تمام اصطلاحات اینستاگرامی که خجالت می‌کشید از بقیه بپرسید!

اصطلاحات رایج اینستاگرام

اینستاگرام با بیش از ۴۰ میلیون کاربر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان ایرانیان است. کجا می‌توان به این تعداد کاربر ایرانی دسترسی داشت؟! هیچ جا! اصطلاحات اینستاگرام پیش پا افتاده‌ترین چیزی هست که شما باید بدانید.

شما باید بعد از یادگرفتن اصطلاحات به سراغ خود اینستاگرام بروید. از پیش پاافتاده‌ترین تنظیمات و اصطلاحات را یاد بگیرید تا برسید به پیشرفته‌ترین. دوره آموزش اینستاگرام از الف تا میم نتیجه سال‌ها تجربه تیم ماست. بعد از دیدن این دوره شما یک استاد اینستاگرام هستید. پس از دستش ندهید.

موقع کار با اینستاگرام مدام براتون سوال پیش میاد؟‌

ما در دوره گام به گام اینستاگرام قراره به همه سوال‌ها و مشکلاتتون درباره کار با اینستاگرام جواب بدیم. آماده حرفه ای شدن هستید؟
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:
مشاهده دوره
021-67498111 (داخلی 3)

در این مقاله مجموعه‌ای از اصطلاحات اینستاگرام را آورده‌ایم. اصطلاحاتی که فهم جامع و کاملش در نحوه کار کردن شما با اینستاگرام تاثیر زیادی می‌گذارد و حقیقتا کمک‌کننده است. در این مقاله تمام اصطلاحاتی را که موقع کار کردن با اینستاگرام به آن نیاز دارید را آموزش می‌دهیم.

و حالا… تمام اصطلاحات اینستاگرامی که باید بدانید!

تمام اصطلاحاتی که در این بخش آورده‌ایم، اصطلاحات اولیه، مهم و پایه‌ای اینستاگرام هستند.

پست (post) چیست؟

هر عکس یا ویدیوی جدیدی که شما در اینستاگرام آپلود کنید، یک پست اینستاگرام محسوب می‌شود. تمام پست‌های شما در صفحۀ پروفایل اینستاگرامتان نمایش داده می‌شود و تمام پست‌های جدیدی که فالوورهایتان به نمایش می‌گذارند، در فید شما قابل مشاهده است.

فالو (follow) چیست؟

فالو در لغت به معنای “دنبال کردن” است. اصطلاح فالو به این معنی است که شما علاقه‌مندید پست‌ها و فعالیت‌های شخص خاصی را دنبال کنید. بنابرین می‌توانید به پیج او بروید و او را فالو (follow) کنید. اگر فالو کنید و او شما را اکسپت کند، شما می‌توانید تمام پست‌های او را ببینید و هر پست جدیدی که می‌گذارد، در صفحۀ home شما نشان داده می‌شود. همچنین شما با فالو کردن اشخاص مختلف می‌توانید ببینید که آنها چه پست‌هایی را لایک کرده‌اند و یا کامنت گذاشته اند.

فالو چیست

فالوور (follower) چیست؟

follower در لغت به معنای دنبال کننده یا تعقیب کننده است. هنگامی که شما پیج کسی را دنبال یا فالو می‌کنید، شما به فالوورهای آن پیج اضافه می‌شوید. در مقابل تمام کسانی که پیج شما را فالو (دنبال) می‌کنند نیز به فالوورهای پیج شما می‌پیوندد. تعداد این فالوورها در قسمت زرد تصویری که در زیر می‌بینید، مشخص است.

[academy]

کا (k) به چه معناست؟

هر ۱K، معادل عدد ۱۰۰۰ است. اینستاگرام در بسیاری مواقع برای ساده کردن اعداد بزرگ، از k (به معنی کیلو) استفاده می‌کند. با این اوصاف اگر می‌بینید که پیجی ۲۵k فالوور دارد، به این معناست که ۲۵ هزار نفر او را فالو کرده‌اند.

فالوور چیست

فالویینگ (Following) چیست؟

following در لغت به معنای پیروی یا تقلید است. وقتی شما دیگران را فالو می‌کنید، در قسمت فالویینگ (following) می‌توانید آنها را مشاهده کنید. در مورد بقیه پیج‌ها نیز به همین صورت است. فالویینگ هر پیج تعداد کسانی است که توسط آن پیج فالو شده‌اند.

فید (Feed) چیست؟

فید در اینستاگرام اولین صفحه‌ای است که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبرو می‌شوید. در این صفحه می‌توانید جدیدترین استوری‌ و پست‌های فالوورهایتان را مشاهده کنید. در حقیقت این فید در صفحۀ home شما نشان داده می‌شود.

استوری (story) چیست؟

story در لغت به معنای “داستان گفتن و روایت کردن” است.  استوری از قابلیت‌های پرطرفداری است که در سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام اضافه شد. این قابلیت به این صورت است که شما میتوانید برای مدت ۲۴ ساعت عکس یا ویدویی (با محدودیت ۱۵ ثانیه) را با فالوورهای خود شیر کنید. این عکس یا ویدیو بعد از ۲۴ ساعت خود به خود حذف می‌شود. اگر می‌خواهید این استوری را نگه دارید می‌توانید آنرا به بخش highlight اضافه کنید. در استوری اینستاگرام امکان لایک وجود ندارد و کامنت‌های فالوورهای شما تنها توسط خود شما قابل دیدن است. در حقیقت شما می‌توانید ببینید که چه کسانی استوری شما را دیده‌اند و کامنت‌هایتان را بخوانید.
استوری دارای قابلیت های گوناگونی برای ادیت تصاویر و ویدیو  است که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. همچنین در آپدیت‌های جدید اینستاگرام قابلیت نظرسنجی نیز به استوری اینستاگرام اضافه شده است.

استوری اینستاگرام چیست؟

برای اینکه در مورد استوری اینستاگرام بیشتر بخوانید، به می‌توانید به مقالۀ تمام آنچه در مورد استوری اینستاگرام باید بدانید در وبلاگ دیدوگرام مراجعه کنید.

لایو (live) چیست؟

live به معنای پخش زنده است. در اینستاگرام نیز لایو (live) در همین معنی به‌کار می‌رود. شما به صورت زنده و بدون محدودیت زمانی می‌توانید فیلم بگیرید و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. تمام کسانی که در حال دیدن لایو شما در اینستاگرام هستند می‌توانند لایک کنند و به صورت آنلاین کامنت بگذارند. این کامنت‌ها توسط تمام فالوورهای شما قابل دیدن است. درست مانند استوری لایو شما نیز بعد از ۲۴ ساعت خودبه‌خود حذف می‌شود، مگر اینکه آن را به هایلایت (highlight) اضافه کنید.

نوتیفیکیشن (Notification) چیست؟

notification در لغت به معنی “اطلاعات رسمی دربارۀ موضوعی” است. در اینستاگرام این اصطلاح به تمام فعالیت‌هایی مربوط می‌شود که دیگران در مورد پیج و پست‌های شما انجام می‌دهند. مثلا هنگامی که پستی از شما را لایک می‌کنند، کامنت می‌گذارند یا قصد دارند شما را فالو کنند. تک تک این موارد به صورت نوتیفیکیشن‌های مجزا به شما گزارش می‌شود.

نوتیفیکیشن چیست

هشتگ (Hashtags) چیست ؟

به زبان ساده هشتگ، برچسبی است که برای دسته‌بندی و به اشتراک گذاری پست‌ها به کار می‌رود. استفاده از هشتگ باعث می‌شود که به راحتی بتوانید تمام محتواهای ممتفاوت (فیلم، عکس، ویدیو و…) که در مورد یک موضوع خاص وجود دارد را پیدا کنید. هشتگ صرفا مخصوص به اینستاگرام نیست، بلکه در توئیتر، پینترست و فیس‌بوک نیز وجود دارد. مثلا اگر شما می‌خواهید عکس‌های طبیعت را ببینید می‌توانید با سرچ کردن #طبیعت عکس‌های زیادی با این عنوان پیدا کنید.

استفاده از هشتگ فوق‌العاده راحت است. کافی است پیش از هر چیزی که می‌خواهید بنویسید از یک علامت “#” استفاده کنید. همچنین این هشتگ‌ها را در موارد مختلفی می‌توانید استفاده کنید. مثلا در کامنت‌‌ها و زیر پست‌هایتان.

اکسپلور (Explore) چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام (چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

اگر تمایل دارید در اکسپلور (explore) اینستاگرام دیده شوید می‌توانید به مقالۀ ما در وبلاگ دیدوگرام با نام چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شوید مراجعه کنید.

اکسپلور اینستاگرام چیست

منشن (Mention) چیست؟

منشن (mention) در لغت به معنای “اشاره کردن، ذکر کردن و نام بردن” است. دقیقا به همین معنا اگر بخواهید در اینستاگرام  به نام کسی اشاره کنید، از این قابلیت استفاده می‌کنید. مثلا تصور کنید که یک عکس مشترک با دوستتان گرفته‌اید و می‌خواهید به حضور او در عکس اشاره کنید یا می‌خواهید یک نفر را از چیزی آگاه کنید، در این حالت می‌توانید او را منشن کنید.

برای mention کردن کافی است از یک علامت “@” پیش از آیدی اینستاگرام شخص مورد نظر استفاده کنید. از این قابلیت هم در کپشن‌ها و هم در کامنت‌ها می‌توانید استفاده کنید.

تگ (Tag) چیست؟

تگ (tag) در لغت به معنای “برچسب زدن و علامت زدن” است. تگ دقیقا معادل آنلاین برچسب‌ است. گاهی شما در عکس‌های اینستاگرام قصد دارید افراد عکس را معرفی کنید و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت از قابلیت تگ کردن می‌توانید استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی ایسنتاگرام افراد استفاده کنید.

تگ در اینستاگرام چیست

دایرکت (Direct) چیست؟

Direct به معنای “مستقیم و بی‌واسطه” است. دایرکت در اینستاگرام شبیه ارسال مسیج خصوصی می‌ماند. در حقیقت هنگامی که شما می‌خواهید صرفا شما و شخص مورد نظر شما متن پیام شما را ببیند، می‌توانید از دایرکت (ِDirect) استفاده کنید. البته در این قسمت قابلیت گروه ساختن نیز وجود دارد.

دایرکت به نوعی همان قسمت پیام رسان اینستاگرام می‌باشد.

دایرکت چیست

لایک (Like) چیست؟

همانطوری که تمام شما می‌دانید like (لایک) به معنای “علاقه داشتن” است. لایک کردن در اینستاگرام به این معناست که شما از چیزی خوشتان آمده است و می‌خواهید این توجه و علاقه‌تان را نشان دهید. در این حالت از لایک استفاده می‌کنیم. چنانچه بخواهید ببینید چه کسانی پست‌های شما را لایک کرده‌اند، می‌توانید به نوتیفیکیشن‌های خود مراجعه کنید.

شما می‌توانید تمام پست‌های اینستاگرام و حتی کامنت‌ها را لایک کنید.

اگر پست یا کامنتی را لایک کردید و به هر دلیلی پشیمان شدید، پشیمانی کاملا سود دارد چراکه می‌توانید آنرا آنلایک کنید.

آرشیو (Archive) چیست؟

Archive (آرشیو) در اینستاگرام معادل همان آرشیو کردن است. شما می‌توانید پست‌های خود را آرشیو کنید تا هر زمان که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشید.

سرچ (Search) چیست؟

سرچ به معنای جست‌وجو کردن است. این یکی از قابلیت‌های قدرتمند اینستاگرام است که مخصوص جستجو کردن است. این قسمت شامل چهار بخش است :

نحوه سرچ در اینستاگرام

۱- Search top

این قسمت به شما صفحاتی را نشان می‌دهد که بیشترین سرچ‌های خود شما بوده است.

۲- Search people

از این قسمت می‌توانید با جست‌وجوی نام افراد یا کسب‌وکارها پیج اینستاگرام آنها را پیدا کنید. در همین بخش هنگامی که شما نام کسی را سرچ می‌کنید، قسمتی به نام Suggested به شما افراد یا پیج‌های مشابه با سرچ شما را نشان خواهد داد.

۳- Search tags

از این قسمت شما می‌توانید هشتگ‌های موردنظر خود را جستجو کنید تا پست‌هایی که دارای هشتگ موردنظر هستند، به شما نمایش داده‌ شود.

۴- Search places

زمانی که شما جی‌پی‌اس (GPS) دستگاه خود را روشن کرده باشید می‌توانید در میان مکان‌ها، شهر‌ها و کشورهای مختلف جستجو کرده و تمام عکس‌هایی که در آن لوکیشن (location) گرفته شده‌اند را خواهید دید.

Saves چیست؟

در اینستاگرام تنها امکان سیوی که وجود دارد، سیو کردن در خود برنامه اینستاگرام است. شما هر پستی را که بخواهید می‌توانید سیو کنید و از طریق صفحۀ خودتان به آنها دسترسی داشته باشید.

سیو کردن در اینستاگرام

Collections چیست؟

از این قسمت می‌توانید تمام پست‌هایی که سیو کرده‌اید را دسته‌بندی کنید. با اینکار شما کلکسیون خود را ایجاد کرذه‌اید.

Turn on/off notifications چیست و به چه کار می آید؟

با روشن و خاموش کردن نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام شما می‌توانید انتخاب کنیدبه دلخواه خود از فعالیت‌های فالوورهای اینستاگرام خود به طور آنلاین با خبر بشوید.

کامنت (Comment) چیست ؟

کامنت (Comment) به معنای “اظهارنظر کردن” است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک پست بیان کنید، می‌توانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت‌ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply) به کامنت شما وجود دارد.

Turn off commenting چیست ؟

اگر پستی را در اینستاگرام منتشر کنید و نخواهید کسی راجع به آن نظری بدهد، می‌توانید بخش کامنت آن را غیر فعال کنید. با این گزینه کامنت‌های شما به اصطلاح بسته شده و کسی نمی‌تواند برای شما کامنت بگذارد.

بستن کامنت در اینستاگرام

خب! تا اینجا ما اصطلاحاتی رو بررسی کردیم که داخل خود نرم افزار اینستاگرام وجود داشتند. در این قسمت قصد داریم اصطلاحاتی که شکل عامیانه به خود گرفته‌اند و بر حسب کاربردهای مختلف به وجود آمده‌اند را به شما معرفی کنیم.

کپشن (caption) چیست؟

کپشن به صورت کلی به نوشته‌ای می‌گویند که زیر یک عکس در کتاب، روزنامه یا برنامۀ تلویزیونی آورده می‌شود. در اینستاگرام نیز به نوشته‌ای که در توضیح عکس می‌آورید کپشن (caption) می‌گویند. در وبلاگ دیدوگرام مطلبی با نام چگونه کپشن جذاب برای پست‌های خود بنویسیم وجود دارد، که می‌توانید آنرا بخوانید.

ربات اینستاگرام چیست؟

ربات اینستاگرام یک برنامه یا نرم افزار است که در نقش پیج شما، به سراغ آدم‌هایی می‌رود که احتمالاً به پیج شما علاقه‌مند هستند برای آنها کامنت می‌گذارد، لایک و فالو می‌کند تا در مقابل آنها نیز شما را لایک و فالو کنند. به این ترتیب شما می‌توانید تعداد زیادی فالوورهای واقعی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ربات اینستاگرام می‌توانید به مقالۀ ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار می‌کند، مراجعه کنید.

بیزینس پروفایل (Business Profile) چیست؟

صفحه تجاری (یا همان Business Profile) اینستاگرام مخصوص کسانی است که قصد استفاده تجاری از اینستاگرام را دارند. یعنی تمام کسانی که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند. با ایجاد یک بیزینس پروفایل، شما به امکانات ویژه‌ای در بخش مدیریت صفحه خود دسترسی خواهید داشت. امکاناتی که می‌توانند به فروش بیشتر شما کمک کنند و کاربران عادی اینستاگرام، به آنها دسترسی ندارند. جهت اطلاعات بیشتر در مورد بیزینس پروفایل می‌توانید به مقالۀ راهنمای کامل استفاده از بیزینس پروفایل اینستاگرام مراجعه کنید.

اصطلاحات متداولی که فقط در مورد اینستاگرام استفاده می‌شود

F4F چیست؟

این اصطلاح مخفف Follow fo Follow  می‌باشد. این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که بخواهید بگویید اگر شما را فالو کنند، شما نیز آنها را فالو می‌کنید.

L4L چیست؟

این اصطلاح مخفف Like for Like است. در حقیقت با استفاده کردن از این اصطلاح شما به دیگران می‌فهمانید که چنانچه پست شما را لایک کنند، شما نیز در پاسخ آنها را لایک خواهید کرد.

S4S چیست ؟

اینم مخففه Shout For Shout  است. این عبارت به این معناست که هر کس شما را فالو کرده، شخص مورد نظر شما را هم فالو کند. در حقیقت شما از پیج شخص مورد نظر اسکرین شات می‌گیرید و در پیج خودتان قرار می‌دهید و فالوورهای خود را ترغیب می‌کنید که او را فالو کنند. در مقابل آن شخص همین کار را در مورد شما انجام می‌دهد.

Follow Back چیست؟

اگر کسی شما را فالو کند و شما نیز در پاسخ او را فالو کنید، به اینکار فالوبک می‌گویند.

Block چیست ؟

در صورتیکه نخواهید شخصی هیچ نشانه‌ای از پیج شما ببیند (از قبیل خود پیج، فعالیت‌های شما و …) و در اصطلاح بخواهید او را از صفحۀ مجازی خود حذف کنید، به راحتی می‌توانید او را بلاک کنید.

Report چیست و چه کاربردی دارد ؟

با ریپورت کردن کسی به اینستاگرام اخطاری دادید که این شخص فعالیت غیر مجازی دارد. زمانی که تعداد ریپورت‌های کسی ۱٫۵ برابر فالورهای پیجش شود، آن پیج توسط اینستاگرام بسته می شود. البته با گذاشتن کامنت انگلیسی می‌توان از بسته شدن جلوگیری کرد. هر کامنت انگلیسی سه ریپورت را از بین می برد.

Spam 4 Spam چیست؟

بعضی ها به این مورد comment for comment یا C4C  هم می‌گویند . از این روش برای افزایش کامنت‌ها استفاده می‌کنند. روش کار به این صورت است که شما زیر پست کسی چندین کامنت می‌گذارید و و او هم در پاسخ چند کامنت برای شما می‌گذارد. این روش بیشتر به درد کسانی می‌خورد که ریپورت شده‌اند.

و در نهایت

اگر شما بخواهید آشنایی پایه‌ای و ابتدایی با اینستاگرام پیدا کنید، این مقاله برای شما بسیار مفید است. اگر در ادامه قصد دارید در اینستاگرام بیشتر دیده شوید و کسب‌وکار خود را در اینستاگرام رونق دهید می‌توانید سایر مقاله‌های وبلاگ ما از جمله ربات افزایش فالوور اینستاگرام چیست و چگونه کار می‌کند را بخوانید.

 

 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
بازخورد و سوالات(174 دیدگاه)
 1. سلام،دوست ندارم وقتی حرف اول اسمی رو سرچ میکنم،تموم سرچای قبلیم بالا بیاد،چیکار کنم حذفشون کنم

  • درود بر شما. میتونید مراحل زیر رو طی کنید تا تاریخچه سرچ ها رو پاک کنید.
   Setting/Security/Access Data/Search history/clear search hitory

  • سلام دوست عزیز. ریپلای یعنی اینکه شما روی استوری یک شخص کامنتی بگذارید و بهش پیام بدید. گزینه Reply در پایین هر استوری وجود داره. وقتی یک استوری رو ریپلای می‌کنید، پیام شما برای اون شخص مورد نظر در دایرکتش ارسال میشه.

 2. سلام تروخدا یه نفر به من بگه فلاپ یعنی چییی؟؟؟؟؟ هر فن پیجی میرم توی کپشن نوشته این پست رو فلاپ نکنین یا پست قبلی فلاپ شده یعنی چی این؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام. فلاپ یعنی پست‌هایی که باعث ایجاد بحث و جدال بین افراد بشه! مثلا مثل پست‌های نژادپرستانه یا بحث‌های سیاسی

 3. با سلام مجدد،ببخشید هرکاری می کنم ویو برای من نمیاد فقط پسندهارو نشون میده دوستامم تا پست ویدویی میزارم با تخمه اول تا آخرشو میبینن.باید توی تنظیمات چیزی رو فعال کنم؟

 4. سلام،ویو فقط برای گوشی های آیفونه یا برای اندروید هم هست،لطفاً درمورد ویو کامل توضیح بدید،تشکر.

  • سلام، خیر برای هر دو کاربران سیستم عامل اندروید و ios هست. بعد از اینکه کاربری پست‌های ویدئویی رو مشاهده کرد و ۱۰ ثانیه اول گذشت برای اون پست ویو حساب میشه.

 5. سلام ی پیج تو اینستاگرام هست که قبلا با هم چت میکردیم ولی الان یک روزه میزنه instagrammer ب جای ای دیش این به چه معنی؟

 6. سلام .لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم عکس های یه پیچ رو که دوس ندارم وخودم فالو نکردم رو تو صفحه اصلی حذف کنم.

  • سلام،
   تو صفحه اصلی فقط پست‌هایی نشون داده میشه که اون افراد یا هشتگ‌ها رو فالو کرده باشید. ممکنه تبلیغات باشه که بهتون نشون داده میشه.

  • یعنی باید منتظر بمونید تا درخواست دنبال کردن رو بپذیره. تا زمانی که پذیرفته نشه نمیتونید پست‌های اون شخص رو ببینید.

 7. وقتی آیدی فردی رو تو اینستاگرام سرچ میکنیم و مینویسه کاربر اینستاگرام و ازون به بعد دیگه پیجش بالا نمیاد به چه معناست؟؟

 8. باسلام وخسته نباشیدخواستم بدونم منظورازاینکه میگن ریپورت شدیم کامنت انگلیسی بزارین چیه واینکه کی ریپورت میکنه ودلیلش چیه وهمچنین خواستم بدونم کامنت انگلیسی باچه محتوایی نیازه بزارن..باتشکر

  • سلام،
   ریپورت شدن بخاطر نقض قوانین و گزارش‌های ارسالی هست.
   گذاشتن کامنت انگلیسی هم فایده‌ای برای این کار نداره و یک اشتباه هست که کاربران فکر میکنن با این روش از ریپورتی خارج میشن

 9. سلام من یه فالوور دارم که امروز تو صفحش خواستم برم دیدم واسم نوشته فالو بک و صفحش باز نمیشه این یعنی چی؟ممنون

  • سلام، ویو به تعداد کسانی که یک ویدیو رو دیدن میگن، بعد از ۱۰ ثانیه از تماشای یک ویدیو ویو حساب میشه.

 10. خیلی کامل وعالی بود ممنون اما یک سوال دارم اینکه من فالو از کسی نمیخواهم فقط دوست دارم تو فضای مجای عکسها ومطالب گفته شده را ببینم یا خصوصیات آدمهای دیگه را بشناسم اگر من فالوور نداشته باشم ایرادی داره؟؟

  • سلام،
   میتونید اکانتتون رو خصوصی کنید و کسی هم درخواست داد قبول نکنید. فقط چیزهایی که دوست دارید رو فالو کنید.

 11. سلام خسته نباشید ببخشید یکی ازم خواس پیجمو بفرستم براش که توی پیج خودش تبایغ کنه چطور براش بفرستم

 12. سلام ببخشید من میخواهم بدونم بدون اینکه وارد اینستاگرام شوم چه گزینه ای را باید فعال کرد تا مسیج موقعی ک می آید یا کسی لایو گذاشته به من خبر داده بشه

 13. سلام
  من به تازگی تو فالوورهام دیدم که زیر اسم بعضی از افراد زده following
  چرا اینجور شده؟من فکر کردم شاید اونا اسم منو سرچ کردن یا من سرچ کردم که اینجور شده
  کاش میشد عکس بفرسم براتون که متوجه بشید:(

  • این نشون دهنده ارتباط هست. نشون میده که از دوستانی که شما فالو میکنید هم اون فرد رو دنبال میکنن.

 14. درود برشما
  مقاله مفیدی بود مدت یکساله اینستام بستست پسورد را دارم و حتی فول نام و یوزر نام را هم دارم ولی متاسفانه روی یوزر نام با ضربدر ایراد میگیره چندین بار جاشونم تغییر دادم ولی کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید البته درباره یوزر نام و فول نام هم ممنون میشم توضیحاتی بدید

  • سلام،
   منظور به‌روزرسانی هست. دریافت داده‌های جدید که شامل اعلان‌ها و پیغام‌های دایرکت میشه. اگر غیرفعال کرده باشید تا زمانی که وارد برنامه نشید اطلاعات به‌روز نمیشن.

  • وقتی کسی شما رو فالو میکنه، اگر شما هم فالوش کنید به این حالت میگن «بک»
   یعنی شما هم همین رفتار رو متقابلا با کاربر داشته باشید.

 15. سلام
  یه سوال داشتم
  فرق impression و تعداد viwe برای پست فیلم در اینستا چیه؟
  مثلا viwe فیلم ۱۰ تا
  ولی impression تا۲
  چطور امکان داره؟

  • سلام،
   impression یعنی تعداد نمایش پست توی فید اینستاگرام اما viwe یعنی تعداد بازدید و دیدن فیلم که اگر ۱۰ ثانیه از مدت دیدن فیلم بگذره به عنوان بازدید محاسبه میشه.

 16. باسلام واحترام و عرض خسته نباشید وتشکر از شما برای این مقاله مختصر اما بسیار مفید،با خواهش استدعا دارم به همین شیوه ازصفر تا صد اینستاگرام راآموزش و توضیح دهید.
  سپاسگزارم

  • سلام حالتون خوبه؟ ممنونم از نظرتون و اتفاقا یه ای بوک کامل در همین مورد در دست تهیه داریم که ان شالله تا یه ماه تموم میشه

 17. چطور میتونم فعالیت هایی ک تو اینستا دارم برای بقیه یا شخص خاصی تو قسمت فالویینگ نمایش داده نشه؟

 18. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ممنون از مطالب مفیدتون
  معنی اصطلاح FRIYAY که در استیکر های استوری هست چیه؟

 19. سلام.موقعی که یک پیج حساب خصوصی دارد، را سرچ می کنیم در زیر پیج آن یکسری پیشنهاد فالوور را می دهد.این افراد از فالور ها و دنبال کننده صاحب حساب خصوصی است یا چیز خاصی نیست.بعنوان مثال یکسری افرادی هستند که جزو فالور شماست و برخی دیگر از دوستان صاحب حساب خصوصی و مرتبا هم عوض می شوند و بعضی ها هم ثابت هستند.آیا صاحب حساب خصوصی در حال فعالیت با آنهاست ؟نمی دانم منظورم را توانستم برسانم یا خیر..ممنون می شوم در همینجا یا ایمیل بهم پاسخ دهید.

  • سلام،
   خیر این پیشنهادات بر اساس رفتاری که شما دارید و افرادی که مشترکن دنبال میکنید به شما داده میشه.

  • سلام ویو تعداد بازدید از پست شما را نشون میده. اما تعداد لایک کسایی رو به شما نشون میده که پست شما را لایک کردند. مثلا ممکنه ۵۰ نفر پست شما را ویو یا بازدید کرده باشند اما فقط ۱۰ نفرشون اونو لایک کرده باشند.

 20. سلام خسته نباشید من یه مشکل در بیزینس پرفایل داشتم و صفهحه ام لغو شده چه طور میتونم به صفحه خودم برگردم

 21. سلام بزرگوار بابت راهنماییتون و اصطلاحات کاربردی راجعه به اینستاگرام ازتون کمال تشکر رو دارم واقعا عالی بود استفاده بردیم ☺

 22. سلام.تو قسمت home اینستاگرام فقط پست های کسانی که فالو کرده باشیم دیده میشن؟؟برای من پیج های عربی که فالو نکردم میان وهرچی بلاک میکنم باز پیج دیگه ای اضافه میشه.اگه میتونید راهنمایی کنید ممنون

  • سلام، بسته به مدل گوشی که دارید فرق میکنه. باید برای گوشی خودتون سرچ کنید که اسکرین شات رو چطور بگیرید. معمولا با دکمه پاور و دکمه کم کردن صدا شات میشه گرفت.

 23. کسی رو ریپورت کردی و اینستاگرام پیجشو حذف کرده . ایا اسم ایدیش تا ابد ثبت میمونه. نمیشه کسی دیگه ای از اون استفاده کنه . خودم با یکی اینکارو کردم . پیج یارو استفاده نمیشد . بعد یه مدت حذف شد .ولی الان ایدیشو میزنم واسه خودم جواب نمیده 😑

  • سلام،
   تو این حالت صفحه غیرفعال میشه و به حالت تعلیق میره. امکان استفاده تا زمانی که حذف بشه فراهم نیست.

 24. سلام.چجوری میشه کاری کرد بقیه لایک کردن و دنبال کردنم رو تو قسمت فالوینگ نبینن.ممنون میشم راهنمایی کنید

 25. سلام . اگه کسیو و بلاک کردیم ایا پیامهای خصوصی که برایش فرستاده بودیم هم پاک میشود. تکلیف پیامهای خصوصی رد و بدل شده در وضعیت بلاک چیست؟ ممنونم.

 26. در مورد ریچ و اینترکشن و چیزایی ک وقتی اکانتو ب بیسنز اکانت تغییر میدیم و اصطلاحاتش توضیحی بدین لطفا.!

 27. پیج قبلیم خارج شدم وقتی خاستم وارد شم پسورد رو فراموش کردم و به اشتباه یه اکانت دیگه ساختم الان هرکاری میکنم دورست نمیشه چکار کنم

 28. سلام یکی توو اینستا دائم ریکوئست میده چیکارش کنم دیگه اثری ازش نباشه؟ من اطلاعاتم خیلی پائینه راهنمایی کنین مرسی

  • در تنظیمات صفحتون، از روی لایک برش دارید و روی ویو تنظیمش کنین و یا از قسمت insight صفحتون ببینین

 29. سلام suggested تو قسمت اکسپلورر یعنی کسایی که از پیجتون دیدن میکنن بدون اینکه شمارو فالو کنن آیا؟ من پیجم قفله ولی خب تو قسمت سرچ بعضی از اشخاصی که قبلا برام مهم بودن میان بصورت suggested . قسمت پاک کردن تاریخچه سرچ ها رو هم میزنم باز این اشخاص میان ولی بقیه پاک میشن

  • اینستاگرام به خاطر سپرده که شما صفحه این افراد رو چک کردید یا قبلا دوستتون بودن و یا دوستهای مشترکی دارید.

  • سلام،
   فن پیج یعنی اینکه شما یک اکانتی بسازی که به صورت هوادار بودن برای یک شخص معروف هست. مثل بازیگران و خوانندگان

 30. سلام، ممنون از اطلاعات مفيدي كه زحمت كشيديد،
  اگر بخواهيم هيچ كس فعاليت ما را نبيند (منظور اينكه ما چه كساني را تازگي دنبال كرده ايم و …) چه راهكاري هست؟

 31. سلام. وقتتون به خیر.ببخشید میخواستم بدونم وقتی تو اینستاگرام بر روی قسمت فالووینگ میریم دو تا زبانه باز میشه یکی افراد،یکی هم هشتک،بعد قسمت زیر افراد یک سری پیج معرفی شده ،میخواستم بدونم بر چه مبنایی معرفی میشه؟ حتما از این پیج ها بازدید شده یا رو چه اساسی معرفی میشن؟ممنونم

 32. من خیلی Follow back زیادی دیده بودم ولی اهمیت نمیدادم که چیه.ولی تو مطالب دیدم و کلی خندیدم.کلا چیز بی مزه ای بود.الینا خانوم از شما ممنون به جز این یکی بعضی مطالب برام مفید بود ممنون.

  • ممنونم. منظورتون از اینکه follow back بی مزه بود دقیقا چیه؟ خب این هم یکی از اصطلاحات اینستاگرامه دیگه!

 33. من دوتا پيج اينستاگرام دارم خواستم بدونم راهى هست كه هر دوتاشو يكى كنم و فالوورهاى اون پيج رو بريزم رو اين يكى پيجم؟ممنون ميشم جواب بديد

 34. میشه پیام دایرکت و پاک کرد؟کامنتارو چی؟شخصی که انفالو شده بازم عکس های پیجو میبینن؟میشه کاری کرد همه عکسای اینستا باز نشه؟

  • بله دایرکت رو میشه پاک کرد. دستتون رو روش نگه دارید و گزینه unsend message رو بزنید. کامنتها رو هم میشه پاک کرد. اگر صفحتون باز باشه میتونه ببینه. د نمیشه یک سری عکسها باز شه یکسری نه

 35. سلام وقتتون بخیر میخاستم بدونم عبارت following که زیر بعضی از فالوورام توی لیست follwers میاد چیه؟؟؟
  چون فقط برای یه عده هست

 36. سلام :
  ممنون از لطف و زحمات شما.
  امیدوارم همیشه در کنار خانواده محترم و عزیزان شاد و سلامت و در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید 🙏

 37. سلام سرکار خانم الله بیگی عزیز
  وقت بخیر و خداقوت
  بسیار عالی و با زبان شیوا و روان توضیح فرمودید
  خیلی موثر بود
  سپاسگزارم و موفق باشید

 38. سلام خسته نباشید
  وقتی یک کامنت رو لایک میکنیم به صاحب پست هم اطلاع داده میشه یا فقط کسی که کامنت گذاشته به اون اطلاع داده میشه؟

 39. اینم مخففه Shout For Shout است. این عبارت به این معناست که هر کس شما را فالو کرده، شخص مورد نظر شما را هم فالو کند. در حقیقت شما از پیج شخص مورد نظر اسکرین شات می‌گیرید و در پیج خودتان قرار می‌دهید و فالوورهای خود را ترغیب می‌کنید که او را فالو کنند. در مقابل آن شخص همین کار را در مورد شما انجام می‌دهد.

 40. سلام منظورتون از این که میتونن فعالیت هامون رو ببینن چی بود؟یعنی اینکه مثلا نام چه کسانی رو سرچ کردیم یا چه لایو هایی رو مشاهده کردیم چه پستایی رو لایک کردیم و….تمام اینها برا فالو کننده هامون و کسانی که فالوشون کردیم قابل مشاهدس؟؟؟؟پس فضای شخصی و حریم خصوصی نداریم؟!

 41. سلام، من ۲ تا حساب تو ابنستاگرام دارم، چی جوری میتونم یکیشو حذف کنم؟
  ممنون از زحماتتون ?

  • سلام. برای این کار باید از صفحه وب اینستاگرام (از طریق مرورگر وب) وارد حسابتون بشید. بعد ادیت پروفایل رو بزنید و Temporarily disable my account را انتخاب کنید.

  • با سلام.
   احتمالا منظور اوکی بوده است که به دلیل کنار هم بودن حروف “ب” و “ی” ، اشتباه تایپ شده.

  • با سلام.
   ثبت کردن “mood” در استوری نشاندهنده احساسات فرد مورد نظر است. مثلا اگر روی یک تصویر بارانی استیکر مود ثبت شود به این معنی است که در آن لحظه او حس و حال بارانی دارد و احساساتش را بیان میکند.مود به معنی احساسات و حالات است.

  • در لیست فالور یا فالوینگ اینیستاگرام زیر اسماشون نوشته شده البته بعضیاشون دنبال کردن این به چه معنی میباشد؟

 42. سلام
  ضمن تشکر از شما که زحمت آموزش هایی در این فضا ایجاد کردید که همه بتوانند با زبان و روش ساده استفاده کنند .ارادتمند شما هستم.موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

                               

دوره‌های آموزشی اینستاگرام

همین حالا شرکت کنید

همین الان استاد اینستاگرام شو!
×

همکاران ما پاسخگو خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

021-41897111
با دیدوگرام در ارتباط باشید

تماس با ما

ارسال