هشتگ عزیز! هشتگ جادویی… هشتگی که بدون شک می‌تواند شما را در اینستاگرام شناخته شده کند، پست شما را بالا بیاورد و شما را در اکسپلور به همه نشان دهد. برای افزایش فروش در اینستاگرام و افزایش فالوور یکی از راه‌ها استفاده از هشتگ است. ولی چطور؟ آیا هر هشتگی کار ساز است؟ خیر!

لازم است بدانید هشتگ‌ها در اینستاگرام انواع مختلفی دارند که در برخی از آن‌ها رقابت بیشتر و برخی دیگر رقابت کمتر است. برای استفاده درست از هشتگ‌ها باید انواع هشتگ در اینستاگرام را بشناسید تا بتوانید به درستی از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم انواع هشتگ در اینستاگرام را معرفی کنیم! اگر موافق هستید، در ادامه همراه ما باشید.

راستی قبل از شروع: ما در دیدوگرام برای شما دوره‌ای به نام ادمینی اینستاگرام آماده کرده‌ایم. دوره‌ای که با دیدنش بتوانید درآمد خود را از اینستاگرام افزایش دهید. برای یک تغییر بزرگ آماده‌اید؟ پس دوره زیر را از دست ندهید.

قیف هشتگ و معرفی انواع هشتگ در اینستاگرام

برای آن که بتوانیم کمی بهتر انواع هشتگ در اینستاگرام را معرفی کنیم، قصد داریم مفهوم جدیدی به نام قیف هشتگ‌ها را بررسی کنیم. تا کنون به شکل یک قیف دقت کرده‌اید؟ یک قیف به گونه‌ای ساخته می‌شود که بالای آن حجم زیادی زیادی دارد اما در پایین آن حجم بسیار کمتری نسبت به بخش ابتدایی آن را شامل می‌شود. قیف هشتگ در اینستاگرام هم به همین صورت است! به تصویر زیر دقت کنید:

قیف هشتگ و معرفی انواع هشتگ در اینستاگرام

در تصویر بالا مشخص شده است که چندین نوع هشتگ داریم و هر یک از آن‌ها ارزش خاص خود را دارند. مقاله استفاده درست از هشتگ اینستاگرام برای افزایش بازدید پست‌ها را هم می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید. هدف ما از این مقاله بررسی اهمیت و میزان رقابت هر یک از هشتگ‌ها است تا بتوانید به درستی از انواع هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید.

سه نکته را درباره هشتگ‌ها همیشه به یاد داشته باشید:

 • هشتگ‌ها به معنای تبلیغات رایگان و افزایش بازدید صفحه هستند.
 • هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید مخاطبان هدف را به صفحه خود هدایت کنید.
 • هشتگ‌ها پلی برای ورود به دنیای رقابت کسب‌وکارتان هستند.

بنابراین هشتگ‌ها برای صفحاتی که محصولات یا خدمات کسب‌وکارشان را بازاریابی می‌کنند، اهمیت بسیار زیادی دارند و بدون هزینه می‌توانند مخاطبان هدف را به صفحه خود هدایت کنند. البته منظور ما این نیست که استفاده از تبلیغات اینستاگرام یا روش‌های پولی اهمیت ندارند، بلکه منظور این است که هشتگ‌ها هم کمک زیادی به افزایش مخاطبان و در نهایت مشتریان کسب‌وکارتان می‌کنند! البته باید توجه داشته باشید که معمولاً روش‌های رایگان زمان بسیار بیشتری نسبت به روش‌های پولی نظیر تبلیغات نیاز دارند و برای بازدهی زود مناسب نیستند.

انواع هشتگ در اینستاگرام؛ هر یک از هشتگ‌ها چه اهمیتی دارند؟

همانطور که تا اینجای مقاله متوجه شدید، انواع هشتگ در اینستاگرام وجود دارد که هر یک از آن‌ها اهمیت خاص خود را دارد. در این بخش قصد داریم به بررسی انواع آن‌ها بپردازیم:

 1. هشتگ‌های صنعتی (Industry hashtags)

شاید معنای صنعت در اینستاگرام با معنای لغوی آن کمی متفاوت باشد! در اینستاگرام به حوزه‌های کاری مختلف صنعت گفته می‌شود؛ در واقع هنر عکاسی هم نوعی صنعت به شمار می‌رود و معنای اینستاگرامی آن کمی با معنای لغوی صنعت که معمولاً در حوزه‌های تولید استفاده می‌شود، متفاوت است. مثلاً یک خودروساز و فعالیتی که انجام می‌دهد، یک فعالیت صنعتی است اما یک عکاس را به عنوان فرد صنعتی نمی‌شناسند. بنابراین هر حوزه کاری و فعالیتی در اینستاگرام یک صنعت به شمار می‌رود؛ حتی اگر یک معلم زبان باشید که روزانه پست‌های آموزشی منتشر می‌کنید!

هشتگ‌های صنعتی پرمخاطب‌ترین، پرجستجوترین و در نهایت پر رقابت‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام هستند. این هشتگ‌ها را به عنوان هشتگ اصلی هم می‌شناسند که معمولاً در تمام پست‌های اینستاگرام دیده می‌شوند. به عنوان مثال هشتگ‌های زیر به عنوان هشتگ‌های اصلی (هشتگ صنعتی) به شمار می‌روند:

 • #عکاس
 • #طراح
 • #مکانیک
 • #بلاگر
 • و…

جالب است بدانید برخی از هشتگ‌های صنعتی چندین میلیون پست را شامل می‌شوند که روزانه ممکن است هزاران پست جدید به آن اضافه شود! بنابراین رقابت در هشتگ‌های صنعتی معمولاً بسیار سنگین است و صفحات تازه‌کار نمی‌توانند به راحتی از این هشتگ‌ها کاربران را جذب کنند. با این وجود این نوع هشتگ‌ها همیشه برای استفاده مفید هستند و به راحتی می‌توانید 1 یا 2 هشتگ صنعتی مرتبط با حوزه کاری خود را پست‌های خود استفاده کنید. اگر به درستی از هشتگ‌ها استفاده کنید، کاربران هم تعامل خوبی با پست‌هایتان برقرار می‌کنند! هر چقدر تعامل کاربران در پست‌های صفحه شما بیشتر باشد، شانس بیشتر دیده شدن در اینستاگرام به کمک بخش اکسپلور را خواهید داشت.

یک نکته! به عنوان مدیر یک صفحه تجاری اینستاگرام ممکن است بگویید چون رقابت در هشتگ‌های صنعتی مشکل است و باید به سراغ هشتگ‌های دیگر مانند هشتگ برند (brand hashtags) رفت! توجه داشته باشید که بسیاری از کاربران هشتگ‌های برند شما را نمی‌دانند و حتی شاید یک بار هم نام برند شما را نشنیده باشند. در این‌صورت آن‌ها هشتگ‌های صنعتی را جستجو می‌کنند که اگر از چنین هشتگ‌هایی استفاده نکرده باشید، شانس دیده شدن توسط چنین کابرانی را از دست می‌دهید. نگران نباشید! شما تا 30 هشتگ را می‌توانید در یک پست استفاده کنید؛ بنابراین به راحتی می‌توانید از انواع هشتگ در اینستاگرام خود استفاده کنید.

 1. هشتگ‌های خاص (Niche hashtags)

یکی از مهم‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام که کاربران زیادی آن‌ها را جستجو می‌کنند، هشتگ‌های خاص است. این هشتگ‌ها زیر مجموعه هشتگ صنعتی محسوب‌ می‌شوند با این تفاوت که کمی ریزتر و جزئی‌تر به یک موضوع نگاه می‌کنیم! مثلاً ما در بخش قبل، هشتگ #عکاسی را معرفی کردیم اما همین هشتگ در بخش هشتگ‌های خاص به #عکاسی_مدلینگ تبدیل می‌شود. این هشتگ نشان‌دهنده آن است که پست موردنظر در مورد عکاسی بوده و عکاسی آن منحصر به مدلینگ است. به دو مثال زیر توجه کنید:

 • #عکاس (هشتگ صنعتی) #عکاس_عروسی (هشتگ خاص)
 • #بلاگر (هشتگ صنعتی) #بلاگر_سفر (هشتگ خاص)

البته باید به این موضوع هم توجه داشته باشید هر فرد تنها در بخش خاصی از یک صنعت یا حوزه کاری فعالیت می‌کند و کاربران هم معمولاً به دنبال پست‌های خاصی از یک حوزه فعالیتی هستند! بنابراین هشتگ‌های خاص کمک زیادی به شما می‌کنند و یکی از مهم‌ترین انواع هشتگ در اینستاگرام هستند.

در حالت کلی این هشتگ‌ها 3 ویژگی دارند:

 • رقابت کمتر نسبت به هشتگ‌های صنعتی
 • نشان‌دهنده تخصص شما در بخش خاصی از صنعت یا حوزه فعالیتی
 • هشتگ‌های دو کلمه‌ای که نشان‌دهنده تخصص شما است

هنگام نوشتن کپشن شما باید هشتگ‌های خود را هم وارد کنید! در هنگام درج هشتگ، هنگامی که شما کلمه اصلی هشتگ را وارد می‌کنید، اینستاگرام به شما هشتگ‌های نیچ پرطرفدار را پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. کنار هشتگ‌های پشنهادی، تعداد پشت‌های مربوط به هر هشتگ نشان داده میشود. به عکس زیر دقت کنید:

 1. هشتگ برند (Brand hashtags)

یکی دیگر از انواع هشتک در اینستاگرام هشتگ‌های مربوط به برند است! در این نوع هشتگ معمولاً نام برند استفاده می‌شود؛ مثلاً شرکت نیکون برای پست‌های صفحه خود از هشتگ #NIKON استفاده می‌کند و کاربرانی که با استفاده از این دوربین‌‎ها تصاویری را منتشر کرده‌اند، از این هشتگ استفاده می‌کنند. بنابراین این نوع هشتگ‌ها هم برای برندهای شناخته شده اهمیت بسیار زیادی دارند و به راحتی می‌توانید کاربران را به صورت هدفمند جذب کرد. برای این کار باید ابتدا برندهای معتبر حوزه فعالیتی خود را شناسایی کنید! مثلاً اگر عکاس هستید، می‌توانید برندهای سونی، نیکون یا کانن را برای استفاده از هشتگ‌ برند هدف‌گیری کنید.

جالب است بدانید هشتگ‌های برند معمولاً به همراه تگ کردن صفحه مربوط به آن برند استفاده می‌شوند! به مثال زیر توجه کنید:

#WeddingPhotoMag by @weddingphotomag

#OpenMyWorld by @FlightCenter

در دو مثال بالا هشتگ موردنظر به همراه صفحه‌ای که این هشتگ‌ها مربوط به آن برند هستند، استفاده شده‌اند. البته هشتگ‌های برند معمولاً به صفحات بزرگ و رسمی اینستاگرام مربوط می‌شوند و صفحات کوچک یا تازه‌کار نمی‌توانند نتیجه مطلوبی از هشتگ برند مربوط به صفحه خود بگیرند.

دو راه برای استفاده از هشتگ برند وجود دارد:

راه اول) سعی کنید از طریق هشتگ برند مربوط به صفحه خود رشد کنید! مثلاً می‌توانید به کمک مسابقه اینستاگرامی هشتگ برند خود را در میان کاربران شناخته‌ترشده و برجسته‌تر کنید.

راه دوم) هشتگ برند خود را در اینستاگرام جستجو کنید تا بتوانید با کاربرانی که پست‌هایی با هشتگ برند شما منتشر کرده‌اند، ارتباط برقرار کنید. مثلاً می‌توانید هشتگ برند خود را فالو کنید تا پست‌های جدید مربوط به آن را در صفحه فید خود ببینید.

اگر مدیریت یک صفحه تازه‌کار را برعهده دارید و شناخته‌شده نیستید، نگران نباشید! پیشنهاد می‌کنم باز هم از هشتگ برند استفاده کنید. بسیاری از کاربران طرفدار واقعی شما هستند و قصد کمک به شما را دارند. به راحتی می‌توانید هشتگ برند خود را به آن‌ها معرفی کنید و از آن‌ها بخواهید پست‌هایی را متناسب با هشتگ برند شما منتشر کنند. در واقع بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به دنبال این هستند که به یک‌دیگر کمک کنند و این برای صفحات تازه‌کار این اتفاق زیاد می‌افتد. در نهایت سعی کنید هشتگ‌های برند خود را بر اساس موضوع خود و با استفاده از جستجو در اینستاگرام انجام دهید تا بهترین نتیجه را هشتگ برند که یکی از مهم‌ترین انواع هشتگ در اینستاگرام است، بگیرید.

 1. هشتگ اجتماعی (Community hashtags)؛ مهم‌ترین هشتگ برای ارتباط با کاربران

یکی از مهم‌ترین انواع هشتگ در اینستاگرام که کمک زیادی به ارتباط میان کاربران و صفحات مختلف اینستاگرام می‌کند، هشتگ اجتماعی یا Community hashtags است. این هشتگ معمولاً برای پیدا کردن مخاطبان یک حوزه خاص استفاده می‌شود! مثلاً می‌توانید مسافران یک شهر یا منطقه خاص را پیدا کنید. به دو هشتگ زیر توجه کنید:

#mytravelgram: معمولاً این هشتگ را کاربرانی که در سفر هستند و می‌خواهند خاطرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند، در پست‌های خود قرار می‌دهند. به همین راحتی می‌توانید تمام کاربرانی که در سفر هستند و از سفر خود عکس منتشر می‌کنند را پیدا کنید. در واقع با استفاده از این هشتگ می‌توانید اجتماع مسافران در اینستاگرام را پیدا کنید و با آنها تعامل داشته باشید.

رقابت این هشتگ‌ها معمولاً کمتر از 3 نوع هشتگ قبلی است و به راحتی می‌توانید ارتباط و تعامل خوبی با کاربران جدید ایجاد کنید. منظور ما این است که تنها از این هشتگ‌ها در پست خود استفاده نکنید و منتظر لایک شدن توسط کاربران نباشید! فعال باشید؛ پست‌های سایر کاربران با هشتگ‌های مورد استفاده خود را لایک کنید و برای آن‌ها کامنت بگذارید. اینستاگرام شبکه‌ای برای ایجاد ارتباط‌های جدید و قوی است! این فرصت را از دست ندهید و حرفه‌ای عمل کنید.

 1. هشتگ موقعیت مکانی (Location hashtags)

یکی دیگر از مهم‌ترین انواع هشتگ در اینستاگرام هشتگ موقعیت مکانی یا Location hashtags است. با استفاده از هشتگ‌های موقعیت مکانی می‌توانید برای کسب‌وکار محلی خود یا شهری که در آن فعالیت می‌کنید را به هشتگ‌های پست خود اضافه کنید! مثلاً هشتگ زیر را ببینید:

#عکاسی_تهران

این هشتگ نشان می‌دهد که فرد موردنظر عکاس است و در شهر تهران فعالیت می‌کند. این محدودیت به عکاس اجازه می‌دهد تا مخاطبان هدف موردنظر که از شهر تهران هستند را جذب کند و افراد برای سفارش عکاسی تنها در شهر تهران اقدام کنند. مهم‌ترین ویژگی هشتگ لوکیشن، رقابت بسیار کم و قابلیت جذب مخاطبان به صورت کاملاً هدفمند است. اگر فروشگاهی دارید که تنها در یک شهر یا منطقه خاص فعالیت می‌کنید، کافی است در پست‌های خود هشتگ آن شهر یا منطقه را درج کنید؛ در این صورت مخاطبانی که به دنبال هشتگ‌های یک منطقه خاص هستند، به راحتی شما و سایر کسب‌وکارهایی که هشتگ آن شهر را در پست خود درج کرده‌اند، می‌بینند.

یک نکته! گاهی اوقات رقابت در این نوع هشتگ آن‌قدر کم است که شاید فکر کنید اصلاً فایده‌ای برایتان نخواهد داشت اما باید توجه کنید که شاید مخاطبان ورودی به صفحه شما از طریق این نوع هشتگ کم باشد، اما همه کسانی که از طریق آن وارد صفحه شما می‌شوند دقیقاً همان مخاطبانی هستند که به پیج شما نیاز دارند. بنابراین شاید کمیت ورودی کاربران از طریق هشتگ لوکیشن کم باشد، اما کیفیت آن تا حد بسیار زیادی بالا است.

یک پیشنهاد! اگر مدیریت کسب‌وکاری را برعهده دارید که در یک منطقه خاص فعالیت می‌کنید، پیشنهاد ما استفاده از گروه‌های هشتگ صنعت، هشتگ لوکیشن و هشتگ‌های خاص برای گرفتن بهترین نتیجه است! ترکیب این 3 نوع هشتگ بهترین نتایج را برای شما فراهم می‌کند. مثلاً هشتگ زیر را ببینید:

#عکاس_مدلینگ_تهران

این هشتگ نشان می‌دهد که صفحه مربوط به یک فرد عکاس است که در زمینه مدلینگ فعالیت می‌کند! از طریق لوکیشن آن فرد هم در هشتگ قرار گرفته است و نشان‌دهنده فعالیت این عکاس در شهر تهران است. بنابراین اگر کسب‌وکار محلی دارید، شما هم از این روش استفاده کنید تا مخاطبان هدف شما را دنبال کنند.

 1. هشتگ رویدادهای مختلف (Event hashtags)

اگر به تقویم شمسی یا میلادی نگاه کنید، رویدادهای مختلفی می‌بینید که بهانه‌های خوبی برای تولید محتوا در اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی هستند. هشتگ رویدادها یکی از انواع هشتگ در اینستاگرام است که کمک زیادی به افزایش بازدید پست شما می‌کند. این نوع هشتگ معمولاً رقابت بسیار کمی دارد؛ زیرا خیلی از کاربران از رویدادهای مهم باخبر نیستند و فرصتی برای تولید محتوای آن پیدا نمی‌کنند.

مثلاً می‌توانید در مورد رویداد یک روز پستی تولید کنید و از اتفاقاتی که در آن روز می‌افتد به کاربران اطلاع دهید؛ سپس هشتگ آن رویداد را در پست خود قرار دهید. زیرا بسیاری از کاربران در همان روز هشتگ رویداد را جستجو می‌کنند و شانس زیادی برای تعامل کاربران با آن پست خواهید داشت. یکی از هشتگ‌های بسیار محبوب در میان کاربران، هشتگ Blackfriday (جمعه سیاه) است که فروشگاه‌های زیادی در این روز به کاربران تخفیف‌های خوبی می‌دهند. می‌توانید در چنین روزی تخفیفی به کاربران بدهید و یک پست در اینستاگرام خود منتشر کنید.

رویداد ولنتاین هم یکی دیگر از محبوب‌ترین رویدادهای سال است که کاربران زیادی با پست‌های مربوط به هشتگ ولنتاین تعامل دارند. شما هم می‌توانید شانس بسیار خوبی در این زمینه داشته باشید و تعامل کاربران را در صفحه خود افزایش دهید.

 1. هشتگ‌های مربوط به جشن (Celebration hashtags)

هشتگ جشن‌ها هم به منظور پست گذاشتن در مورد جشن‌های مختلف بوجود آمده است! معمولاً مردم با پست‌هایی که جنبه شادی و سرگرمی دارند، بهترین تعامل برقرار می‌کنند.  مثلاً در ابتدای هر سال هشتگ مربوط به جشن کریسمس طرفداران زیادی پیدا می‌کند و مردم در هنگام پست گذاشتن در این زمینه هشتگ کریمس میزنند. این نوع هشتگ‌ها معمولاً یک بار در سال استفاده می‌شوند اما رقابت در آن بسیار زیاد است. به عنوان مثال جشن کریسمس تنها یک بار در سال برگزار می‌شود اما در همین بازه کوتاه میلیون‌ها عکس با هشتگ کریمس در اینستاگرام منتشر می‌شود که رقابت را تا حد بسیار زیادی سخت می‌کند. مثلاً هشتگ‌های زیر مربوط به جشن‌های میلادی است:

#Christmas2019: این هشتگ مربوط به کریسمس 2019 است که تعداد زیادی پست با این هشتگ منتشر شد.

#SummerHolidays2019: این هشتگ مربوط به تعطیلات تابستان در سال 2019 است که جوانان زیادی با این هشتگ پست‌هایی را منتشر می‌کنند.

#NationalPizzaDay: این هشتگ هم مختص پیتزا دوستان است! روز جهانی پیتزا که یکی از جذاب‌ترین روزهای میلادی برای افراد خارجی است، جایگاهی در تاریخ میلادی دارد و در این روز صدها عکس پیتزا منتشر می‌شود.

این نوع هشتگ‌ها معمولاً خودشان توضیحی برای خودشان هستند و نیاز به توضیح بیشتر ندارند. معمولاً این هشتگ‌ها حس خوبی به کاربران می‌دهد و شما هم می‌توانید در چنین رویدادهایی با کاربران خود تعامل برقرار کنید و با آن‌ها ارتباط نزدیک‌تری داشته باشید.

 1. هشتگ‌های با تعداد پست زیاد و رقابت بالا (High density)

سخت‌ترین هشتگ را برای رتبه گرفتن در اینستاگرام هشتگ‌های High density هستند که بیشترین پست‌ها را دارند و رقابت در آن‌ها بسیار سخت است. این هشتگ‌ها معمولاً بالای  500K پست دارند و رقابت در آن‌ها خیلی سخت است! رتبه گرفتن در این هشتگ‌ها برای صفحه‌های تازه‌کار تقریباً غیرممکن است. برای رتبه گرفتن در این هشتگ‌ها باید تعامل پست خود را از طریق روش‌های مختلف (مثلاً هشتگ‌های دیگر یا تبلیغات) استفاده کنید تا بتوانید رتبه پست خود را در هشتگ‌های High density هم افزایش دهید.

 1. هشتگ‌های با تعداد پست کم و رقابت پایین (Low density)

برخلاف هشتگ‌های High density که یکی از مهم‌ترین انواع هشتگ در اینستاگرام را تشکیل می‌دهد، هشتگ‌های Low density یا کم‌رقیب هم وجود دارند. این نوع هشتگ‌ها معمولاً تعداد کمی پست دارند و بسیار راحت می‌توانید در آن‌ها رتبه بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که این نوع هشتگ‌ها معمولاً جامعه کاربران کمتری دارند و نمی‌توان به تنهایی برای افزایش رتبه صفحه از آن استفاده کرد. اگر مدیریت یک کسب‌وکاری را برعهده دارید که برای بازاریابی آن از اینستاگرام استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم در کنار این هشتگ، از انواع هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید. مثلاً می‌توانید در کنار هشتگ Low density از هشتگ‌های صنعتی، هشتگ‌های خاص، لوکیشن و… استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

یک نکته! برای پیدا کردن هشتگ‌های مناسب صنعت یا حوزه کاری خود بهترین کار این است که به صفحه رقیبان خود مراجعه کنید! در هر حوزه کاری معمولاً رقبایی وجود دارند که موفق‌تر هستند و پست‌هایشان تعامل بسیار خوبی دارد. کافی است وارد صفحه این رقبا شوید و هشتگ‌هایش را ببینید. بعد هشتگ‌های استفاده شده را سرچ کنید، تعداد پست‌ها و محبوب‌ترین پست‌ها را ببینید و در صفحه خود استفاده کنید.

یک پیشنهاد! برای استفاده از هشتگ‌ها در یک پست پیشنهاد می‌کنم انواع هشتگ در اینستاگرام را استفاده کنید. در این پست 9 هشتگ مختلف در اینستاگرام را معرفی و بررسی کردیم که بهترین کار استفاده از تمام آن‌ها است. نگران تعداد آن نباشید! اینستاگرام تا 30 هشتگ را برای هر پست آنالیز می‌کند و به راحتی می‌توانید از 30 هشتگ در یک پست استفاده کنید.

بهینه‌ترین تعداد استفاده از انواع هشتگ در اینستاگرام را در پست استفاده درست از هشتگ اینستاگرام برای افزایش بازدید پست‌ها  به صورت کامل بررسی کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً بخوانید.

نتیجه‌گیری

استفاده از انواع هشتگ در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا به صورت رایگان پست خود را تبلیغ کنید. اگر به دنبال افزایش تعامل صفحه خود هستید، از هشتگ‌های بررسی شده در این مقاله استفاده کرده و کاربران جدید را به مشتریان خود تبدیل کنید. هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا بدون نیاز به هزینه کردن برای تبلیغات، پست‌های صفحه خود را به هزاران نفر نمایش دهید. حتماً می‌دانید که هر چقدر فالوورهای هدفمند شما بیشتر باشند، فروش شما هم افزایش پیدا می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنم از هشتگ‌هایی استفاده کنید که مخاطبان هدف دقیقی را برای شما فراهم کند و بتوانید محصولات یا خدمات خود را به راحتی به کاربران هدف ارائه کنید.

اکنون شما بگویید! اگر از اینستاگرام استفاده تجاری می‌کنید، به نظر شما بهترین هشتگ‌ها کدام موارد هستند و برای ترکیب هشتگ‌ها چه کارهایی می‌توان انجام داد؟ در بخش نظرات، تجربیات خود را با و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر