاگرام کسی است که به خوبی می داند چه ترفندهایی باید استفاده کنید تا فالوورهای ارزان تری جذب کنید. همچنین به خوبی می تواند یک کمپین تبلیغاتی با توجه به بودجه ای که دارید برایتان طراحی کند و پیش از تبلیغ، با تحلیل های مداوم، نتایج را بررسی و بهینه کند. همچنین ممکن است پیج بزرگی داشته باشید که درآمدش از طریق تبلیغات است. اینجا هم به ادمینی نیاز خواهید داشت که مدیریت درخواست‌های تبلیغ شما را بر عهده بگیرد و مطمئن شود شما بیشترین میزان درخواست تبلیغ را دریافت می‌کنید. برای آشنایی بیشتر با ادمین تبلیغات، این ویدیو را ببینید:

علاوه بر این ادمین‌هایی که معرفی کردیم، ممکن است به ادمین مجری نیاز داشته باشید. یعنی فردی که بتواند جلوی دوربین قرار بگیرد و محتواهای جذابی برایتان بسازد. ادمین‌های مجری با مهارت‌های بالایی که در اجرا دارند، می‌توانند مخاطبان شما را درگیر کنند و کاری کنند که پست شما با ورود به اکسپلور، فالوورهای زیادی را جذب کند.

استفاده از ادمین در پیج‌هایی که محصولات دیجیتالی دارند

اگر پیج آموزشی دارید و در آن دوره‌های آموزشی مرتبط با کسب‌و‌کار خودتان دارید، می‌توانید با استفاده از ادمین بلاگر فروش دوره‌های‌تان را چند برابر کنید. ادمین بلاگر فردی است که محصولات شما را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند با اعتماد به نفس بالا، مقابل دوربین قرار بگیرد و برای پیجتان بلاگری کند. این ادمین می‌تواند هر روز هم در مورد محصولات شما و هم پیرامون آن محتوای جذاب تولید کنند و شما را متخصص حوزه‌ای نشان دهند که در آن فعالیت می‌کنید.

همچنین ادمین فتوشاپ کار و ادمین ادیتور ویدیو هم می‌توانند در تولید انواع بنر، استوری جذاب و همچنین تدوین آموزش‌ها به شما کمک کنند. در ویدیوی زیر به شما توضیح می‌دهیم که یک ادمین چگونه باید محصولات پیج را معرفی کند:

تا اینجا لزوم استفاده از ادمین‌های حرفه‌ای برای بهتر نتیجه گرفتن شما در اینستاگرام را بررسی کردیم و گفتیم هر نوع از ادمین‌ها چگونه می‌توانند به رشد و موفقیت پیج شما کمک کنند.

در پایان، دیدوگرام را به عنوان اولین و تنها پلتفرم تخصصی ادمینی اینستاگرام به شما معرفی می‌کنیم. دیدوگرام تنها سایت اختصاصی برای آموزش و کاریابی ادمین‌هاست. بنابراین، اگر پیج دارید و به دنبال ادمین هستید، می‌توانید آگهی خودتان را در این سایت ثبت کنید و ادمین مورد نظرتان را در این پلتفرم تخصصی پیدا کنید.

همچنین، اگر ادمین هستید، کافی است در دوره‌ ادمینی دیدوگرام شرکت کنید و با یادگیری کامل و تخصصی مهارت‌های ادمینی پیج اینستاگرام و پس از ارائه نمونه کار، به عنوان ادمین معرفی شوید. در دیدوگرام شما می‌توانید به عنوان انواع ادمین پاسخ‌دهی به دایرکت و کامنت گرفته تا ادمین سناریو نویس و تولیدکننده محتوا ثبت نام کنید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر